The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
volvo s80 ЕГР клапан

#1
Колеги може ли някой да ми каже къде се намира ЕГР-клапана на volvo s80 2.0t 1998г.бензин 163к.с.Вчера ми светна удивителната,оборотите заиграха и днес диагностиката показа нещо от сорта- -егр-клапана ,постоянно отворен и високо налягане.Лесно ли се смъква,чисти ли се или нов.

Благодаря!
Reply

#2
ivailo ivanov Wrote:Колеги може ли някой да ми каже къде се намира ЕГР-клапана на volvo s80 2.0t 1998г.бензин 163к.с.Вчера ми светна удивителната,оборотите заиграха и днес диагностиката показа нещо от сорта- -егр-клапана ,постоянно отворен и високо налягане.Лесно ли се смъква,чисти ли се или нов.

Благодаря!

ЕГР клапан на бензинова кола?!? Confusedhock:

Като светна удивителната какво написа на дисплея?
Reply

#3
И бензинките имат.Ето линк <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.fapremove.com/izolirane-na-egr-agr">http://www.fapremove.com/izolirane-na-egr-agr</a><!-- m -->
След като светна удивителната на дисплея изписа че двигателя има нужда от ремонт ,на италиянски.
Диагностиката точно това каза-ЕГР клапан.Дори днес ходих при момчето което ми прави диагностиката,да не би аз нещо да съм се объркал,и той ми потвърди същото-ЕГР клапана бил забил при отворено положение.Днес я закачихме отново ,ама нямаше грешка.
Reply

#4
Наистина нямам ЕГР-клапан.Преди малко говорих с Роби от Мото-пфое и той ми каза че нямам.Най-вероятно диагностиката с която е четено,нещо е калпава.Ако се появи отново грешката ще отида на друга и ще запиша номера на грешката.
Reply

#5
ivailo ivanov Wrote:Наистина нямам ЕГР-клапан.Преди малко говорих с Роби от Мото-пфое и той ми каза че нямам.Най-вероятно диагностиката с която е четено,нещо е калпава.Ако се появи отново грешката ще отида на друга и ще запиша номера на грешката.


Със сигурност бъркате EGR с ETM. Wink Като ЕТМ е дроселовата клапа.
Reply

#6
Tisho Wrote:
ivailo ivanov Wrote:Колеги може ли някой да ми каже къде се намира ЕГР-клапана на volvo s80 2.0t 1998г.бензин 163к.с.Вчера ми светна удивителната,оборотите заиграха и днес диагностиката показа нещо от сорта- -егр-клапана ,постоянно отворен и високо налягане.Лесно ли се смъква,чисти ли се или нов.

Благодаря!

ЕГР клапан на бензинова кола?!? Confusedhock:

Като светна удивителната какво написа на дисплея?
Тишо, някои имат, т.е. марки коли.
Сещам се за моторът на Пежо - 2.0 16v, който е на GTi (2001-2005), той има ЕГР.
Иначе на колегата май дросела се бъзика.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#7
Може и да е дроселът.Аз го чистих преди 20 дни,защото много играеха оборотите(вътре беше с много нагар) и след като го сложих заспаха.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)