The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Волво S60 СИЛЕН теч на хидравлична течност!!!

#11
Аз нямам претенция за познания в тази материя.
При мен е факт, че по някога (рядко) ми се "одървя" воланя ... подозрения за ле-е-еко спаднала хидравлична течност.
Другата ми индикация е, че педала на спирачката всяка сутрин при палене и вечер на тръгване от работа е абсолютно дърво -- дали има нещо общо с хидравликата?!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#12
jtboev Wrote:Май някой доста се е пообъркал Wink - доколкото съм запознат за да натискаш по-лесно спирачката ти помага вакуума от двигателя и няма нищо общо с хидравликата и хидравличната помпа.
Поздрави

Абе незнам, ама който се е объркал, това не съм аз Wink Карал съм с разкачен пистов ремък(който задвижва генератора и ПОМПАТА) и нямаше хидравлика, нито на волана нито на педала Wink Освен това можеш да го провериш лесно в гугъл Smile

Иначе аз за такъв "вакуум" дето действа като хидравлика не съм чувал, може и да има незнам Wink
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#13
bell Wrote:Аз нямам претенция за познания в тази материя.
При мен е факт, че по някога (рядко) ми се "одървя" воланя ... подозрения за ле-е-еко спаднала хидравлична течност.
Другата ми индикация е, че педала на спирачката всяка сутрин при палене и вечер на тръгване от работа е абсолютно дърво -- дали има нещо общо с хидравликата?!

Да Белчев, нали това ти обяснявам от удеве! Волана и спирачката са свързани с хидравликата, и хиидравличната течност! От там ще е! Виж как е нивото, дано да е от него
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#14
Казва се сервоусилвател на спирачната система и се захранва точно от вакуума от ДВГ - с натискане на педала една голяма мембрана усилва в пъти твоя натиск (доста опростено го обяснявам). Има и хидравлична помпа, но тя е електрическа и се ползва само от ABS (не съм сигурен дали и STC/DSTC не я ползва). Не би трябвало при загуба на хидравликата на волана да усещаш втвърдяване и на педала на спирачката. За щастие не съм имал проблем с хидравликата за да го усетя на практика Wink
Поздрави и без лоши мисли - не искам да засегна никой, просто мисля че грешиш (ако трябва пък и в нета ще чета Wink )
V70, 2015, B5204T9, Bi-fuel CNG
S60, 2006, B5244SG, Bi-fuel CNG
Reply

#15
jtboev Wrote:Казва се сервоусилвател на спирачната система и се захранва точно от вакуума от ДВГ - с натискане на педала една голяма мембрана усилва в пъти твоя натиск (доста опростено го обяснявам). Има и хидравлична помпа, но тя е електрическа и се ползва само от ABS (не съм сигурен дали и STC/DSTC не я ползва). Не би трябвало при загуба на хидравликата на волана да усещаш втвърдяване и на педала на спирачката. За щастие не съм имал проблем с хидравликата за да го усетя на практика Wink
Поздрави и без лоши мисли - не искам да засегна никой, просто мисля че грешиш (ако трябва пък и в нета ще чета Wink )

Прав си,че има такава помпа за вакуум, но не съм сигурен дали пи всчки модели е така, или при нас педала е свързан с хидравликата...Сега остава да ми кажете нещо по-темата, дали наистина някакъв маркуч ми е избил, или и самата помпа може да е "избила" .. И някакви особености при свалянето и?


Поздрави
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#16
Хидравликата на волана и спирачката нямат нищо общо. "Задвижват" се от различни помпи.
При мен когато колата не е карана дълго време /повече от 1 ден/ при даване на контакт се чува точно тази помпа вакумната и педала на спирачката "омеква", но волана все така не може да се върти на място с една ръка.
Иначе по темата. Колега първо си огледай всички маркучи..по вероятно е там да е проблема...и по точно връзките на маркучите...
[Image: ab268624.gif]
[Image: ab262939.gif]
ВНИМАНИЕ!!!От много секс се ослепява!!!!!
Reply

#17
+1
Мнение от HydroPower » Сря Сеп 10, 2014 8:35 am
Хидравликата на волана и спирачката нямат нищо общо. "Задвижват" се от различни помпи.
Иначе по темата. Колега първо си огледай всички маркучи..по вероятно е там да е проблема...и по точно връзките на маркучите...
Reply

#18
Значи се оказва,че аз съм бил в заблуда относно педала за спирчакта...Пнеже като карах няколко км без пистов ремък спирачката ми беше дърво, но сега като се замисля, щом тази вакуум помпа работи с ток, когато генератора не се е въртял е нямало ток следователно мека спирачка... както и да е..

Иначе и аз си мисля,че е от връзките на помпата, и то някаква отзад, после ще слезна да огледам много добре и ще снимам ако открия находката! Дано да не се окаже смата помпа ..
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#19
Колеги преидм малко огледах теча, и лошото е,че не е от нито един от двата маркуча които се падат отпред, е теча е някъде отзад или отстрани на серво-помпата.. което значи,че най-вероятно тече от нея..макар,че изглежда добре капсулована и стегната от всякъде.....аз поне за дурго не се сещам .. Идеи?
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#20
In Flames Wrote:Колеги преидм малко огледах теча, и лошото е,че не е от нито един от двата маркуча които се падат отпред, е теча е някъде отзад или отстрани на серво-помпата.. което значи,че най-вероятно тече от нея..макар,че изглежда добре капсулована и стегната от всякъде.....аз поне за дурго не се сещам .. Идеи?
Измий я хубаво с бензин,остави да изсъхне и тогава запали двигателя.Не може да не се види от къде тече.Успех!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)