The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Съвет за покупка на този екземпляр - VOLVO XC90?

#11
relaksa Wrote:Колега с сигурност за тези пари тва Волво няма да е читава може би е имало удар за тва е на тези пари
Като го купиш може още един да си го платиш по ремонти
То има ли коли без удар :?
Ако е не е бил тежък й е направена както трябва - какво значение има Wink
Моята също е имала слаби удари - пребоядисване на детайли, сега е с градушка, но като се направи кадърно ще си стане както е била Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#12
Dodo 155 Wrote:
Bender Wrote:Ами съгласен съм със теб от страна на екстрите,но като гледам другите,тази има осезаемо много екстри ! Big Grin Big Grin Иначе,говорих с МП в Благоевград и ми казаха ,че ще я закачат и ще я прегледат цялостно и ще ми кажат на колко километра е нямало да има проблем (казвам го от гледна точка на това,че в сайта пише ,че обслужват само форд) . А моля те,кажи ми (за 3ти път питам) Тоя прословут диференциал ме притеснява ,има ли това поколение проблем с тия лагери,да се ослушвам ли ????
До момента съм чул от двама колеги да се оплакват от диференциала, единият го смени, но са с по-новия - след 2007 год. Заради Халдекс II е по-различен.
Реално ВОЛВО няма проблем с диференциала, а по-скоро с необслужването ... както е със скоростите. Дават ги "maintenance free", но от 2012 год. вече сменят масло на скорости и диференциали.
Ако тази й шуми диференциалът, определено ще го чуеш, както и в МП ще го разберат.
Карай я там, за да й направят диагностика Wink
Поздрави!

Да баце,аз за това им се обадих и се договорих с човека,той вика ,че нямало ядове и като общо мнение ми каза,че били здрави,само кутията им е проблемна и,че дори този малкия мотор не горял много. Но в понеделник като го закарам,ще видим кой е прав и кой крив. Ако някой се сети още нещо което би ми било от полза да погледан ,нека сподели,ще съм благодарен.
Поздрави !
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#13
Bender Wrote:Да баце,аз за това им се обадих и се договорих с човека,той вика ,че нямало ядове и като общо мнение ми каза,че били здрави,само кутията им е проблемна и,че дори този малкия мотор не горял много. Но в понеделник като го закарам,ще видим кой е прав и кой крив. Ако някой се сети още нещо което би ми било от полза да погледан ,нека сподели,ще съм благодарен.
Поздрави !
Не гори много ... сравнено с американски осмак ли? Да, дори е супер икономично :lol: :lol: :lol:
Ако си купуваш ХС90 заради разхода, ще останеш разочарован :lol:
А за кутиите - вече ти написах Wink
Ако не си миеш зъбите и ти паднат, кой ще е виновен - ДНК-то на баща ти или майка ти?
BG VOLVO Member #00409
Reply

#14
Dodo 155 Wrote:
Bender Wrote:Да баце,аз за това им се обадих и се договорих с човека,той вика ,че нямало ядове и като общо мнение ми каза,че били здрави,само кутията им е проблемна и,че дори този малкия мотор не горял много. Но в понеделник като го закарам,ще видим кой е прав и кой крив. Ако някой се сети още нещо което би ми било от полза да погледан ,нека сподели,ще съм благодарен.
Поздрави !
Не гори много ... сравнено с американски осмак ли? Да, дори е супер икономично :lol: :lol: :lol:
Ако си купуваш ХС90 заради разхода, ще останеш разочарован :lol:
А за кутиите - вече ти написах Wink
Ако не си миеш зъбите и ти паднат, кой ще е виновен - ДНК-то на баща ти или майка ти?

хахахахахаха хуморра ми хареса! А що се отнася до горенето,попитах доста хора ,включително и Роби,който ми каза ,че в града горели около 10. До такава степен се бях разтърсил,че даже ония ден спирам с мотора до едно хц90 и му викам на пича вътре,беше на около 25-26 така и така мисля да купувам такова,какво ще ми кажеш за колата колко гори и тн. . Той ми вика много е здрава ,гори ми до 10 на 100 ,защото съм със чип и ми дава литър нагоре. каза ми ,че извън града с каране до 100-120 дава 7-8. Още двама други ми казаха същото,както и днес човекът от МП Благоевград. Да ти кажа честно съм склонен да им вярвам до няква степен. Думите на Роби бяха,че това е малкия мотор и гори сравнително по-малко от този 185 кс. който е. Не знам кой прав кой крив,то ше си покаже Big Grin Big Grin Big Grin
Поздрави !
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#15
Bender Wrote:хахахахахаха хуморра ми хареса! А що се отнася до горенето,попитах доста хора ,включително и Роби,който ми каза ,че в града горели около 10. До такава степен се бях разтърсил,че даже ония ден спирам с мотора до едно хц90 и му викам на пича вътре,беше на около 25-26 така и така мисля да купувам такова,какво ще ми кажеш за колата колко гори и тн. . Той ми вика много е здрава ,гори ми до 10 на 100 ,защото съм със чип и ми дава литър нагоре. каза ми ,че извън града с каране до 100-120 дава 7-8. Още двама други ми казаха същото,както и днес човекът от МП Благоевград. Да ти кажа честно съм склонен да им вярвам до няква степен. Думите на Роби бяха,че това е малкия мотор и гори сравнително по-малко от този 185 кс. който е. Не знам кой прав кой крив,то ше си покаже Big Grin Big Grin Big Grin
Поздрави !


Здравей, колега!
Аз карам XC60 185 hp, но смятам че като прибавиш към казания ти разход 3-4 литра и ще добиеш горе-долу реална представа за разхода. Все пак помисли - караш тежка кола с малък двигател и той се товари. Да кажат все пак каращите XC 90. Колегата Dodo 155 ти е написал - ако си купуваш XC 90 заради разхода, ще се разочароваш!
ПоЗдрави :ugeek:
Reply

#16
radinskig Wrote:
Bender Wrote:хахахахахаха хуморра ми хареса! А що се отнася до горенето,попитах доста хора ,включително и Роби,който ми каза ,че в града горели около 10. До такава степен се бях разтърсил,че даже ония ден спирам с мотора до едно хц90 и му викам на пича вътре,беше на около 25-26 така и така мисля да купувам такова,какво ще ми кажеш за колата колко гори и тн. . Той ми вика много е здрава ,гори ми до 10 на 100 ,защото съм със чип и ми дава литър нагоре. каза ми ,че извън града с каране до 100-120 дава 7-8. Още двама други ми казаха същото,както и днес човекът от МП Благоевград. Да ти кажа честно съм склонен да им вярвам до няква степен. Думите на Роби бяха,че това е малкия мотор и гори сравнително по-малко от този 185 кс. който е. Не знам кой прав кой крив,то ше си покаже Big Grin Big Grin Big Grin
Поздрави !


Здравей, колега!
Аз карам XC60 185 hp, но смятам че като прибавиш към казания ти разход 3-4 литра и ще добиеш горе-долу реална представа за разхода. Все пак помисли - караш тежка кола с малък двигател и той се товари. Да кажат все пак каращите XC 90. Колегата Dodo 155 ти е написал - ако си купуваш XC 90 заради разхода, ще се разочароваш!
ПоЗдрави :ugeek:

Братовчеда си взе МП-ско ХС90 2011 200 к.с.
На магистралата до Бургас псуваше, че под 9.5 не му е паднало и при нормална скорост ... друго не казва Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#17
bell Wrote:
radinskig Wrote:
Bender Wrote:хахахахахаха хуморра ми хареса! А що се отнася до горенето,попитах доста хора ,включително и Роби,който ми каза ,че в града горели около 10. До такава степен се бях разтърсил,че даже ония ден спирам с мотора до едно хц90 и му викам на пича вътре,беше на около 25-26 така и така мисля да купувам такова,какво ще ми кажеш за колата колко гори и тн. . Той ми вика много е здрава ,гори ми до 10 на 100 ,защото съм със чип и ми дава литър нагоре. каза ми ,че извън града с каране до 100-120 дава 7-8. Още двама други ми казаха същото,както и днес човекът от МП Благоевград. Да ти кажа честно съм склонен да им вярвам до няква степен. Думите на Роби бяха,че това е малкия мотор и гори сравнително по-малко от този 185 кс. който е. Не знам кой прав кой крив,то ше си покаже Big Grin Big Grin Big Grin
Поздрави !


Здравей, колега!
Аз карам XC60 185 hp, но смятам че като прибавиш към казания ти разход 3-4 литра и ще добиеш горе-долу реална представа за разхода. Все пак помисли - караш тежка кола с малък двигател и той се товари. Да кажат все пак каращите XC 90. Колегата Dodo 155 ти е написал - ако си купуваш XC 90 заради разхода, ще се разочароваш!
ПоЗдрави :ugeek:

Братовчеда си взе МП-ско ХС90 2011 200 к.с.
На магистралата до Бургас псуваше, че под 9.5 не му е паднало и при нормална скорост ... друго не казва Smile



Нз пичове, пак ви казвам питах човека дето не е търговец, а си го кара лична кола, каза ,ме около10му дава ... Извън 7-8, както и още двама души споделиха същото инфо . Нека някой който има с въпросния мотор сподели, тия със 185и200 кс, не ме вълнуват Wink .
Поздрави
1.460 1.7 Turbo 1995 180hp-sold ...
2.S80 2.5 2000 Turbo Diesel 140hp sold ...
3.S80 2.5 2008 D5 185hp drive now ...
[Image: ab197017.gif][/url]
[url=http://frook.ru/]сайт
Reply

#18
radinskig Wrote:
Bender Wrote:хахахахахаха хуморра ми хареса! А що се отнася до горенето,попитах доста хора ,включително и Роби,който ми каза ,че в града горели около 10. До такава степен се бях разтърсил,че даже ония ден спирам с мотора до едно хц90 и му викам на пича вътре,беше на около 25-26 така и така мисля да купувам такова,какво ще ми кажеш за колата колко гори и тн. . Той ми вика много е здрава ,гори ми до 10 на 100 ,защото съм със чип и ми дава литър нагоре. каза ми ,че извън града с каране до 100-120 дава 7-8. Още двама други ми казаха същото,както и днес човекът от МП Благоевград. Да ти кажа честно съм склонен да им вярвам до няква степен. Думите на Роби бяха,че това е малкия мотор и гори сравнително по-малко от този 185 кс. който е. Не знам кой прав кой крив,то ше си покаже Big Grin Big Grin Big Grin
Поздрави !


Здравей, колега!
Аз карам XC60 185 hp, но смятам че като прибавиш към казания ти разход 3-4 литра и ще добиеш горе-долу реална представа за разхода. Все пак помисли - караш тежка кола с малък двигател и той се товари. Да кажат все пак каращите XC 90. Колегата Dodo 155 ти е написал - ако си купуваш XC 90 заради разхода, ще се разочароваш!
ПоЗдрави :ugeek:
Колеги, всичко си е до стил и маниер на каране.
Ако например видиш, че мокета под педала на газта на дадена кола има вдлъбнатина, дали шофьора на въпросното МПС ще ти каже, че разхода му е в рамките на посочения от производителя?!Как мислиш, дали разхода ще е нормален, ако в града юнака скача с петата на газта, а извънградско не пада под 160 км/ч?
Аз съм с доста спокоен стил на каране и разхода на всичките коли, дето съм ги карал е около или под каталожния!Според мен, този разход посочен в примера на колега Бендер ще е постижим на ХС90 с въпросния двигател!
Volvo V70 2002 Bi-Fuel

Volvo S80 2008 T6 AWD

Ex: Volvo V50 2005 2,4i
Reply

#19
Колега,
Имах XC70 с този мотор и АСК. При мен смесения разход беше 8.5-9.0, като само градско съм го докарвал до 11.5 (засичането е по резервоар пълен-пълен). На мен десният крак ми е по-тежък Smile
За XC90 с този мотор не мисля, че 10 градско е постижимо (освен ако не караш в град като Брезник или Ихтиман).
Иначе 5-степ. AISIN ако се предаде и искаш да си караш колата ще трябва да се рзделип с 10-11 х.лв - толкова струва нова.

Поздрави
Volvo XC90, D5 200 кс, AWD, 2013
Reply

#20
Мойто XC90 2.5 T5 2006 дава разход на магистрала 10/100 км. с скорост до 120 км/ч а градско стига до 18/100 км бензин От 8 години го имам И сам доволен без никакви проблеми
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)