The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въздух в нафтата

#1
Здравейте! Вчера забелязах балончета въздух, движещи се в прозрачния маркуч след горивния филтър и отиващи незнайно къде Wink Все дизели съм карал и комбинацията нафта, и въздух никога не им се е нравила. Иначе работата на мотора си е равномерна и нормална. При форсиране балончетата се увеличават. Бързите връзки на филтъра са ОК. От къде аджаба идва този въздух и нормално ли е ?
Reply

#2
И при мен е така, преди известно време го забелязах, за сега нищо не съм предприемал по въпроса.
Volvo V50 2.0D, D4204T 2006 година
Reply

#3
Не пипайте и не се притеснявайте, ако всичко е наред Wink
Според мен е от пяната, която образува родната нафта, но щом не киха, кашля и т.н., няма поводи за шашкане.
BG VOLVO Member #00409
Reply

#4
Така колата не е ли по-икономична ? Smile

И аз , съм виждал въздух в прозрачния маркуч но не винаги . Освен от горивния филтър или от някое съединение , няма откъде другаде да влиза .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#5
Преди малко имах възможност да надникна под капака на С40-ката на един познат със същия мотор. Оказа се че и там има балончета. В тубата има две или три клипчета като въпрос за същия ^^^проблем^^. Явно това е от тези моменти в които се взирам излишно в колата си, а те при мен не са рядкост Smile Все нещо ми тропа хлопа и прочие :oops: Dodo 155 ще взема да те послушам Smile Поздрави на всички!
Reply

#6
stifunkata Wrote:Преди малко имах възможност да надникна под капака на С40-ката на един познат със същия мотор. Оказа се че и там има балончета. В тубата има две или три клипчета като въпрос за същия ^^^проблем^^. Явно това е от тези моменти в които се взирам излишно в колата си, а те при мен не са рядкост Smile Все нещо ми тропа хлопа и прочие :oops: Dodo 155 ще взема да те послушам Smile Поздрави на всички!
Ха, страдаш от моята болест :mrgreen:
Аз на моменти съм в състояние да сваля мотора, да го отворя и т.н., защото еди какво си тропа ... в жабката, но докато разбера и се филмирам излишно :lol:
Напоследък съм минал на варианта - не пипам нищо, докато не светне или изтропа. Пускам по-високо музиката и давам газ Wink
Поздрави!
BG VOLVO Member #00409
Reply

#7
Dodo 155 Wrote:
stifunkata Wrote:Преди малко имах възможност да надникна под капака на С40-ката на един познат със същия мотор. Оказа се че и там има балончета. В тубата има две или три клипчета като въпрос за същия ^^^проблем^^. Явно това е от тези моменти в които се взирам излишно в колата си, а те при мен не са рядкост Smile Все нещо ми тропа хлопа и прочие :oops: Dodo 155 ще взема да те послушам Smile Поздрави на всички!
Ха, страдаш от моята болест :mrgreen:
Аз на моменти съм в състояние да сваля мотора, да го отворя и т.н., защото еди какво си тропа ... в жабката, но докато разбера и се филмирам излишно :lol:
Напоследък съм минал на варианта - не пипам нищо, докато не светне или изтропа. Пускам по-високо музиката и давам газ Wink
Поздрави!
Така е колега,докато върви и не дрънка не пипай,защото другото е излишни нерви и пари.Сменяш част и не знаеш колко ще изкара[оригинална изкарала 10г нова уж оригинална може да изкара няколко месеца] и хайде пак,абе гимнастика за луди. :lol:
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)