The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Газовата уредба изключва?

#1
Здравейте. Имам Volvo S40, 1,8; 2003 г. с фабричен газов инжекцион.
Проблема ми е следния: При шофиране, в един момент газта изключва и колата продължава да работи на бензин. Бутона за газта се намира до касетофона,бутона е натиснат, лампичката продължава да си свети, но надписа на таблото изчезва и колата работи на бензин. Когато изключа бутона за газта и се опитам отново да го включа, в повечето случаи не мога да го включа. Просто самото бутонче не застава във включено положение. Колата е произведена с газовата уредба, не съм я слагал допълнително. Обслужил съм я преди около 2 месеца.
Предварително благодаря, ще се радвам ако някой успее да ми помогне.
Reply

#2
Чел съм, че една от причините за това е задръстени филтри на газовия инжекцион. При мен са два. Пиши с каква марка газов инжекцион си. Бутона до касетофона показва, че режим газ е включен, а на арматурното табло дефакто дали работи на газ или бензин.
София Волво v40 Bi-fuel 2002г.1783сс, B 4184 S9
Reply

#3
Уредбата е Necam Mega. Не знам точно каква модификация е. Филтрите съм ги сменил, няма подобрение.
Reply

#4
Колега, имаш лично съобщение.
София Волво v40 Bi-fuel 2002г.1783сс, B 4184 S9
Reply

#5
brahmabull Wrote:Здравейте. Имам Volvo S40, 1,8; 2003 г. с фабричен газов инжекцион.
Проблема ми е следния: При шофиране, в един момент газта изключва и колата продължава да работи на бензин. Бутона за газта се намира до касетофона,бутона е натиснат, лампичката продължава да си свети, но надписа на таблото изчезва и колата работи на бензин. Когато изключа бутона за газта и се опитам отново да го включа, в повечето случаи не мога да го включа. Просто самото бутонче не застава във включено положение. Колата е произведена с газовата уредба, не съм я слагал допълнително. Обслужил съм я преди около 2 месеца.
Предварително благодаря, ще се радвам ако някой успее да ми помогне.

Имам същия поблем. Моля за повече инфо ако някой има...!
imam sa6tiq problem molq za pove4e info ako nqkoi ima...!
Reply

#6
Здравейте,
газовата уредба превключва от газ на бензин в случаите в които налягането на газта падне под определена стойност (за да не ти угасне двигателя в движение). Това при мен (на предишната ми кола) е ставало по две причини - задръстен филтър преди изпарителя и заял електро клапан (евросонда) при бутилката. Възможно е и да си прегънал газовата тръба от бутилката до двиг. отсек при удар отдолу. Понякога се получава така, че на празен ход ДВГ работи на газ, но при форсиране превключва на бензин.Теоретично би трябвало всеки газаджия да може да се справи с проблема, но на практика не е така Cry .
Поздрави и дано се оправят нещата.
V70, 2015, B5204T9, Bi-fuel CNG
S60, 2006, B5244SG, Bi-fuel CNG
Reply

#7
Проблемът изведнъж ли се прояви?
Когa се случвa товa- при голям товaр нa дв-ля ли?
Reply

#8
Някои знае ли майстор, които поддържа НЕКАМ ГИ?
Reply

#9
Янис в гр. Септември. Потърси из форума и ще откриеш номера му.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)