The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Интеркулер S60 D5 - спукан ...отново

#11
fidelity Wrote:Здравейте,
Може ли някой да помогне или да ме посъветва, че съм малко лаик в ДВГ-тата. Имам S60 D5 163hp 2003. Пуши много между 1500 и 3000 оборота. Изчетох де що има писано по темата и т.н. и накрая реших да се обърна към Мото Пфое. Ходих миналата седмица на Сливница в Мото Пфое, диагностицираха и се оказа, че е от кулера. (Да вмъкна, много добре бях обслужен от приемчика и много хубаво ми обясни всичко! Похвално!)
Та... Вкарах я вчера в сервиза ми във ВТ, където ми обслужват колите досега, взех от моргата един кулер, занесох им го вчера, оставих колата... и днес ми се обадиха да ми кажат, че не ставал... На кулера, който съм взел нямало място за Мап сензора, бил отделен от него, а на моя, който е спукания бил на самия радиатор отвора... Отде да знам аз, че съществували 2 вида. Сега сядам, чета по чужди форуми и пише някакви неща, че 2001-2002 D5-те били със отделен сензор, а след 2003 били с вграден... Пълна глупост, ама... така са го направили шведята.
Кажете какво да правя? Има ли начин нещо да направя с този кулер, който съм взел без отвор за МАП сензора или да го връщам и да търся друг. Гледам в OLX-a има една обява, но за пореден път се уверявам, че грам ме няма по тия двигатели и охладители и пр. и не смея вече нищо да правя. Този, който е в OLX-a е някакъв доста по-нисък и тумбест, нито знам ще пасне ли това нещо нито има ли сензор и т.н... Ще съм ви благодарен за съдействие или съвет какво да правя. А пък ако някой от вас знае къде мога да намеря точно това, което търся ще съм му най-благодарен.
Ето линка към обявата: http://olx.bg/ad/interkuler-volvo-s60-v7...30d67d1250

Благодаря предварително

Имам същия двигател от същата година - не знаех че има взаимовръзка между кулер и пушек, може и така да е. И моята бълва в същите обороти, но пък много върви и не й обръщам внимание на дребната подробност Smile
Иначе бих тръгнал да сменям кулер само ако се пробие ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#12
Абе и аз се зачудих, ама... затова го занесох в "ядрото".. то маркучи ли не проверявах и прогонвах, турбокомпресора смених, добавки за гориво купувах, мислих EGR-a да смъквам и да чистя... и накрая реших да го занеса да си кажат тежката дума от Мото Пфое. Спукан е кулера, той целия в чернилка на места чак като смазка станало наслоено... Прикачвам снимка да се види. Днес ходих и се рових из моргата и намерих един от V70-ка, с отвор за МАП-а, та го подмених и сега съм го оставил в сервиза да го сменят и чакам да се обадят... уж всичко вече се очаква да е наред :lol: :lol: :lol:
Дано вече всичко да е 6+... По-късно ще кажа какъв е резултата ако приключат до довечера.


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#13
fidelity Wrote:Ето линка към обявата: http://olx.bg/ad/interkuler-volvo-s60-v7...30d67d1250

Благодаря предварително


Не ,не ,този кулер изобщо не е за твоята кола ! Ако има вариянт да върнеш този ,който си взел от моргата и да си намериш друг е най–добре. А и МАР сензора не е вграден ,може да се подменя ,просто мястото му при 2003- моделите е на изхода на кулера ,а при по-старите е на колектора.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#14
fidelity Wrote:Абе и аз се зачудих, ама... затова го занесох в "ядрото".. то маркучи ли не проверявах и прогонвах, турбокомпресора смених, добавки за гориво купувах, мислих EGR-a да смъквам и да чистя... и накрая реших да го занеса да си кажат тежката дума от Мото Пфое. Спукан е кулера, той целия в чернилка на места чак като смазка станало наслоено... Прикачвам снимка да се види. Днес ходих и се рових из моргата и намерих един от V70-ка, с отвор за МАП-а, та го подмених и сега съм го оставил в сервиза да го сменят и чакам да се обадят... уж всичко вече се очаква да е наред :lol: :lol: :lol:
Дано вече всичко да е 6+... По-късно ще кажа какъв е резултата ако приключат до довечера.
[ATTACHMENT NOT FOUND]


Колега, а освен пушеците - други индикации имаше ли колата - като съобщение от борда, забиване при форсаж и т.н. ....
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#15
Да,.. няколко неща, надявам се сега със смяната и регенерацията да се оправят. Едното е, че ускорението не ми харесва нещо, до към 100км ускорява добре, обаче, нагоре вече ми се струва по-тромаво, не знам и аз вече. На жена ми Hyundai i30 1.6 дизел 90к.с. над 100 ускорява по-бързо Big Grin
При каране, като вдигна оборотите и като влезе над 3500 (понякога) ми изписва на екрана "Engine service required"
Като я закачах на компютъра ми засича грешка ECM 6805, чистя я и пак излиза, като я напъна.
Reply

#16
fidelity Wrote:Да,.. няколко неща, надявам се сега със смяната и регенерацията да се оправят. Едното е, че ускорението не ми харесва нещо, до към 100км ускорява добре, обаче, нагоре вече ми се струва по-тромаво, не знам и аз вече. На жена ми Hyundai i30 1.6 дизел 90к.с. над 100 ускорява по-бързо Big Grin
При каране, като вдигна оборотите и като влезе над 3500 (понякога) ми изписва на екрана "Engine service required"
Като я закачах на компютъра ми засича грешка ECM 6805, чистя я и пак излиза, като я напъна.

https://www.youtube.com/watch?v=5GC1Jc267IM

https://www.youtube.com/watch?v=Xyptm_YZEYM

https://www.youtube.com/watch?v=nueGWJjNoqg

Wink
Reply

#17
Ааа... Тишо, без такива допълнителни екстри Smile Сви ме стомаха, докато гледам Big Grin
Reply

#18
Хубаво е да се изчисти и турбото.
Аз получавам грешки за Turbo Charger
Добре е да погледнеш и тук:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=33484">viewtopic.php?f=8&t=33484</a><!-- l -->
Може и там да се е запушило.

Между другото те видях като тръгваше от паркинга на Мото Пфое, беше с черно S60, с тъмни стъкла отзад и с шумен ауспух Smile
Аз бях за обслужване същия ден.
Reply

#19
:mrgreen: Аз съм бил значи :mrgreen:
Оправиха вчера кулера, налях 20л авио дизел да го пробвам, и снощи на загрял двигател попилих 30мин извънградско и на полигона. Няма пушилките отпреди, и вече има доста тяга! Обаче, като я напънах на изхода от ВТ към Сф, към 150км/ч пак ми изписа Engine service required. Ходих до сервиза днес сутринта и се разбрахме уикенда да я покарам малко така и в понеделник да ми изчистят грешките и да ми пуснат регенерация и да видим дали пак ще изписва грешки. Ако изкара някоя грешка ще я запиша да потърся тук ако някой е писал досега нещо по въпроса или ще питам.
Иначе тръбите към турбото ги гледах вчера, имат чернилка, но не е толкова трагично положението... не знам дали някоя от добваките там на TEC Co Бардал и пр. дали ще има ефект да почисти каквато мизерия е останала... Ако някой има наблюдения и опит ще съм благодарен ако сподели.
Reply

#20
fidelity Wrote::mrgreen: Аз съм бил значи :mrgreen:

Обаче, като я напънах на изхода от ВТ към Сф, към 150км/ч пак ми изписа Engine service required. Ходих до сервиза днес сутринта и се разбрахме уикенда да я покарам малко така и в понеделник да ми изчистят грешките и да ми пуснат регенерация и да видим дали пак ще изписва грешки. ....

Смятай, че един доста сериозен отбор с D5-ци живо се интересуваме как ще се развият нещата при теб с това забиване и съобщението на борда - предполагам че на комп ще даде съобщение ЕСМ 2501 - 2505 високо/ниско налягане на горивото Smile
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)