The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Интеркулер S60 D5 - спукан ...отново

#21
fidelity Wrote:и се разбрахме уикенда да я покарам малко така и в понеделник да ми изчистят грешките и да ми пуснат регенерация и да видим дали пак ще изписва грешки.
Обаче при теб няма какво да се регенерира... нещата май си отиват към запушена геометрия.
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#22
Както са казали старите мъже... "На един мъж, като не му върви... и жена му не мре" Smile
Другите грешки сега ги забравям до понеделник, си имам ново нещо на дисплея Big Grin Ейй, като вземе да не му върви на човек, не му върви по цели седмици.
Айде кажете сега, какво значи следното, което ми изписа преди 30мин, докато се прибирах. Може и за Тишо да е това, така ми се струва Wink

   
Reply

#23
j-ikata Wrote:
fidelity Wrote:и се разбрахме уикенда да я покарам малко така и в понеделник да ми изчистят грешките и да ми пуснат регенерация и да видим дали пак ще изписва грешки.
Обаче при теб няма какво да се регенерира... нещата май си отиват към запушена геометрия.

Трябвало е веднага след смяната на кулера да се изчистят грешките!
А не да губите темпо и време и да почвате пак от начало другата седмица.
Иначе наистина този двигател няма какво да регенерира - без DPF e.
А относно геометрия, ако става въпрос за вихровите клапи, и това го няма колата.
Или говорите за тази на турбината. Ако е тя, само диагностика ще я хване.
Относно грешката за автомата (за ск.кутия де), едва ли е нещо значимо. По-вероятно да се е оплакала инцидентно горката. :lol:
Reply

#24
И аз бях останал с такова убеждение, че няма DPF, но като ми казаха в МотоПфое и попитах има ли и казаха "има" Затова реших да не питам повече да не изглеждам съвсем нахален и невеж. Утре ще я занеса в сервиза да ми изчистят грешките, ще и налея догоре резервоара и ще сложа добавка за чистене... само да измисля каква да е, трябва да попрочета из форумите къде какво е писано дали има нещо, което да чисти цялата горивна система и тръби, пътища и каквото има отпред.
За скоростната и грешката "Gear selector reduced function" в един руски сайт ей сега прочетох нещо, че можело от предпазителите (№20 или 21) да проверя. Някакво клипче гледах в youtube, но нищо не схванах, разглобил около лоста целия блок и обяснява нещо, някакви трансформатори бута и накрая готово, оправена... И аз реших, че не трябва да е нещо тотално фатално щом не свети в червено, но все пак е с "!" Smile Това ми се случи, като тръгнах по главната от светофара, изфорсирах я доста, нямаше коли пред мен тъкмо наваляло да усетя гумите на лигаво как се държат и към 3000 оборота светна удивителния, няма разлика нито във вървенето, нито в свука, нито нищо. Спрях я, загасих я и после си тръгна без проблем, но с грешката.
Reply

#25
fidelity Wrote::mrgreen: Аз съм бил значи :mrgreen:
Оправиха вчера кулера, налях 20л авио дизел да го пробвам, и снощи на загрял двигател попилих 30мин извънградско и на полигона. Няма пушилките отпреди, и вече има доста тяга! Обаче, като я напънах на изхода от ВТ към Сф, към 150км/ч пак ми изписа Engine service required. Ходих до сервиза днес сутринта и се разбрахме уикенда да я покарам малко така и в понеделник да ми изчистят грешките и да ми пуснат регенерация и да видим дали пак ще изписва грешки. Ако изкара някоя грешка ще я запиша да потърся тук ако някой е писал досега нещо по въпроса или ще питам.
Иначе тръбите към турбото ги гледах вчера, имат чернилка, но не е толкова трагично положението... не знам дали някоя от добваките там на TEC Co Бардал и пр. дали ще има ефект да почисти каквато мизерия е останала... Ако някой има наблюдения и опит ще съм благодарен ако сподели.

.....Извинявам е , че се Вмествам в темата, но прочетох че имаш проблем с Engine service required.....
Предлагам ти вариант :

<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=35506&start=10">viewtopic.php?f=8&t=35506&start=10</a><!-- l -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=71445">http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=71445</a><!-- m -->

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=162796">http://www.volvoforums.org.uk/showthread.php?t=162796</a><!-- m -->

НА МЕН МИ ПОМОГНА ! И вече 2-3 години нямам проблем. Успех
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#26
Този "вакуум модулатор" или турбокомпресор или както се нарича там тая джвъчка на PIERBURG я смених, уж работи сега... Пушилки няма вече, всичко е ок, обаче няма тяга. Има когато си реши... най-вече над 3000 оборота се усеща понякога, но не ще и не ще.. ако я пофорсирам повечко имам чувство, че се отприщва и бяга, като пушка, обаче си върви спъната през повечето време. И ме съмнява, че точно геометрията на турбината се е замърсила и там каквото има вътре не сцепва, както, и когато трябва... В сервиза във ВТ ми казаха, че им писнало с мен да се занимават и че 2 дни работа било да ми я смъкнат, почистят и т.н. и да съм нагласял около 400лв за услугата... Вашия съвет какъв е в такъв момент? :roll:
Reply

#27
fidelity Wrote:... най-вече над 3000 оборота се усеща понякога, но не ще и не ще.. ако я пофорсирам повечко имам чувство, че се отприщва и бяга, като пушка, обаче си върви спъната през повечето време.

Личното ми мнение е ,че не е турбина. Бих сменил изпускателната система и най-вече бих премахнал катализатора. Това лято го правих това, без катализатора тъй като моят беше много чист и се отказах. Но със смяна на генерацията чувствително се подобри работата. Принципно при спукан кулер генерацията се набива със сажди , които час от тях си остават независимо какво правиш. Факта, че колата се подобрява след 3000 ми показва, че при тези обороти така наречената тапа в генерацията временно се отпушва. Успех и ще следя проблема.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#28
fidelity Wrote:Този "вакуум модулатор" или турбокомпресор или както се нарича там тая джвъчка на PIERBURG я смених, уж работи сега... Пушилки няма вече, всичко е ок, обаче няма тяга. Има когато си реши... най-вече над 3000 оборота се усеща понякога, но не ще и не ще.. ако я пофорсирам повечко имам чувство, че се отприщва и бяга, като пушка, обаче си върви спъната през повечето време. И ме съмнява, че точно геометрията на турбината се е замърсила и там каквото има вътре не сцепва, както, и когато трябва... В сервиза във ВТ ми казаха, че им писнало с мен да се занимават и че 2 дни работа било да ми я смъкнат, почистят и т.н. и да съм нагласял около 400лв за услугата... Вашия съвет какъв е в такъв момент? :roll:

а какво казва теста с VIDA - какви грешки вади?
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#29
fidelity Wrote:Този "вакуум модулатор" или турбокомпресор или както се нарича там тая джвъчка на PIERBURG я смених, уж работи сега... Пушилки няма вече, всичко е ок, обаче няма тяга. Има когато си реши... най-вече над 3000 оборота се усеща понякога, но не ще и не ще.. ако я пофорсирам повечко имам чувство, че се отприщва и бяга, като пушка, обаче си върви спъната през повечето време. И ме съмнява, че точно геометрията на турбината се е замърсила и там каквото има вътре не сцепва, както, и когато трябва... В сервиза във ВТ ми казаха, че им писнало с мен да се занимават и че 2 дни работа било да ми я смъкнат, почистят и т.н. и да съм нагласял около 400лв за услугата... Вашия съвет какъв е в такъв момент? :roll:

На хората от Мотопфое Търново им кажи, че ти е писнало от тях и тяхната некадърност :!:
След като не могат да ти решат проблемите с колата, що за отношение е това???
За какво взимат заплати, докато работят в официалния вносител на волво за България - да обиждат клиентите ли?

На твое място на този етап бих си проверил тампоните на двигателя.
Онази "джвъчка" - клапана за управление на турбината, който са ти сменили и струва бая пари, се влияе от състоянието на тампоните на мотора - взима "вакуум" от тях.
При скъсани, пробили или изтървали тамон/и, колата губи пъргавина.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)