The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XC90 или Santa Fe или Forester

#41
Явно не обичаш руснаци,или само тези дето пишат за Волво. Ако знаеш пък какво пишат за немските марки хептем ще ги на мразиш. Никъде не са писали че ХС 90 са за скрап. Но пак те питам -с кое от статията не си съгласен.Имаш такава кола от 3 години и можеш да дадеш мнение.
Reply

#42
Ако живееш в София, обади ми се, ще пием по бира, ще поговорим, и колата да видиш и да я подкараш ако желаеш. Big Grin
Ако ти хареса - ОК, ако не, поне си опитал Wink
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#43
Колеги,
Оставете всеки да си пише каквото иска. Всеки си има право на мнение, а ние трябва да сме сигурни че сме добре информирани, защото плявата навън е доста. Това прави колегата IJAN. Няма нищо лошо в статията на братушките, но не бих казал че е точна и изчерпателна. ХС 90 между 2003 и 2005 (ако не се лъжа) са с американската скоростна кутия и двигателя Т6. Няма какво да се лъжем - кутията се оказа пълен боклук и моделите с такава кутия трябва да се избягват. На 2,5Т двигател има 5 степенна, далеч по-добра от американската, но до 2004 дават проблеми в клапанното тяло. Друг голям проблем е че Волво казва да не се сменя маслото на кутията. Хората в някои дилършипове (Както Едмънтън и другия в Калгари) препоръчват и настояват да се направи на 80к км. Пълна глупост от страна на Волво. Маслото на кутиите трябва да се сменя. Друго което съм забелязъл при братушките е че не харесват много хс90. Не е гъзария. Интериора му бил като на товарен камион, или нещо такова изръсиха едни. Друго в тази въпросна статия което ме разсмя е как охладителя на маслото за сервото бил най-отпред и незащитен. Добре де, къде да е този охладител? В багажника ли или на мястото на резврната гума. Простотии.
Да модела има недостатъци, да чувства се повече като камион отколкото като SUV, да има някои проблеми, и да подръжката в сравнение с другите турбо-гъзарски марки е, как да го кажа - по-семейно ориентирана откъм цени.
IJAN когато гледаш ревюта от Русия винаги мисли че те гледат на колата като инструмент показващ социалния им статус. Просто като манталитет го казвам и подчертавам че не са само те така.
Аз и преди съм го казвал - абе ***** ***** как така марка като Волво която не се рекламира както японските или американските и дори гермаските, даже хич не се рекламира и който и да питам в Канада за Волво казва само - много хубава кола. Вярно че японските марки са на почит и лафа е: "Ще трае вечно" за Тойота, от което аз питам, кое ще трае вечно и коя е най-старата тойота или хонда която си виждал почват едни чуденки, но това им се набива в главите (защото много малко хора на запад имат собствено мнение... както и на изток Wink ).
Въобще темата защо ХС90 и Волво получават такива ревюта е много интересна, защото като се погледне конкуренцията в много отношения са по-зле.
А как го правят ли: ами изкарват един нов модел дават едни пари за статии и ревюта и за блогъри. Всички мелят колко е готин модела. Естествено се показва че е fun че е мощна, че ще трае и готово. Винаги са по-добри от конкуренцията и винаги новия модел е по-добър от предния.
Така че дерзай, пробвай, карай и се интересувай.
Аз защо карам Волво - защото е безопасно и лесно за поддръжка, а и не се набива на очи много. Частите не са евтини, но не се чупи постоянно. Няма перфектни неща.
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#44
che4ef Wrote:Аз защо карам Волво - защото е безопасно и лесно за поддръжка, а и не се набива на очи много. Частите не са евтини, но не се чупи постоянно. Няма перфектни неща.
Трудно се продава, но пък и затова практически не се краде Wink Всичко си има цена.
Reply

#45
Spurs Wrote:Ако живееш в София, обади ми се, ще пием по бира, ще поговорим, и колата да видиш и да я подкараш ако желаеш. Big Grin
Ако ти хареса - ОК, ако не, поне си опитал Wink
Благодаря колега за поканата,но не съм от София - от Благоевград съм.Ако до тогава не съм купил нещо,то поне бира може да изпием.
Reply

#46
И аз мисля, че няма нищо лошо в руската статия. Дори и да е написана от човек с предубеждения, който представя нещата "по-черни" отколкото са в действителност, все пак може да се извлече и някаква полезна информация.
Както се спомена по-горе, имало е и несполучливи решения (както и при всеки друг модел автомобили), които не е зле да се имат предвид.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)