The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Висок разход на гориво

#1
Здравейте имам висок разход на газ с 8.7 литра газ минавам едва 70 километра градско.Колата е 460 1.8 mi сменил съм само свещи засега .Нормален ли е този разход и вчера забелязах че и трябва доста време да загрее нормално (стрелката да стигне до средата ) а като я карам извън града стрелката на температурата пада доста от средното си ниво .Изпарителя е чисто нов и е настроен добре .Колата я имам от скоро и затова ще помоля някои със този двигател да помогне
Reply

#2
нямам такава кола, ама имах сходен проблем и се оказа термостат .... ти не каза дали проблема се явява и на бензин?
През 2020 се очаква да свърши света!!! Ако искаш да оцелееш -  ела в България!!! Тук сме с 30 г. назад !!!
Reply

#3
Не съм я засичал на бензин възможно ли е да е от термостат да ми гори толкова
Reply

#4
По начина на описване според мен или изпарителя на газовата не е вързан правилно или наистина термостата си е заминал. Не е нормално на дълъг път температурата да пада, като загрее венъж колата, стрелката трябва да стои около едни и същи градуси Wink
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#5
bg_tiger1978 Wrote:По начина на описване според мен или изпарителя на газовата не е вързан правилно или наистина термостата си е заминал. Не е нормално на дълъг път температурата да пада, като загрее венъж колата, стрелката трябва да стои около едни и същи градуси Wink


Да ама не. Мога да те запозная с едно чудовище абсолютно същото .
Няма загряване зимата с картон за да има парно.
Просто няма такава кола.При смяна на гарнитурата на главата нарочна оставих оригиналните отвори 4 мм.
Поне 4 термостата смених все един щеше да е истински и не ще и не ще няма такова животно.
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#6
peichinov_81 Wrote:Здравейте имам висок разход на газ с 8.7 литра газ минавам едва 70 километра градско.Колата е 460 1.8 mi
Разход от 12.4 на 100 градско на газ, много ли е за тази кола?
Предполагам, че става дума за обикновена газова, а не за газов инжекцион.
Reply

#7
Все си мисля че трябва да гори по-малко,с обикновена газова съм .Дайте предложения какво да правя
Reply

#8
peichinov_81 Wrote:Все си мисля че трябва да гори по-малко,с обикновена газова съм .Дайте предложения какво да правя


разхода е в норма ,дори перфектен ,ако искаш по нисък разход -смени колата с по нисък клас -нямаш повреда в колата -толкова горят !
Reply

#9
nikistk Wrote:
bg_tiger1978 Wrote:По начина на описване според мен или изпарителя на газовата не е вързан правилно или наистина термостата си е заминал. Не е нормално на дълъг път температурата да пада, като загрее венъж колата, стрелката трябва да стои около едни и същи градуси Wink


Да ама не. Мога да те запозная с едно чудовище абсолютно същото .
Няма загряване зимата с картон за да има парно.
Просто няма такава кола.При смяна на гарнитурата на главата нарочна оставих оригиналните отвори 4 мм.
Поне 4 термостата смених все един щеше да е истински и не ще и не ще няма такова животно.


това ,за парното е друга тема ,,,и проблема е в клапите на въздуховодите ,,и 10 термостата да смениш ,все тая.
а относно стрелката -съвсем е деликатен въпроса -маркучите горещи ,антифриза преди хвърляне ,няма парно и стрелката не отчита -това е болестта на 4-ката .отговарям само на лични -от вчера насам Big Grin
Reply

#10
Значи всичко е наред ,искаше ми се по-не 10 да го сваля градско но здраве да е .
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)