The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Висок разход на масло

#1
Здравейте имам висок разход на масло ,за около 5xxx км ми изгоря един литър .Колата я имам от скоро ,всичко започна след смяна на маслото (10w40 VX500 YACCCO),Колата си има мощност .Какво да правя ,не е проблем да доливам и да карам но ме дразни и искам да го оправя този проблем .Забравих да пиша че си препушва и мирише на масло,на предишната ми кола имам 100000 км с това масло и съм нямал проблем,преди да го сменя е карана с 15w40 минерално
Reply

#2
peichinov_81 Wrote:Здравейте имам висок разход на масло ,за около 5xxx км ми изгоря един литър .Колата я имам от скоро ,всичко започна след смяна на маслото (10w40 VX500 YACCCO),Колата си има мощност .Какво да правя ,не е проблем да доливам и да карам но ме дразни и искам да го оправя този проблем .Забравих да пиша че си препушва и мирише на масло,на предишната ми кола имам 100000 км с това масло и съм нямал проблем,преди да го сменя е карана с 15w40 минерално
А би ли споделил поне с какъв двигател си?Турбо?! Или просто износен двигател!
Reply

#3
Двигателят е 1.8 mi
Reply

#4
peichinov_81 Wrote:Двигателят е 1.8 mi

на какви разстояния караш ,градско или извън /
сменяни ли са сегменти на бутала?
тече ли от семеринга на коляновия вал от към кутията със скоростите?
това ,че пуши прилича на проблем с клапани и маслообирачите им
Reply

#5
Да,по принцип щом като пуши и мирише на масло причината е в гумичките на клапаните и/или износени сегменти.
Reply

#6
Колата се кара предимно градско ,за сегменти и бутала незнам ,течове не съм забелязал .Как да разбера от какво е този харч на масло и възможно ли е да се увеличи
Reply

#7
На първо време смени маслото с 15W40.
Reply

#8
Така оказа че капе масло някаде отдолу Не ми остава време да отида на канал ,някакви предложение от каде може да капе
Reply

#9
peichinov_81 Wrote:Така оказа че капе масло някаде отдолу Не ми остава време да отида на канал ,някакви предложение от каде може да капе


от свмвринга на коляновия вал -откъм скоростите
Reply

#10
прави ли се лесно
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)