The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Свистене

#1
Здравейте Волво фенове,
от няколко дни имам странен проблем. При скорост над 60 км в купето се чува едно свистене (свирене), което се променя при увеличаване на скоростта?!?! Проверих прозорците, вентилатора за парното, не и не.. Много Забелязах че в основата на челното стъкло има едни черни тапички и една от тях липсва. Довечера като си тръгна от бачкане, ще лепна на дупката малко изолирбан, за да проверя дали не е от там.
Някой от вас дали е срещал подобен проблем?

Благодаря и лек ден

Пропуснах да кажа, че това е V40/2.0/16V
Reply

#2
Честно казано нямам си на идея от какво може да ти е свистенето, лично аз несъм срещал подобен проблем, ако си намерил проблема сподели тук с останалите да имаме в предвид ако на някой друг се случи ;о)
Reply

#3
Здравей Хамлет.
Ами промени се малко свистенето след като махнах багажника от тавана. Първо свалих задната релса за да проверя --- промени се. После и предната и доста затихна, но не изчезна всичко. Все пак багажника е марков - "Монблан" , но явно оказва сериозно съпротивление. Запуших и малката дупка в основата на челното стъкло. Там има една пластнаса в основата на чистачките, която е закопчана с 2 тапи.
Възможно е и лагер отпред да вие, защото с увеличаването на скоростта, шума се увеличава, но не е според мен такъв метален звук.. Дали има някъде тестер или да се диагностицира, дали лагер е виновен?!? Знаеш ли такова място?

Това е за сега. Чаооо
Reply

#4
liubo_v40 Wrote:Здравей Хамлет.
Ами промени се малко свистенето след като махнах багажника от тавана. Първо свалих задната релса за да проверя --- промени се. После и предната и доста затихна, но не изчезна всичко. Все пак багажника е марков - "Монблан" , но явно оказва сериозно съпротивление. Запуших и малката дупка в основата на челното стъкло. Там има една пластнаса в основата на чистачките, която е закопчана с 2 тапи.
Възможно е и лагер отпред да вие, защото с увеличаването на скоростта, шума се увеличава, но не е според мен такъв метален звук.. Дали има някъде тестер или да се диагностицира, дали лагер е виновен?!? Знаеш ли такова място?

Това е за сега. Чаооо

Хм странно от багажника, данеби случайно багажника да пречи на уплътненията на вратите и оттам да се получава свистенето, а сега просто да са останали малки процепи? виж провери и тази възможност.
Иначе за сервиз немога да помогна ;о( Пробвай Тук да намериш някой или попитай клубарите все някой ще знае.
Reply

#5
Ако антената е на тавана може и от нея да е. Един познат с VW Passat имаше такова свистене и го оправи като надена шлаух на антената за да стане по-дебела.
Reply

#6
А шибидак имаш ли? - щото и от него може да е.
Прозорците догоре ли са ти затворени?
Видя ли уплатненията на вратите дали лягат по цялата си дължина по вратите?
Чистачките може да са също и както и огледалата външните.
НО Определено имаш отвор дето влиза въздух!
Имаш ли отвори за студен въздух - директно да влиза в купето?
Основател на ВКБ с членска карта 00008.
Бивш член на УС. Volvo S80 D5 2003.
Reply

#7
Погледни дали не са отворени гнездата за халогени. Под фаровете има отвори за халогени - ако нямаш халогени, трябва да имаш капачки. Както и да е - погледни все пак, защото ако си нямал халогени, а капачки е възможно да се е изкъртила (някой да е пипал) някоя от тях.

Когато решиш проблема пиши от какво е било за да се знае за напред.
Volvo S40 1998 1.8
Volvo 940 1996 2.0T
Opel Astra 2007 CDTI
Renault Megane 2010 dCi


ex - Volvo S60 2001 2.4
[Image: garagephp.jpg]
Reply

#8
[quote="s0me0ne"]Погледни дали не са отворени гнездата за халогени. Под фаровете има отвори за халогени - ако нямаш халогени, трябва да имаш капачки. Както и да е - погледни все пак, защото ако си нямал халогени, а капачки е възможно да се е изкъртила (някой да е пипал) някоя от тях.

Kaто стана дума за капачки на халогени - нека попитам някой има ли идея от къде да придобия такива или халогените направо, защото преди седмица крадец ми свали..капачката(едната само) и сега не е много добра визията на V40-ката отпред.Но пък нямам такова свистене, което описва колегата;-)
V40/2000cm/ e колата.Тhx предварително.
Reply

#9
Зависи какви халогени си търсиш,ако ти трябват само за да не е грозно без капачки тук в студентски град има по 18-22лв най различни по форма и цвят ... Ако оригинални търсиш по добре си намери някоя капачка от морга Smile
Убеден съм че и в пловдив ще намерих от китайските.
Reply

#10
merck_440_1.8mi Wrote:Зависи какви халогени си търсиш,ако ти трябват само за да не е грозно без капачки тук в студентски град има по 18-22лв най различни по форма и цвят ... Ако оригинални търсиш по добре си намери някоя капачка от морга Smile
Убеден съм че и в пловдив ще намерих от китайските.
Честно казано не съм търсил, но ще го направя веднага след женския празник.;-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)