The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Коледна дарителска кампания за Дом за сираци -Нови хан

#11
Здравейте!

Продължавам темата, защото има развитие на кампанията, а и изпаднах в ситуация, в която имам нужда от съвет.
Та ето за какво става дума:
На последната среща за 2014 г. в делото се включиха още хора, а именно

1. dilana - 20 лв. + дрешки
2. matanasov - 20 лв.
3. Dodo155 - 20 лв. + дрешки и играчки
4. Mihov - 20 лв.
5. STEW - 20 лв.
6. NASKO1973 - 10 лв.
7. bg_tiger1978 - 20 лв.
Общо - 130 лв
(моля за извинение, ако за вещите съм пропуснал или объркал някой - просто отдавна беше, пък съм вече стар човек и не помня добре, а тях не съм ги записвал )

Решихме да изчакаме да пристигне и пратката от JMI и тогава да занесем дарението, но този път, поради естеството на вещите, в Дом за деца, лишени от родителски грижи(3-7 г.) - кв. Драгалевци.
В петък 16.01. ми се обадиха от спедиторската фирма и получих пратката от Англия (два кашона с играчки) и с Явор Янков започнахме да обмисляме предаването на събраните дрехи, играчки и средства. В общи линии решихме, че е най-удачно в неделя 25.01., след регулярната среща, за по-голяма представителност, да отидем до дома с няколко коли( който има възможност и желание).

До тук - добре!

Обаждам се днес на директорката да уговоря посещението. Госпожата беше много трогната от желанието ни да помогнем на дечицата, но ми обясни, че покрай Коледните и Новогодишни празници са получили много подобни подаръци и нямат необходимост от още такива.
Според нея нужда от подобни вещи имало в Кризисния център във виетнамските общежития - кв. Красна поляна. Съответно ми продиктува и телефона на тамошната директорка. Благодари още веднъж за загрижеността и така приключихме разговора.
Звъня в Кризисния център и обяснявам за какво иде реч. Директорката сподели, че -да, имат нужда от дрешки и играчки, но направи едно уточнение, а именно: предупреди ме, че 1.В центъра се настаняват и бездомни семейства, т.е. не само деца-сираци и 2. Голяма част от децата са от ромски произход. Обясни ми, че е имала случаи на сърдити дарители, на които тези подробности не са им били предварително съобщени.
Освен това, дарението можело да се предаде във времето от понеделник до петък 09.00-17.00 ч. В събота и неделя само охраната била в центъра.

Това е!

Мен не ме притеснява произхода на децата, но решението трябва да го вземем заедно. И то само за вещите!

За средствата имам такваз идея - ще ги внесем в клубната каса за съхранение и като се затопли времето, можем да организираме за сираците от Драгалевския дом я зоопарк, или куклен театър, или цирк, или нещо друго такова - доколкото схванах от няколко теми, на които попаднах в мрежата, те най-копнеят за внимание.

Или да постъпим както по Коледа - купуваме продукти и носим всичко в Нови хан? (между другото и отец Иван каза, че има един пълен склад дрехи)
Или търсим друг Дом за сираци - има доста? Ако някой има нещо в предвид - нека да сподели!

Ето защо имам нужда от съвет!

Кажете, люде, що да сторим и как да доведем до край започнатото добро дело?

Голямо писмо, голямо нещо, но какво да правя - казуса си е сложен
Обикновен простосмъртен с клубна карта.
Reply

#12
т.1 и т.2 не мисля че трябва да се вземат в предвид, няма значение от ромски произход ли са, бездомни семейства ли са - ясно е имат нужда от помощ. Относно парите каквото решите.
Reply

#13
Емо,

ти си го загатнал в писанията си. Има доста домове в страната, нека този път е дом за деца по- далеч от София, но все пак в рамките на допостимото , от гледна точка на транспорт.
Volvo For life!
Reply

#14
matanasov Wrote:т.1 и т.2 не мисля че трябва да се вземат в предвид, няма значение от ромски произход ли са, бездомни семейства ли са - ясно е имат нужда от помощ.
+1
Reply

#15
Според мен всички в България имат нужда от помощ , като започнеш от пенсионерите ( нашите родители ) и стигнеш до бездомните по улиците ...
Тези средства (колкото и малко да са ) са събирани за определена кауза и не би трябвало да отида по друго предназначение , т.е. има събрани средства за децата от Нови Хан - трябва да отидат за тях , а играчките щом са от JMI -той може да каже как да се процедира .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#16
Mihov Wrote:Според мен всички в България имат нужда от помощ , като започнеш от пенсионерите ( нашите родители ) и стигнеш до бездомните по улиците ...
Тези средства (колкото и малко да са ) са събирани за определена кауза и не би трябвало да отида по друго предназначение , т.е. има събрани средства за децата от Нови Хан - трябва да отидат за тях , а играчките щом са от JMI -той може да каже как да се процедира .


"Госпожата беше много трогната от желанието ни да помогнем на дечицата, но ми обясни, че покрай Коледните и Новогодишни празници са получили много подобни подаръци и нямат необходимост от още такива"

Аз доколкото разбирам на дома в Нови Хан не им трябват в момента, защо да не се помогне на друг дом/за друга кауза.
Reply

#17
Mihov Wrote:Според мен всички в България имат нужда от помощ , като започнеш от пенсионерите ( нашите родители ) и стигнеш до бездомните по улиците ...
Тези средства (колкото и малко да са ) са събирани за определена кауза и не би трябвало да отида по друго предназначение , т.е. има събрани средства за децата от Нови Хан - трябва да отидат за тях , а играчките щом са от JMI -той може да каже как да се процедира .

Koko,

няма значение, кой какво е дарил, важното е единодушно да се реши, как да се рзпределят средствата и да стигнат до хората в нужда. Аз предложих да изберем друг дом в страни от София този път. Ако някой има други предложения сега е времето, Емо затова е пуснал темата.
Volvo For life!
Reply

#18
JMI Wrote:
Mihov Wrote:Според мен всички в България имат нужда от помощ , като започнеш от пенсионерите ( нашите родители ) и стигнеш до бездомните по улиците ...
Тези средства (колкото и малко да са ) са събирани за определена кауза и не би трябвало да отида по друго предназначение , т.е. има събрани средства за децата от Нови Хан - трябва да отидат за тях , а играчките щом са от JMI -той може да каже как да се процедира .

Koko,

няма значение, кой какво е дарил, важното е единодушно да се реши, как да се рзпределят средствата и да стигнат до хората в нужда. Аз предложих да изберем друг дом в страни от София този път. Ако някой има други предложения сега е времето, Емо затова е пуснал темата.

Прав си Данчо , но все пак - единодушно ще е трудно , най-лесно е да се спази първоначалния план . Не ми се влиза в полемики - кой от кого има по-голяма нужда : българчета - ромчета , Нови Хан - или друг дом ..... всички имат нужда то е ясно .
Не съм си представял , че ще е такава дилема с даренията . Евала на Емо - той обира всичко - и кореспонденцията с дома и транспорта и полемиката с дарителите... то стана една - дълга и широка ...

Ще се радвам ако в този случай помогна с транспорта поне - да облекчим бат' Емо .
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#19
Здравейте!
Благодаря за бързата реакция!
Наистина се усложни ситуацията с даренията!
Днес мисля да прозвъня още няколко телефона и довечера ще ви информирам за резултатите.
(С това трябваше да започна - с контакта! Отчитам си го като грешка).
Надявам се да намеря място, където да имат нужда от нашите дарения!

Поздрави и успешен ден!
Обикновен простосмъртен с клубна карта.
Reply

#20
Мога да споделя нещо от личен опит - дрехи на дъщеря ми сме ги давали в църква - има доста хора, които търсят помощ там. Наистина е най-добре събраните дрешки да се предадат в дом за сираци, но за съжаление освен този в Драгалевци, за друг не се сещам. Що се отнася за събраните пари - напълно приветствам идеята на Емо за организиране на посещение в куклен театър или Зоопарк на децата.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)