This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1.8 ili 2.0
Здравейте на всички. Изкам да попитам всички колеги понеже мисля да сли купувам Волво V40 98 - 99 г. . Но мисля между 2.0 V16 140 к.с. и 1.8 V16 115к.с. . Коя от двете модифилкации е по-добра. И дали създават проблеми . Понеже колата смятам да е карам на гас
Цитирай
Thanks given by:
Здравей Колега, малко да те корегирам Big Grin не е v16 както си написал,а 16v,а и S/V 40-ките нямат 8v бензин. А що се отнася до избор на мотор аз съм с 1.8 115 коньовия 98г. и върви много прилично на гас естественно с ГИ.За горенето ми гори 10 гас на дълго без значение дали ще го карам с 100 или 140,а градко специално в София в задръствания през зимата ми дава макс.14/100 за максимална скорост на равно си поддържа 200км/ч на 5000/об. на гас без проблем и пак не дава голям разход, много добре е обезшумена не се усеща скоростта.Мотора си е на Волво и е много здрав не гори масло сменил съм само ремъци и водна помпа.Според мен 1.8 е по търсен мотор от 2-ката,а и по обявите и пътищата рядко съм срещал 2.0 мотора.
Цитирай
Thanks given by:
Специално като динамики на двата мотора има доста теми както във форума, така и в Youtube.

Преди години имаше период, в който с колегата Ого1 карахме заедно аз 1.8 той 2.0. Като динамики при ненатоварена кола разлика в набирането има едва при много големи скорости. Драмата на 1.8 е когато е натоварена - аз като пътувах към морето при изпреварване изключвах климатика, иначе нямах шанс за набиране Smile
Извън градско ми е давала 7-8 бензин, а в големите студове в софийско градско е стигала до 14 на сто.

Оставяма на страна, че с пустия късмет и двамата взехме най-големите гробници на пазара и ни излезнаха златни. (при мен поне двигателя и скоростите оцеляха, докато я разкарам Smile )

Ако си решил да си вземаш 17 годишна кола, трябва мнооого да внимаваш в избора!
Успех!
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Цитирай
Thanks given by:
bell написа:Ако си решил да си вземаш 17 годишна кола, трябва мнооого да внимаваш в избора!
Успех!
Това. Не избирай между модификации, а вземи тази в най-добро състояние. Преди 7-8 години си търсех бензиново S40 и беше мноооого трудно.
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)