The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем запалване при минус температура Волво в70

#11
Така като се замисля вероятно става въпрос за подкачващата помпа в резервоара.
Не знам защо реших нещо друго. Idea
Да и според мен трябва да има по-сериозна струя.
Мога да видя утре в Vadis на какво налягане работи.
Тази помпа е слабо място за модела, а и не дава грешка при компютърна диагностика
-струва си да се провери.
При мен въпросната помпа не работеше повече от година, но проблем с паленето не съм имал.
Симптомите бяха, че колата гаснеше при налично гориво малко под две чертички.
По спомен помпата работи:
-при подаване на контакт 80 секунди или до запалване на автомобила
-при по-малко гориво от 13 литра
-при високо натоварване на мотора
И все пак за мен основен заподозрян за проблема е дюза.
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#12
Колега първо я закачете на компютър са да видите даните в реално време.
Диагностиката ще ви насочи къде да търсите проблема.
Останалото после.
Reply

#13
Здравей те искам да споделя открих проблема помпата свалих почистих и монтирах след това дойде ред на дюзите извадих ги и олеле направо бяха като заварени от един много странен нагар като твърда шлак почистих ги с препарат и ги поставих ефекта беше веднагически старт просто нямаше и време да се замисли запалването беше успешно утре когато е стодено ще видя какво съм направил и ще пиша отново
Reply

#14
При минус 9 градуса старта беше изумителен с лики прекъсвания затова ще ги сваля отново и ще ги дам за почистване на утра звук за по голям ефект
Reply

#15
dempata Wrote:Здравей те искам да споделя открих проблема помпата свалих почистих и монтирах след това дойде ред на дюзите извадих ги и олеле направо бяха като заварени от един много странен нагар като твърда шлак почистих ги с препарат и ги поставих ефекта беше веднагически старт просто нямаше и време да се замисли запалването беше успешно утре когато е стодено ще видя какво съм направил и ще пиша отново
Ей чУвек ти нЕмоеш се запреш Wink
Извинявай колега, нищо лично ама ти сигурно говориш така както си го написал - на един дъх.

Sorry за спама ама не се сдържах.
ex XC90
Reply

#16
Здравейте колеги просто искам да добавя това направо не си е кола изчистваш дюзи после всичките гръмват дадох ги за рециклиране поставихме ги и чудо запали след един ден пак долу пак доправяне поставихме ги сега направо ме е страх да тръгна да пътувам за да не се счупят на ново и за това че трябва все да се довлачвам с пътна помощ такъв срам не съм брал в целият си стаж зад волана повече не искам да чуя за ЕУ автомобили и със извинение към феновете за тази марка автомобили. Извинявам се защото може би аз съм попаднал на лошо подържън автомобил но просто от там вече просто няма да се къча на тази марка коли.
Reply

#17
dempata Wrote:Здравейте колеги просто искам да добавя това направо не си е кола изчистваш дюзи после всичките гръмват дадох ги за рециклиране поставихме ги и чудо запали след един ден пак долу пак доправяне поставихме ги сега направо ме е страх да тръгна да пътувам за да не се счупят на ново и за това че трябва все да се довлачвам с пътна помощ такъв срам не съм брал в целият си стаж зад волана повече не искам да чуя за ЕУ автомобили и със извинение към феновете за тази марка автомобили. Извинявам се защото може би аз съм попаднал на лошо подържън автомобил но просто от там вече просто няма да се къча на тази марка коли.

Жалко колега,
ако някога пак влезнеш във форума, моля те по-спокойно да обясниш, какво точно е станало, защото хич не може да ти се разбере.
Ако не е тайна сам ли си чисти дюзите или при "майстор" и какво по-точно се е случило.
Не рядко метода "направи си сам" помага на возилото по-бързо да стигне до "Надин".

Поздрави
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#18
Проблемът е че сменяш клапани на дюзи с нови след 3 до 5 дни клапаните пак са надрани и изпускат налягането през обратната нафта и спира да пали и влиза в режим сервизиране на мотора и дюзите са надрани а филтърът горивния е чисто нов просто майсторът казва че проблемът с надраскването идва от лоша нафта и аз му казах тогава да взема да си поръчвам нафта от чужбина с куриери егати и боклука на дюзи
Reply

#19
dempata Wrote:Проблемът е че сменяш клапани на дюзи с нови след 3 до 5 дни клапаните пак са надрани и изпускат налягането през обратната нафта и спира да пали и влиза в режим сервизиране на мотора и дюзите са надрани а филтърът горивния е чисто нов просто майсторът казва че проблемът с надраскването идва от лоша нафта и аз му казах тогава да взема да си поръчвам нафта от чужбина с куриери егати и боклука на дюзи
Колега,съмнявам се проблемът ти да е от нафтата!Не че е много хубава,но нали ние всички караме с такава?!Не може дюзите да са ,,надрани за 3-5 дни".Смени майстора! :!:
Reply

#20
dempata Wrote:Проблемът е че сменяш клапани на дюзи с нови след 3 до 5 дни клапаните пак са надрани и изпускат налягането през обратната нафта и спира да пали и влиза в режим сервизиране на мотора и дюзите са надрани а филтърът горивния е чисто нов просто майсторът казва че проблемът с надраскването идва от лоша нафта и аз му казах тогава да взема да си поръчвам нафта от чужбина с куриери егати и боклука на дюзи
Пич,абе тоз твоя майстор по голяма лъжа неможа ли да измисли.Най простият пример-колко хора тук караме дизелови коли,и всички ли имаме твоят проблем.По добре го разкарай този МАЙСТОР.Сам си преценяваш.С каква нафта караш ако не е тайна.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)