The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Смяна на масло на скоростна кутия

#1
Здравейте,

Бихте ли препоръчали сервиз в София където да могат да ми сменят маслото в скоростната кутия. (ръчна, в40 2003)

От известно време се появява един странен резонанс когато ускорявам (започва на около 1500 оборота.)
Предимно го чувам на ниските скорости, много рядко на 4та и май никога на 5та. Освен това, понякога направо изчезва за няколко дни, но винаги се връща, като махмурлук е.

Ходих в квартала при един човек, качи с мен, чу го. Погледна тампони (ОК) и в крайна сметка ме посъветва да сменя маслото на скоростната кутия, ако не се оправи да ходя пак. Аз отдавна имах идея да го направя това (карам колата от 2 години и забелязах че особено на студено започнаха по-трудно да влизат предавките) но и на трите места на които питах ми казаха че не могат да го направят.

Всякакви мнения и препоръки са добре дошли Smile
Reply

#2
Привет,
намери си читав сервиз за правилната диагностика.Не да се работи на сляпо.Да не стане,да налееш едни пари за смяна на масло и проблемът да остане не решен.
Поздрави и успех!
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#3
Kangalov Wrote:Привет,
намери си читав сервиз за правилната диагностика.Не да се работи на сляпо.Да не стане,да налееш едни пари за смяна на масло и проблемът да остане не решен.
Поздрави и успех!

И ти си прав но това така или иначе е обслужване което отдавна си мислех да направя. Колата я имам от около две години, когато я купих скоростите влизаха като през.. ами като през масло Smile въпроса е че сега мислех само да долея, с пълна смяна отивам на съвсем други пари но все пак съм склонен да го направя за да си знам историята.

Поздрави!
Reply

#4
korabada Wrote:
Kangalov Wrote:Привет,
намери си читав сервиз за правилната диагностика.Не да се работи на сляпо.Да не стане,да налееш едни пари за смяна на масло и проблемът да остане не решен.
Поздрави и успех!

И ти си прав но това така или иначе е обслужване което отдавна си мислех да направя. Колата я имам от около две години, когато я купих скоростите влизаха като през.. ами като през масло Smile въпроса е че сега мислех само да долея, с пълна смяна отивам на съвсем други пари но все пак съм склонен да го направя за да си знам историята.

Поздрави!
А защо само не долееш първо и да видиш дали ще има промяна?За доливане не вярвам да ти отидат повече от 200-300 грама!
Reply

#5
А този резонанс дали не може да се повява от тръбите на изпускателната генерация.Я огледай колата отдолу.Иначе за маслото в скоростната кутия е хубаво да го смениш.Аз моето го сменях.Определено има разлика.Но си вземи хубаво масло.Моята събра около 2.5литра.
Reply

#6
Какъв модел е скоростната кутия?
Reply

#7
vil4an76 Wrote:А този резонанс дали не може да се повява от тръбите на изпускателната генерация.Я огледай колата отдолу.Иначе за маслото в скоростната кутия е хубаво да го смениш.Аз моето го сменях.Определено има разлика.Но си вземи хубаво масло.Моята събра около 2.5литра.

Мерси колега, ти какво сложи?
Reply

#8
Male4ko Wrote:Какъв модел е скоростната кутия?

по VIN излиза M56. Нямам идея къде да го погледна физически.
Reply

#9
korabada Wrote:
Male4ko Wrote:Какъв модел е скоростната кутия?

по VIN излиза M56. Нямам идея къде да го погледна физически.

Пробката за наливане е високо горе от лявата страна.
Вижда се като вдигнеш предна лява гума на крик и я свалиш.
Пада се зад и наравно с лявата полуоска.
Кутията хваща 2 л.
Маслото е 75W-80, GL-4
Reply

#10
Male4ko Wrote:
korabada Wrote:
Male4ko Wrote:Какъв модел е скоростната кутия?

по VIN излиза M56. Нямам идея къде да го погледна физически.

Пробката за наливане е високо горе от лявата страна.
Вижда се като вдигнеш предна лява гума на крик и я свалиш.
Пада се зад и наравно с лявата полуоска.
Кутията хваща 2 л.
Маслото е 75W-80, GL-4

Респект! Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)