The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Въпрос за закупуване на спирачни дискове

#1
Здравейте,

Поръчах си комплект предни и задни дискове с накладки от ибей, но веднага след поръчката ми звъннаха да ми кажат, че обявената цена не била за моя модел (въпреки, че изрично е упоменат в обявата) и как ми трябвали еди какви си дискове. Рязко цената стана почти двойна. Въпросът ми е каква роля играе размера на гумите, защото ми обясниха, че тези в обявата били за 15 цола, а за моята трябвали по-големи. Какво точно трябва да гледам в обявите, за да съм сигурен, че купувам правилният комплект. Има посочени и размери на дисковете, примерно 305мм диаметър за задните, но също така не съм сигурен къде да проверя какви размери са необходими. Предварително благодаря!

П.С.: Това е обявата, дано се отвори правилният артикул - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.ebay.de/itm/301022060812?_trksid=p2060778.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT">http://www.ebay.de/itm/301022060812?_tr ... EBIDX%3AIT</a><!-- m -->
Reply

#2
Премери си твоите и ще видиш кой размер да вземеш. Обикновено искат ВИН-а от сайта и по него ти казват кои са правилните.
С какъв цолаж си? Ако си с 16" или 17" значи са прави.
ex XC90
Reply

#3
В момента нямам възможност да измеря моите, иначе щях да го направя и да знам какви да търся. В началото искат само марка, модел и двигател. От въпросният ибей-магазин ми посикаха ВИН заедно с друга информация за колата впоследствие. Зимните ми гуми в момента са 16ки, летните 17ки. Не знам дали могат да се слагат 15ки, затова не съм наясно каква връзка имат размерът на гумите и размерът на дисковете. В друг сайт след като избера точния модел отново ми излизат предложения 15 цола, 16 цола и 17 цола.
Reply

#4
Аз също карам зимата с 16" а лятото със 17". Скоро сменях предни дискове. От сервизите наистина питат за цолажа, за да определят d на дисковете. Моите предни дискове са с d-300мм. Задните мисля бяха 280мм. Щом и ти си с джанти като моите, дисковете ти също са такива.
За сравнение, аз избрах дискове Brembo, за 75лв единия. Предложиха ми още китайски за по около 45лв и някаква друга марка за над 90лв/бр. Избрах средната цена, като допускам, че всички дискове идват от Китай, но вероятно имат някаква разлика в качеството.
За всеки случай, дадох да ми струговат старите дискове и си ги пазя като резервни, в случай, че новите се окажат калпави. По указания, дебелината на нови предни дискове е 25мм, а трябва да се изхвърлят като станат 23мм. На практика, може да се използват и под 22, да не кажа до 20мм. Особено с нови накладки. Дано да ти е полезна информацията.
S40 2,0D 2008
Reply

#5
mirizlivpor Wrote:Здравейте,

Рязко цената стана почти двойна.

Здравей Колега,
Това ми прилича на "номер" от тяхна страна, но не искам да ангажирам никой с това мнение.
Споделям го, защото и на мен ми се е случвало с други артикули, и когато аз настоях да изпратят това, което съм поръчал, се оказа, че го нямат вече в наличност и канселираха поръчката.
Ако мине номера добре, ако не мине анулират и не носят отговорност.

Поздрави и успех. Дано твоя случай не е такъв.
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#6
Обикновено производителя на колите, на по-мощен двигател слага и по-големи дискове от там и размера на джантите става по-голям иначе опират в спирачните апарати.
ex XC90
Reply

#7
За 4 диска и 2 комплекта накладки 200лв е подозрително евтино.
Възможно е предните дискове да не са вентилирани за да са толкова евтини.
Комплект предни винтилирани диксове + предни накладки който не свирят при спиране е много трудно за 200лв. А да не говорим и за комплект задни в тая цена.

Хубав преден диск е това
<!-- m --><a class="postlink" href="http://drive.bg/product_info.php?cPath=10106_10726&products_id=2159119&ModelId=19402&osCsid=94lovo0sh9i79l0iva0bp22856">http://drive.bg/product_info.php?cPath= ... va0bp22856</a><!-- m -->

Също хубави са марките АТЕ и Зимерман всичко друго е компромис и то голям.
Брембо и Делфи не стават. Поне това което се внася у нас.
Reply

#8
Определено не е номер, просто хората се застраховат. Какво имам в предвид ли ? Ами това че ако вземеш 305 мм. дискове няма да можеш да сложиш джанти 15цола, и затова така са те посъветвали. А ако не улучиш размера няма да паснат на апаратите и си в голяма гридЪ.
Може и да греша, но мисля че не би трябвало задните да са 305мм.
Дай един ВИН и ще те ориентираме по-конкретно.
Иначе ето какво дава каталога за модела и годината на производство.


Attached Files Thumbnail(s)
               
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#9
Възможните размери са 286,305 и 320 мм. за предните и 288 мм. за задните дискове.

Ще ти дам линк към каталога на АТЕ : <!-- m --><a class="postlink" href="http://web.tecdoc.net/ate/home.jsp#9f0a7faf39ddd73a2e22f14a94f205fa">http://web.tecdoc.net/ate/home.jsp#9f0a ... 4a94f205fa</a><!-- m -->
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#10
Колеги, много благодаря за изчерпателните отговори! Както казва Станчони, и аз смятам, че не е номер, а е просто маркетингов трик да привлекат хора към обявата. Без проблеми отмениха поръчката и бяха много коректни - след като в рамките на половин час не им отговорих на имейл и смс (защото не ги видях) направо ми звъннаха да ми обяснят ситуацията. Както и да е. Ще гледам да търся размерите, които ме посъветвахте и да са поне за 16 цола. Иначе винът е YV1JV324961561054.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)