The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Дилема: S80 (2007-) vs XC90

#11
Здравейте, мислех да не пиша, да не прозвучи като реклама Smile но не видях мнение на някой, който кара S80 II . Много харесвам и двата модела, даже XC90 по-добре би ми паснал на нуждите, но изброените вече от колегите фактори ( по-евтини гуми, халдекса, разхода, динамиката) ме накараха да взема S80, макар и за временни нужди. Но има и друго нещо - в споменатия бюджет (15 -18 хиляди) влиза по-нов и на по-малко километри седан. Просто XC90, XC70, XC60 имат по-малка загуба на стойност, а и като нови са по-скъпи в сравнимо оборудване.
Reply

#12
Здравейте,

Вярно, много интересна тема се получи Smile

Аз честно казано, първоначално мислех за ХС90, но напоследък много често ме 'срещат' С80-ки и взех да се двоумя. А и разликата в динамиката сигурно ме кара да се замисля.
Джипът, първо, наистина че ще се пуска под наем, второ, така или иначе бих го карал извън градът. Явно ще е джипът.
Тук, обаче, /в Бг/ като гледам из обявите, не мога да си избера някой който да ме грабне. /Възможно най-много екстри и 'много' запазен/... Затова и гледам по-големите двигатели. Тоя 4.4-литров, V8-мак, ах малееей! /Имаме колега с такъв във форума, ако не се лъжа/
Не зная, дали ще успея да се вмъкна в тия 15-18 хилки, а и дори да се вмъкна, то след това ще ми трябва още, поне, хилядарка...
Да си я вкарам отвън, едва ли ще излезе по-евтино, но пък има по-голям избор ...
---
ex: C70 coupé ('00) 2.0T 226 hp
Reply

#13
Quote:от nickeyar » Съб Мар 14, 2015 8:32 pm
Здравейте,

Вярно, много интересна тема се получи Smile

Аз честно казано, първоначално мислех за ХС90, но напоследък много често ме 'срещат' С80-ки и взех да се двоумя. А и разликата в динамиката сигурно ме кара да се замисля.
Джипът, първо, наистина че ще се пуска под наем, второ, така или иначе бих го карал извън градът. Явно ще е джипът.
Тук, обаче, /в Бг/ като гледам из обявите, не мога да си избера някой който да ме грабне. /Възможно най-много екстри и 'много' запазен/... Затова и гледам по-големите двигатели. Тоя 4.4-литров, V8-мак, ах малееей! /Имаме колега с такъв във форума, ако не се лъжа/
Не зная, дали ще успея да се вмъкна в тия 15-18 хилки, а и дори да се вмъкна, то след това ще ми трябва още, поне, хилядарка...
Да си я вкарам отвън, едва ли ще излезе по-евтино, но пък има по-голям избор ...

Нашите случаи са много подобни колега. Единствената разлика е че аз твърдо бях решил за ХС90. Писал съм вече, че колата я взех от Калгари и я докарах 1100км до Ванкувър. Причината е че във Ванкувър няма голям избор на ХС90. Има да се предлагат, но все нещо им липсваше или искаха безумни пари. R-design така и не съм видял още. Съвета ми към теб е:

Не прави компромиси. Ако можеш да си вземеш читав автомобил го направи. Дори и да се наложи отвън. Не прави компромиси, няма смисъл.
Вземи си с със всички екстри, на по-малко километри и със история. Дори и да ти се наложи да дадеш малко повече пари както аз направих, после и за минута няма да съжаляваш, гарантирам ти. Без значение S80 или ХС90.

Моята история беше, сутринта 8 часа на самолета и такси до дилъра в Калгари. Бях дал 500 кинта гаранция да ми пазят колата. Говоря с дилъра и му казвам ама аз може и да не взема колата, а той ми се хили и вика, аз не се притеснявам бе, като дойдеш да видиш в какво състояние е колата аз знам че ще я вземеш. Така и стана. После едно каране и два часа сутринта с приятела (взех съседа ми, канадец, шофьор от 50 години карал е камиони от тези огромните, много луд ама много готин) си бяхме в къщи. Той кара, кара и не спира да повтаря, "баси то това е като камион". Късмет че буквално след нас затвориха магистралата заради снеговалеж, ама то каране с 80-90 км/ч на сняг и колата не мърда. Изпреварихме ги. Аз само дето не изперках, а пича ми вика "няма проблем, колата не мърда бе, като залепена е за пътя." Кво залепване бе, като се сетя се радвам че всички сме живи и здрави.

Така че колега давай смело и не прави компромиси дори да е по-скъпо.
Поздрави
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#14
След малко по-обстойни ревюта, май по-скоро ще се ориентирам към S80 и вероятно ще си начеша крастата с V8-ка Smile

Ако някой има преки впечатления и/или опит с такава - да свирка. Най-вероятно ще трябва да си я вкарам отвън, но когато му дойде времето /кеша/ ...

На пръв поглед това изглежда доста добре и с любимите ми екстри и салон.
---
ex: C70 coupé ('00) 2.0T 226 hp
Reply

#15
nickeyar Wrote:След малко по-обстойни ревюта, май по-скоро ще се ориентирам към S80 и вероятно ще си начеша крастата с V8-ка Smile

Ако някой има преки впечатления и/или опит с такава - да свирка. Най-вероятно ще трябва да си я вкарам отвън, но когато му дойде времето /кеша/ ...

На пръв поглед това изглежда доста добре и с любимите ми екстри и салон.


V8-ка не е зле, никак Smile градско 20/100, извънградско зависи колко ти е тежък крака, може 10 , може и 30/100. На тежкото купе на xc90 е прилично динамична, звука е страхотен, от тия 440NM имаш 75% налични още в ниските обороти. Тия ентусиасти как са успели да наврат в коша на s80-та v8.
Reply

#16
S80 май е "по-икономично" с този мотор - така че се доближава до дизела Big Grin Шегата настрана, но май като за осмак този мотор дава добър разход.
Reply

#17
<!-- m --><a class="postlink" href="http://bg.autodata24.com/volvo/s80/s80-ii/44-i-v8-315-hp/details">http://bg.autodata24.com/volvo/s80/s80- ... hp/details</a><!-- m -->
Няма разлика с AWD което ме навежда на мисълта че данните не са много точни.
ex XC90
Reply

#18
А как се държи автоматика ? Доколкото четох се слага същата кутия, като на Т6 двигателите /Aisin/, а там мощността не й се отразяваше добре.
Какво масло се слага ? Колко побира ? Като цяло, какви са най-честите 'болежки' ? Искам да карам V8 и мисля че това ще е най-вероятният избор. Разходът в градът би варирал между 15-20, което не е толкова лошо. Пък и не карам толкова градско, така че това още по-малко ме притеснява.

Поздрави!
---
ex: C70 coupé ('00) 2.0T 226 hp
Reply

#19
Леле, зная че говорим за V8 в тази тема, но вижте това S80 <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11444052825965802&slink=azhz58">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=azhz58</a><!-- m -->

Изглежда много много добре. Какво мислите ?
---
ex: C70 coupé ('00) 2.0T 226 hp
Reply

#20
Екстра е. Питаш в МП какво и е правено и скачаш.
ex XC90
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)