The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
460 Катализатор

#1
Здравейте, колеги. Имам следния въпрос. Как да се разбере катализатора задръстил ли се е, защото четох някъде из темите, че на този модел нямало начин това да стане .. Колата е 95 година и на 180к КМ. Колко километра във всъщност им е живота на тези катализатори (за да върши работата за която е сложен) и истина ли е това, че ако е без него колата ще върви доста повече .. Smile
[Image: 7961663Q.jpg]

[Image: 7961666b.jpg]

[Image: ouplad89af1.gif]

#2
cecivolvo Wrote:Здравейте, колеги. Имам следния въпрос. Как да се разбере катализатора задръстил ли се е, защото четох някъде из темите, че на този модел нямало начин това да стане .. Колата е 95 година и на 180к КМ. Колко километра във всъщност им е живота на тези катализатори (за да върши работата за която е сложен) и истина ли е това, че ако е без него колата ще върви доста повече .. Smile

Смени катализатора с резонансно гърне /дано не се окаже ,че питаш за нещо друго ,както преди с часовника / за махане -не си и помисляй ,вярно е .че ще върви по вече ,но не дълго във времето. Дълго е за обясняване тук. направи това което те съветвам и няма да сгрешиш .

#3
andro440 Wrote:Смени катализатора с резонансно гърне /дано не се окаже ,че питаш за нещо друго ,както преди с часовника / за махане -не си и помисляй ,вярно е .че ще върви по вече ,но не дълго във времето. Дълго е за обясняване тук. направи това което те съветвам и няма да сгрешиш .

Колега чета с интерес твоите мнения, но тук тотално ме обърка: Как хем ще се смненяме катализатора - хем да не си помисляме за махане? Ако не махмем катализатора, къде да сложим резонаторното?

Аз на двете четворки нямам катализатор, вървят много - според теб още колко дълго ще ги карам така? Едната близо 5 години е без катализатор.

Предварително ти благордаря за отговорите и разясненията.
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

Човек и общество...

#4
Колегата е прав.Моя го смених още на 160 хил.км Реших да го махна защото когато имаше голям байр се зорише .След демонтажа беше почти запушен .Естествено сложих резонансо гърне .Колата се отпуши и си върви много добре .

#5
yogi479 Wrote:
andro440 Wrote:Смени катализатора с резонансно гърне /дано не се окаже ,че питаш за нещо друго ,както преди с часовника / за махане -не си и помисляй ,вярно е .че ще върви по вече ,но не дълго във времето. Дълго е за обясняване тук. направи това което те съветвам и няма да сгрешиш .

Колега чета с интерес твоите мнения, но тук тотално ме обърка: Как хем ще се смненяме катализатора - хем да не си помисляме за махане? Ако не махмем катализатора, къде да сложим резонаторното?

Аз на двете четворки нямам катализатор, вървят много - според теб още колко дълго ще ги карам така? Едната близо 5 години е без катализатор.

Предварително ти благордаря за отговорите и разясненията.


Под думата/ махане /-аз разбирам отстраняване и снаждане на генерацията с парче тръба ,което не е изобщо добра идея .За това написах ,че трябва да се монтира другото гърне. Каква е ролята на първото гърне ,след изпускателния колектор,може да се прочете из форумите.

поздрави от мен колега ,с добри чувства



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)