The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Несъответствие при смяна на предни дискове

#11
mirizlivpor Wrote:Аз спрях на първото колело, така че знам коя къде е била. Вътрешната има метални пластини на гърба, с които влиза в буталото и няма как да я сбъркам. Но поради другите причини и аз смятам като теб. Дисковете са на вълнички и вероятно на предела на дебелината си, защото ръбчето по външната им част е осезаемо.

В такъв случай съм съгласен и може би е възможно, но ти си решаваш.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#12
mevdo Wrote:Е , преценката е твоя - но помни , че със спирачките винаги трябва да се работи с най- голямото внимание и компромиси не бива да се допускат по никакъв начин !
Станчо, по накладките се отбелязва прекрасно коя къде е била на спирачния апарат, но по-добре е да не ги монтира обратно от общи съображения за сигурност.

Мевдуй, прекрасно знам че е така, но не мога да предположа човека който го прави дали ще го направи правилно, а какво ще се получи ако не ги улучи знаеш и ти добре.

Smile
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#13
Няма компромиси - няма да ги слагам (това имах предвид, явно не съм се изразил добре). Ще чакам новите дискове.
Reply

#14
Мъдро решение!
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply

#15
Колега не се впрягай толкова
първо няма как да сбъркаш коя накладка къде е(сам го каза) защото си имат определено място, а и си го правил само на едното колело
второ какво се случва ако по някакви други причини(ремонт ходова част например) ти се наложи да свалиш диска(приемаме че е читав и накладките също) да не би да бягаш за нови защото тези си ги демонтирал???
и накрая ако толкова те притеснява спирането(което няма да е по-различно от това с нови дискове и накладки по простата причина че първите 300 км !!! трябва да спираш много плавно за да се сработят новите неща) бъди внимателен и си ползвай колата.
ex XC90
Reply

#16
Имаш право, но вече реших да изчакам новите. Надявам се до 2-3 дни да пристигнат. Ще ми трябва половин час да сложа новите части, т.к. всичко вече е разглобено и почистено. Последното колело ще остане за уикенда. Благодаря още веднъж за съветите и помощта!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)