The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ламда сонда проблем

#1
Здравейте имам следният проблем с колата ми,като пусна климатика от време на време ми гасне и след това като запаля ми свети лампа за ламда сонда.Предимно карам на газ но и при бензин е така макар и по често.Възможно ли е да е от гърнето преди време имам тема ми се запуши гърнето и не го смених а го изкормих и го сложих пак.Проблема ми се проявява при пуснат климатик и един два пъти ми го направи без климатик на дълъг път.Моля компетентните да изкажат мнение да си оправя колата ,харесвам си я,на диагностика на този етап не ми се дават пари
Reply

#2
Климатика духа ли студено?
Reply

#3
Да климатика си работи ,духа студено
Reply

#4
Няма да е лошо да дадеш повечко инфо за мотора че иначе гадаем и за газовата също .
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#5
Измери какъв волтаж дава ламбда-сондата - кабелчето, което отива към компютъра го свързваш с плюс на мултицет, минуса на маса на колата и трябва непрекъснато да променя показания си от 0.1 до 0.9 волта при работещ двигател, ако не е значи не е в ред.
Reply

#6
Газовата е обикновенна ,мотора е 1.8 mi незнам от каде да почна сондата може ли да влияе та да ми гасне колата а и не съм сигорен че е от нея,може да са хиляда други неща
Reply

#7
Като не знаеш откъде да започнеш, диагностиката изглежда най-добрия вариант.
Reply

#8
Ок някой да ме посъветва каде да направя диагностика
Reply

#9
Диагностиката на този модел кола е с автотестер. Т.е. справяш се сам.
Проверявяш записаните грешки, записваш си ги, триеш ги и после палиш и караш малко колата.
Каквото запише наново тестера като грешки - това е твоя проблем и там търсиш решението му.
Тестерът е на левия подкалник.
Малка черна кутийка с буксичка на нея.
Учредител на Волво клуб България.
Притежател на  клубна карта № 0014.

VOLVO 460  1.7  '91
За помощ: 089 66 42 887
[Image: 362784.gif]

Няма по-голяма сила от усмивката и добрата дума!
Reply

#10
Тестера е в двигателният отсек и се намира пред лявото бомбе на амортесьора,не в подкалника.
   
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)