This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
s60 газ
Има ли някой,който да кара на газ без да му светва чек, без да има някаква грешка, от прочетенето оставам с впечатление, че всеки си има някакьв проблем...
Цитирай
Thanks given by:
На мен нищо не ми свети и нямам проблеми.С газов инжекцион на БРЦ съм!
Цитирай
Thanks given by:
Докато настроят в началото системата чека светваше след по-дълго извънградско. След като се настрои, както трябва вече 3 години не е светвал чека.
VOLVO XC90 2.9T - 272 hp
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте и от мен.
При мен се случва от време на време да ми светне чека,но ми набива грешка за горен кислороден датчик.След изчистване на грешката,не се знае кога ще набие пак грешката.
[Изображение: ab284934.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Ако сте с правилно настроен газов инжекцион (независимо от марката) не би трябвало да свети чека. 4 години съм карал без никакви проблеми - лампата светваше само, когато свършваше газта в бутилката и явно идваше бедна сместа. Грешката беше пак свързана с ламбда сондата.
Цитирай
Thanks given by:
Здравейте,
Моята кола е доста стара - 440 1.8i , но все пак е по темата - на мен ми свети чека всеки път когато сменя на газ, отнема му около 5-10 секунди да светне.
При смяна на бензин и изключване на колата се маха и докато не започнеш да караш на газ не светва. Имам документ за газовата уредба и ще видя каква е точно (ще допиша довечера) но нямам идея как или от къде да я настроя - явно не се получава идеално изгаряне. Обърнах внимание обаче че, дори в по-студено време и колата да е студена си пали на гас ..., не знам чак при минусови но все пак. Бихте ли посъветвали да потърся помощ за регулирането или само мога да го разваля?
Цитирай
Thanks given by:
При мен светва при магистрално каране с над 3000об. но по принцип и сама се изтрива след един два цикъла каране. Казаха ми че ми е "ленива" предна ламбда сонда която е на Бош.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)