The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"Изхруптяване" и стягане на волана на определени градуси-S60

#1
Здравейте колеги,

Проблема е следния - както съм написал в заглавието - на определени градуси (най-вече при по-остри завой, или кръгови)от волана се чува едно изхруптяване, изпукване или нещо от сорта придружено от стягане на волана Cry ..Стягането е в определени области и не е постоянно,дори на моменти ми е трудно да го изправя след завой, което е доста притеснително...Имам чувство, че някакъв лагер и сдал багажа или нещо от сорта :? Не мисля,че е от хидравликата - няма шум от помпата, нивото на течността е до горе.. :ugeek:

Скоро смазвах компонентите на волана които са пред краката на шофьора под таблото, но това не даде резултат...

Някой да се сблъсквал с нещо подобно, или да има идеи от къде може да е проблема?


Поздрави!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#2
Да не е някои лагер на макферсоните ?
volvo v40 1,8  1999г.
[Image: ab206894.gif]
Reply

#3
Това е добро предположение да... но би ли се чувало така силно в купето звука?
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#4
На предната ми кола така стягаше и хруптеше, до един ден в който затегна в едно положение. Оказа се рейка.
Reply

#5
stifunkata Wrote:На предната ми кола така стягаше и хруптеше, до един ден в който затегна в едно положение. Оказа се рейка.


Това е най-голямото ми опасение.... Как мога да диагностицирам нещата (сам няма да мога, но и в Мото Пфое не ми се ходи) дали има нещо специфично при диагностиката?
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#6
Я, като си тръгнал да проверяваш, да вземеш да започнеш от каренцата над рейката на самия прът на волана!!!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ivailovgrad.com/" onclick="window.open(this.href);return false;">http://ivailovgrad.com/</a><!-- m -->
ASS, GAS OR GRAS - NOBODY DRIVES FOR FREE
VOLVO 850 2,0 20V 143HP - Ръбчо
VOLVO 940 D24TIC 122HP - Red Devill
VOLVO 480 B18FT   120HP - Жабчо
Reply

#7
При мен диагнозата дойде, след като волана затегна напълно. Преди това затягаше когато си поиска и така я карах месец. Не подценявай нещата защото затяга изведнъж и няма изправяне, ако не дай си боже си в движение. Естествено не е задължително при теб да е това, но все пак имай едно на ум. Дано да се окаже нещо друго. Поздрави!
Reply

#8
Ще проверя каренцата над рейката, или поне ще кажа на майсторите като закарам колата, понеже няма как да го свърша аз това... Колега stifunkata благодаря ти за инфото! Дано не се окажеш прав! Аз също имам таквиа опасения, със зацикляне на волана в движение, което няма да е особено приятно. А има ли възможност да е нещо от механиката която се намира в купето? Понеже звука се чува силно отвътре, макар, че е възможно просто да се предава по пръта...

Поздрави!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#9
Ами освен каренцата, за които каза колегата по горе, не се сещам за друго.
Reply

#10
Ако скърцат ставите на зад воланното устройство,може и в тях да е проблемът.... :mrgreen:
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)