The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo v70 '99 Капачето на резервоара НЕ СЕ отключва!

#1
Здравейте колеги!

Както написах колата е V70 1999 - До онзи ден работеше капачето, но сега когато цъкна копчето за отварянето му, единствено чувам цъкането от шофорското табло, но нищо не се случва - не се отваря! Cry
Колата е с последни литри нафта и съм я загазил!!! Sad

Пробвах да отворя корите отзад за да намеря аварийно жило - но такова НЯМА! Не мога да повярвам, че няма backup за подобен сценарий...

Моля ви помагайте, че май ще се налагя да счупя капачето Cry
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#2
https://www.youtube.com/watch?v=ZvUht8nz8jw
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#3
Нямам я... Или просто при v70 я няма, или е била изкормена... но не виждам да има следи да е имало такава ръчка. Изгледах повечето клипове, никакво полезно инфо за V70 .. Може би ще се пристъпва към разглобяване/счупване...
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#4
Колега мисля че на всички машинки са еднакви(може и да не е така).
И аз имам някакъв проблем, ту се отваря ту не, и си го реших като за ушето(което е оставено за тази цел) завързах връв и я прекара така че да се показва отзад при стопа, при проблем просто отваряш багажника и дърпаш Smile.
Лошото при мен е че понякога и не се заключва.
ex XC90
Reply

#5
zorba Wrote:Колега мисля че на всички машинки са еднакви(може и да не е така).
И аз имам някакъв проблем, ту се отваря ту не, и си го реших като за ушето(което е оставено за тази цел) завързах връв и я прекара така че да се показва отзад при стопа, при проблем просто отваряш багажника и дърпаш Smile.
Лошото при мен е че понякога и не се заключва.


Здравей колега! Много хитро от твоя страна!

Аз тъкмо успях да отключа, без да чупя каквото и да било (само малко щипки).. Така - жило НЯМА... Трябва да се махнат корито от дясно, от долу се вижда дупката в която трябва да се бръкне до моторчето. До самото моторче има малко лостче - много трудно се достига до него, но и аз си мислих сега да го пробия и да му вържа нещо, за да съм спокоен за напред..

Ще ви пусна снимка скоро за да видите какво имам предвид - и да бъда полезен на колегите с v70/s70, за да не се лутат 3 дни като мен. Smile

Поздрави!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#6
Ти сигурен ли си,че няма някое копче на стъклата или огледалата,което да е натиснато постоянно,но ти да не знаеш? При мен се е слувало ел. стъкло или огледалото да е останал натиснат бутон и тогава не сработва резервоара.
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#7
mudancho Wrote:Ти сигурен ли си,че няма някое копче на стъклата или огледалата,което да е натиснато постоянно,но ти да не знаеш? При мен се е слувало ел. стъкло или огледалото да е останал натиснат бутон и тогава не сработва резервоара.


Здравей! Това не съм го помислил! В интерес на истината имам 1-2 switch-а за стъклата които не функционират както трябва на 2 от вратите... Но да ти кажа нещо което забелязах - изкарах моторчето, без да изкарвам кабела за да мога да видя дали се движи - установих, че при натискането на бутона за капачето от шофьорската врата, лостчето (задвижвано от моторчето) се мърда съвсем леко, може би с милиметър-два.. От там предположих, че може би е зациклило - сега го смазах с грес и т.н. , и ако отново не сработи, ще разглобя и самото моторче за да огледам отвътре..


Поздрави!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#8
Ето и и въпросното моторче, снимах с телефона, но се вижда що годе добре - на горната снимка можете да погледнете лостчето (в дясно на гумичката) - дърпа се назад и освобождава.

Поздрави!


Attached Files Thumbnail(s)
       
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply

#9
Ето как е при мен - S70/98 , днес реших да погледна - махнах кората и ел.ключалката се вижда, като бръкнеш с пръст, напипваш езичето - дърпаш и вратичката на резервоара се отключва аварийно .

   

   
Volvo S70 2.5 TDI 1998 D5252T
[Image: 581732.png]
Reply

#10
Mihov Wrote:Ето как е при мен - S70/98 , днес реших да погледна - махнах кората и ел.ключалката се вижда, като бръкнеш с пръст, напипваш езичето - дърпаш и вратичката на резервоара се отключва аварийно .

[ATTACHMENT NOT FOUND]

[ATTACHMENT NOT FOUND]

Здравей колега, при теб е като песен!!!

Утре ще снимам на v70-то да видиш през какви приключения минах докато стигна до там... Одрах си ръцете по тая пущина!
VOLVO S60 D5
VOLVO V70 2.5
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)