The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
проблем с размер на гумите

#11
        На 195/60/15, зимата не може да сложиш обикновени вериги. Ще ти трябват текстилни.
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#12
Слагай 185/60 R15, това е размера съответстващ на 195/55, а и цените са повече от добри.
Reply

#13
Здравейте Smile Карам Волво В40 фейслифт 2004-та година. Гумите са ми 195/60/15 летни с лети джанти и не опират никъде. Колата е много стабилна на пътя, добро поведение. За зимата идеята ми е да сложа 195/65/15 зимни, интересува ме дали ще опират ? Благодаря!
Reply

#14
Колеги здравейте..
Аз карам също фейслифта..
Сега ще напиша какво ми пише в типшейна..
185/65 R15 6-6,5Jx15x44ETx82H
195/60 R15 6-6,5Jx15x44ETx82H
205/55 R15 6-6,5Jx15x44ETx82H
205/50 R16 6,5-7Jx16x44ETx82H
това е за алуминиевите джанти
За зимата пепоръчват:
195/60 R15 82Q
185/65 R15 82Q
В момента карам със 16ки,както пише по шайна .Стабилна е ,но много обира неравностите по пътя.Особенно като си бях в България с нея.Викам си:Боже пази да не гърмя гуми!!!
Иначе с оригиналните си я карах и возенето си беше меко.
Поздрави
Reply

#15
radoslav1 Wrote:Здравейте Smile Карам Волво В40 фейслифт 2004-та година. Гумите са ми 195/60/15 летни с лети джанти и не опират никъде. Колата е много стабилна на пътя, добро поведение. За зимата идеята ми е да сложа 195/65/15 зимни, интересува ме дали ще опират ? Благодаря!
Обикновено за зимата се слагат по-тесни и по-високи, а ти само увеличаваш височината(втората цифра е процент от първата = на височината).
Може и да ти опират.
ex XC90
Reply

#16
Здравейте. Днес сложих зимните гуми. Бих могъл да кажа, че 195/65/15 не опират при пълен ляв/десен. В колата бяхме четири човека. Да уточня пак, че колата е Волво В40 фейслифт 2004г.
Reply

#17
Ще кажеш как е като падне сняг и се наплеска м/у гумата и колата.
ex XC90
Reply

#18
Колеги, защо трябва да се експериментира с размерите на гуми и джанти?
Инженерите-проектанти на автомобила са написали (пресмятали) с какви размери на гуми и джанти, с които трябва да се кара МПС-то! Освен сметките на инженерите, са били направени стотици километри проби с тест пилоти...
Аз, като прост инженер, за който 3+3=6, винаги се доверявам на предписанията; а собственият ми опит ме е научил да купувам и експлоатирам комплект по 4 гуми (зимни и летни) според предписанията на инженерите... И то на един комплект джанти, предпочитаки стоманени. Освен това да вметна - зимна гума след 4-тия сезон става само за детска люлка :mrgreen:
[Image: volvo-xc-60-r-design-d5-awd_medium.png][Image: citroen-c3-picasso_medium.png]
[Image: opel-movano-3500_medium.png]
Reply

#19
NuclearWinter Wrote:Колеги, защо трябва да се експериментира с размерите на гуми и джанти?
Инженерите-проектанти на автомобила са написали (пресмятали) с какви размери на гуми и джанти, с които трябва да се кара МПС-то! Освен сметките на инженерите, са били направени стотици километри проби с тест пилоти...
Аз, като прост инженер, за който 3+3=6, винаги се доверявам на предписанията; а собственият ми опит ме е научил да купувам и експлоатирам комплект по 4 гуми (зимни и летни) според предписанията на инженерите... И то на един комплект джанти, предпочитаки стоманени. Освен това да вметна - зимна гума след 4-тия сезон става само за детска люлка :mrgreen:



От предната кола ми останаха зимни гуми мишелин алпин 195/65/15 в добро състояние, ако мога .......защо да не ги ползвам?!?!? Иначе летите джанти охлаждат по-добре спирачките (по-добра топлопроводимост, оптимална вентилация) ....вярно, че не сме на състезание, но лятото си е друга стойката на колата с лети джанти, по-красива визия Smile Ще се съгласите с мен, че спирачките по-лесно ще спрат въртящо се тяло с по-малко килограми. Всеки сам си преценя с какви джанти и гуми да кара. Идеята на темата е да споделим опит относно гуми, спрямо конкретния модел Волво.
Reply

#20
Колеги здравейте,
Пиша тук, за да не отварям подобна тема. В момента карам с летни гуми 205х45х16, с които закупих колата тази пролет. По спецификация от оригинална книжка гумите следва да са с размери 185х65х15. Джантите са оригинални на Волво. Нали не би трябвало да има проблем със смяната на гумите? Ако реша да сложа 195х60х15 ще имам ли проблем при положение, че трябва да са 185х65х15?

Поздрави
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)