The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo V70 2,4 D5 колата не пали

#1
Колеги имам сериозен проблем.Колата започна да пали много трудно , все едно няма гориво а резервоара е пълен до половината и от няколко дни въобще не иска да запали.Акумулатора е зареден.Някой може ли да ме насочи къде да търся проблема.В чужбина съм и няма къде да я закача да и направят диагностика.Само да добавя V70 2,4 D5 2002 година Автоматик
Reply

#2
Здравей,
Гледайки "кристалната топка", мога да предположа за най-лесно и евтино горивния филтър. За друго предположение е необходима диагностика!
Успех!
1. Volvo S40, 1.8, Manual, 115 к.c., MY 1998, Vialle LPi
2. Volvo V50, 2.4 D5, Auto, 180 к.с., MY 2007
3. Volvo XC70, 3.2, AWD, Auto, 238 к.с., MY 2009
Reply

#3
В коя държава си, ако не е тайна? Даваше ли ти някаква грешка на инфо дисплея последно като работеше колата?
Reply

#4
Във Финландия съм колега.Не на дисплея не е давала грешка колата.Просто почна да пали трудно и след няколко дни отказа да пали.Върти добре но няма никакви признаци за палене все едно няма гориво.

Във Финландия съм колега.Колата не е показвала никакви грешки на дисплея .Почна от един път да пали трудно и след 1 седмица спря да пали.Без гориво не е оставяна колата.
Reply

#5
Колега преди няколко дни сменях клапан регулатор на горивоти, за да разбера дали моят работи.колата запали но след малко каране я загасих за да видя дали под капака всичко е наред след това 5 мин се опитвах да я паля едвам стана докато стигна до мястото където бях оставим моя регулатор колата изгасна още един път ка 5 мин мъки,взе че запали и после като си върнах моя работите се оправиха.Мисълтами е че ако ти са сродни симптомите може да е и това     жълтата стрелка.
Volvo S80 2.5TDI 140 hp 1999 (брак)
Volvo V70 D5 185 hp 2008
Volvo XC90 3.2 243hp 2011
Reply

#6
Аз имах проблем, че колата не палеше, т.к компютъра дава някаква грешка и й забранява, а мотора си е ок. Щом не дава грешка е нещо механично. Да не би случайно да си с българска лятна нафта, а в северните райони да е паднало под нулата ? Подгряващите свещи как са? Иначе не знам сам какво можеш да направиш, някой по-специалист от мен да помага. Случвало ми се е да закъсам в чужбина ( с Волво даже ) и е наистина неприятно.
Reply

#7
Svetly Wrote:...В чужбина съм и няма къде да я закача да и направят диагностика...
...Във Финландия съм колега...
Баси смотаната държава, KLETA MAIKA FINLANDIQ :mrgreen:
Kупи си един ОБД2 четец, смешни пари са. Ако не е друго ще те насочи къде да търсиш.
V40 B4204S '97
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)