The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Помощ за покупка на V40

#1
Здравейте,

имам нужда от помощ с покупка на V40 бензин.
Искрено ще се радвам и ще съм благодарен за вашата отзивчивост.

За сега съм се спрял бензин 1.8 122к.с.
Трябва ми сравнително голяма кола за къмпингуване и от време на време дълги пътувания.
Не съм фен на дизелите, същност изобщо не ги харесвам и не искам да имам допир с тях. Газта е табу Smile

Бюджетът ми е доста малък, около 3000лв Sad. "Беден" съм!

Гледам в cars.bg, но по снимките трудно се ориентирам.
Има една която много ми харесва как изглежда и че е от 2001ва година, но не мога да кажа дали си заслужава да отида на място и да я видя (btw живея в София)
това е <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.cars.bg/c1349248">http://www.cars.bg/c1349248</a><!-- m -->.
Има и други варианти

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11445859259818080&slink=b609tn">http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?to ... ink=b609tn</a><!-- m -->
Но тук собственика е написал големи глупости, "ВЪРВИ НЕНОРМАЛНО"

Също така искам да попитам, какво мога да очаквам от тази кола, предимства и недостатъци. И до колко тези недостатъци са преодолими.

Благодаря на всички предварително.
Радослав.
Reply

#2
На първата, като и гледам изпокъсания салон, трябва да е поне на 500 Ккм. Втората много прехвалена и този калъф на волана....? Бих ти препоръчал да вземеш кола от собственик(регистрирана), цената ще е по-ниска и най-вероятно обслужена, може и да са сменени доста неща по нея. Не е чак толкова голямо комби, но е достатъчно. Бих те насочил към 2.0 мотора. За газифицирането си писал, че е табу, но 0.83/2.09 лв.(газ/бензин) за литър си е за замисляне!!!
VOLVO V40 2.0/96г. ГИ LOVATO
MITSUBISHI COLT V 1.3/99г.
Когато съдбата ти обърне гръб, не се отчайвай - изчакай я да се наведе!
Reply

#3
Втората фаза на това волво - след 2000 г. си заслужава парите.
Наистина е добре да се вземе кола от собственик. Прехваления нов внос е всъщност 'боклука' на запада.
По техните стандарти за коли над 10-15 години пътят е един - за скраб. Или на изток.
Reply

#4
Първата е по-хубава,само че няма ESP и ASR както пише,може и да няма аларма също така,решетката е сменяна(това е хубаво,но се огледай добре зад нея ,че може причината да е кофти),салона е зле,няма стелки,няма застраховка,няма винетка,няма еко текса. Втората е производство макс до 06.2000,фаровете и мигачите може и да са сменяни ( ако са оригинални хелла е ок ,ако са депо пак няма да виждаш в тъмното) няма ел.програма за стабилизиране и защита от пробоксуване ,няма халогени, възможно е да няма бордкомпютър(не се разбира от наличните снимки) и аларма,тампоните на амортисьорите барабар с лагерите за са смяна . Също така няма еко такса,винетка и застраховка. И двете харчат над 10л. бензин градско.Не обичаш газта ,понеже не си карал бензиново волво Smile ..... И последно и двете не вървят чаак толко много. Успех!
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#5
На втората пише "без удари" пък като гледам двете десни врати барабар с задната вежда са поогънати.
ex XC90
Reply

#6
Благодаря на всички за помощта и мненията, наистина много помогнахте.
Как разбрахте, че ,тампоните на амортисьорите барабар с лагерите за са смяна? Питам с образователна цел.

А може ли да попитам за тази: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/11444485367317889">http://www.mobile.bg/11444485367317889</a><!-- m -->

Също искам да попитам колко ще ми струва първоначалното обслужване, имаме предвид:

ЕКО Такса: Около 250лв
регистрация в КАТ: 70лв
Данък около: 100
Гражданска и каско 400лв
Колко ще излезе смяна на ангренаж, ролки, филтри, водна помпа, масло и маслен филтър?
Изпускам ли нещо?
Reply

#7
rmiroslavov Wrote:Благодаря на всички за помощта и мненията, наистина много помогнахте.
Как разбрахте, че ,тампоните на амортисьорите барабар с лагерите за са смяна? Питам с образователна цел.

Оста която е посочена с червената стрелка е на амортисьора. Нормалното и положение е в средата на отвора, ако е изместено както се вижда на снимката то лагера и тампона са за нови. Wink
   

rmiroslavov Wrote:А може ли да попитам за тази: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mobile.bg/11444485367317889">http://www.mobile.bg/11444485367317889</a><!-- m -->

Също искам да попитам колко ще ми струва първоначалното обслужване, имаме предвид:

ЕКО Такса: Около 250лв
регистрация в КАТ: 70лв
Данък около: 100
Гражданска и каско 400лв
Колко ще излезе смяна на ангренаж, ролки, филтри, водна помпа, масло и маслен филтър?
Изпускам ли нещо?

Това е със скоростна кутия Рено, новите фарове(след 2001г.) Старата решетка, интериора е като за след 2001...


Честно казано нито една от трите, които си дал не ми хваща окото.
Ако имаш възможност търси 2002-2003г. Имат доста разлики с първото V40(преди 2001) и то все към по-добро. Wink
Reply

#8
Quote:Това е със скоростна кутия Рено, новите фарове(след 2001г.) Старата решетка, интериора е като за след 2001...

Сега съм с разбито сърце!!!
Сега карам Клио II и мразя тази скоростна кутия!

Разбрах че, ако R ти е до първа в ляво е Рено, а ако е под 5-та е Волво!

Благодаря за бележката!
Reply

#9
Колега, послушай съвета и се оглеждай за регистрирана кола - с грамотен оглед може да вземеш такава, която да караш година време с минимално първоначално обслужване. При така нареченият "нов внос" си сложи 400лв за екоракса, регистрация и застраховка и след това обслужване около 200лв, а ако ти ислезат за смяна примерно тампони и лагери на амортисьори, дискове, накладки ще скочиш още 400лв. Ако бюджета ти е цена на кола и 1000лв готови за други разходи гледай ги новите вносове иначе по-добрата според мен алтернатива е ако имаш приятел, който е в час или някой колега от форума ти отдели време за оглед да гледаш регистрираните, а после със спестените средства се замисли за газифициранетоSmile Успех
Reply

#10
Здравей колега. Волво С/В40 бензин 1.6/1.8 са сравнително безпроблемни мотори, ако се обслужват навреме. Към първото В40 черното ....ами какво да ти кажа от снимките .....фейслифтово е, отвън изглежда добре, отвътре салона ми се вижда много зле. Салона е увиснал прилично, вероятно припиран. Ниско ниво на обурудване, писали са, че има борд компютър, но аз не виждам да има такъв, поне при мен е над сд-то в ляво и се води “info center” , няма рингове на таблото на километража, няма подгрев на селдалки, няма темпомат, няма DSA, няма ксенон, няма система за измиване на предните фарове, при мен задните седалки имат възможност да се повдигат и стават на бебешки столчета, за мен поне този момент е от значение  Имай в предвид, че регистрацията ти е 7-800лв + още толкова за смяна на ремъци, водна помпа, антифриз ....т.е. за обслужване. Приготви си още 2к за всеки случай, ако искаш да я вкараш в пътя колата както трябва. Прави ми впечатление, това, че не са снимали положението под капака какво е  Ако ще ползваш колата за къмпинг, замисли се дали няма да са ти от полза носачите отгоре, който в случая не са на лице, т,е, тази кола няма.

Относно втората обява на в40, колата е определено преди фейса. Обърни внимание на датата на производство в документите и датата на 1-ва регистрация. Видимо е, че колата има остъргване по задна дясна врата. Така по снимки не мога да дам някакво кой знае какво инфо. Отиди на място с познат, който „знае как се купува кола“  А това „ВЪВРИ НЕНОРМАЛНО“ на мен лично, не ми вдъхва много доверие. Имай впредвид, че джамбаза знае по-добре от теб какво продава, но имай впредвид, че една кола струва толкова, колкото ти дадат за нея  Писал е, че няма пребоядисвани детайли, точно пък на сивото най не му личи пребоядисвано, най носи на мръсотия, прах и.т.н. Аз бих подминал тази кола.

Карам В40 1.6/109 к.с фейслифт 2004-та на газ (ГИ Ловато) (около 0.85-0.90 стотинки на литър газ) ....градско с 9.50лв минавам 100 км, извънградско със 7.50лв./100км на темпомат, икономична ми е, не съм бесен рейсър, като мощност ми е напълно достатъчна. Няма дизел, който да ми дава такъв разход на гориво в пари, а пък и поддръжката на дизела е много по-скъпа, примери много. Ремонти не съм правил досега. Слагай скъпи части и едва ли ще ти се наложи да повториш ремонт. Аз лично съм доста доволен от колата. С по-висока скорост, стой като залепена на пътя. Много добра возия. Като недостатък бих определил, че при паркиране на задна видимостта не е много добра, предната ми кола беше БМВ 3-ка, може би заради по-малкото купе, но това го отчитам като разлика, но вече и аз не съм на 19-20г. Имай в предвид, че покупката на кола си е малко на късмет. Успех Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)