The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Налягане на редуктор

#1
Здравейте , някой запознат ли е на почти всеки редуктор има едно винче , което регулира налягането .Какво са предимствата при увеличаване или намалене .Благодаря предварително.
Reply

#2
За каква уредба става дума? Ако е обикновена, от там се регулират ниските обороти, доколкото помня.

Предполагам, че питаш за газов инжекцион, ако е така, то от там се регулирана налягането в газовата рейка.
Налягането може да варира в някакъв диапазон и работата да е оптимална, като разликата се компенсира от времената на работа на дюзите.
При ниско налягане ще имаш недостиг на газ във високите режими, дюзите ще работят почти нонстоп и регулирането на подаването на газ ще е неефективно. При високо налягане ще се налага дюзите да сработват за много кратко време, при което пак се стига трудно до ефективна работа.
Определянето на правилното налягане зависи от конкретния изпарител и всички останали компоненти на уредбата, както и начина им на монтаж.
Поне при мен, определянето стана в продължение на 2-3 години игра с настройките ...
Освен за работата на инжекциона, разхода на газ, налягането оказва влияние и върху показанието на бордкомпютъра.
Установил съм, че при диференциално налягане 1.15 бара показанието е реално, при 1.09 бара - показанието е завишено с около 10%(при показание 10л/100км - реалния разход е 9/100) - това е при мен и може да не важи за други случаи.
На болшинството ГИ в софтуера е изведено показание на диференциално налягане. Това което съм срещал и чувал че е нормално да е в диапазона 1 - 1.2 бара, оптималното е различно за всеки случай...
Има изпарители, които държат сравнително постоянно налягане, при други налягането играе доста...
Reply

#3
Благодаря ти много за изчерпателния отговор Smile
Reply

#4
Налягането зависи и от Бързодействието на Дюзите !
Reply

#5
Така е, налягането зависи от много фактори, но е безсмислено да разглеждаме
и тези които остават константни след първоначалния монтаж на уредбата.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)