The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с Ръчна Спирачка

#1
Здравейте, днес спирайки на баир при баба ми си вдигнах ръчната както обикновенно на 4-5 прещраквания,но този път не задържа колата.Дръпнах я по-силно при което не знам как да го обясня ръчната като че ли се отпъна и лоста се вдигна до най-горна позиция за да хване.Говорих с баща ми защото си помислих ще съм скъсал жилата (предната седмица с авери се лигавихме на картинг пистата и единия остана без ръчна на 1 скастра (астра) комби и се замислих дали и аз не съм препатил от там....),но баща ми каза че след като лови и на най-горна позиция, значи не е скъсано жило. Иначе нямала изобщо да лови и че не бил сигурен,но можело само да се е разхлабило. Някой може ли да ми опише как работи барабанен спирачен апарат (срам ме е да питам баща си) и как се затяга ръчната спирачка на волво 440 ?

Никаква идея си нямам как става, а без ръчна просто не съм свикнал. Не я ползвам често,но въпреки това държа да я имам..., дано сте ме разбрали.
Благодаря предварително !
[Image: ab266690.gif]
Reply

#2
...... ::::::,,,,,,,, !!!!!!!!! ??????? (в случай, че потрябват на накой) :roll:
Reply

#3
Знаете ли какво.. триите темата ще си отида на сервиз Wink
[Image: ab266690.gif]
Reply

#4
Ти пък сега : "Трийте темата..." .Виж как хубаво си говорихме.... Wink
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#5
И на мен ми е интересно да разбера продължението, но уви ...
Днес при мен след смяна на задните накладки аз също останах без ръчна ...
Предполагам се дължи на това че предишните накладки бяха доста износени и жилата са били натегнати за да държи ръчната и сега се налага да се регулира, но не съм съвсем наясно как трябва да стане това.
Видях схема на жилата и има една гайка която променя дължината на жилата, предполагам че от там се коригира?

п.п. С дискови спирачки отзад е 460-та.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#6
Според мен не са ти регулирали след смяната положението на лоста където се закача жилото.
Този винт под тапата не е само за прибиране на буталото.
Ще те излъжа за номерата на шестограмите единия беше 5 натягаш до блокаж на колелото и връщаш около 1/8 от оборота.
Дано съм бил полезен .
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#7
nikistk Wrote:Според мен не са ти регулирали след смяната положението на лоста където се закача жилото.
Този винт под тапата не е само за прибиране на буталото.
Ще те излъжа за номерата на шестограмите единия беше 5 натягаш до блокаж на колелото и връщаш около 1/8 от оборота.
Дано съм бил полезен .

И аз се надявам и ще видя какво ще направим с майстора. За съжаление нямам опит с такъв тип спирачни апарати. На 240-та ръчната е с отделни накладки за ръчната отвътре на диска.
Левия апарат беше блокирал преди смяната и се наложи да бъде раздвижен с механизъм за прибиране на буталото.
Предстои ми и смяна на единия от спирачните маркучи отзад и всеки съвет би ми бил от полза.
Благодаря.
Smile
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#8
За сребристото Волво на Ле4ко ли става въпрос ?
460 1.8 моно 1994 година с газ и на всичкото отгоре и върви
850 2.5 бензин газ
Reply

#9
nikistk Wrote:За сребристото Волво на Ле4ко ли става въпрос ?

Да, точно за него.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)