The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с ламбда сонда на Volvo S40

#1
Здравейте,
имам Волво S40, 1.6i, 105 коня, 1999та. След пороите в петък и събота се приводних на бул. Вазов и лампата на ламбда сондата ми светна и не иска да угасва. Колата загуби мощност и нито на бензин, нито на метан иска да върви както преди. Възможно ли е проблема да е някъде другаде или няма да ми се размине и трябва да я сменя на сондата?
Reply

#2
Тази лампа означава, че има проблем с работата на двигателя.
Може да е от ламбда сонда, но може и да е от много други неща включително и от газовата.
Преди всичко ти трябва компютърна диагностика, чак тогава ще се разбере за какво става въпрос.
1.Volvo 940, 1991, 2.0 turbo, B200FT, Estate
2.Volvo V70, 2002, 2.4 turbo, D5244T
3.Volvo S80, 2004, 2.4 turbo, D5244T
Reply

#3
dragokz Wrote:Здравейте,
имам Волво S40, 1.6i, 105 коня, 1999та. След пороите в петък и събота се приводних на бул. Вазов и лампата на ламбда сондата ми светна и не иска да угасва. Колата загуби мощност и нито на бензин, нито на метан иска да върви както преди. Възможно ли е проблема да е някъде другаде или няма да ми се размине и трябва да я сменя на сондата?
Има вероятност да ти се е запушил и катализатора,ако не е премахнат,или гърнетата.
Reply

#4
Благодаря за помощта. Smile
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)