The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Мнение за Еко Авиодизел

#11
Да, със 180-185 (веднъж), трябваше бързичко да мина Бургас - Ямбол, раэхода беше 13.6... затова и тръгнах да споря!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#12
Доволен съм. Смъкна ми разхода с около литър.

В момента смесения е 8.6/100 , като с половин резервоар изкарах близо 2 седмици каране всеки ден. :mrgreen:
Reply

#13
Пробвах един резервоар с въпросния авиодизел и честно казано не усетих някаква разлика с останалите "бълвочи" от другите бензиностанции. Не знам дали е маркетингов похват, или горивото е една идея по-добро от аналога му, но за обикновен юзър като мен, разлика няма :|

В този ред на мисли, понеже от скоро зареждам дизел, за момента се старая да зареждам на различни бензиностанции, за да си изградя някакви впечатления и понеже вече застудя си купих и ето тази добавка - <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.bulmotors.com/car-additives/diesel-additives/xenum-x-treme-winter-d">http://www.bulmotors.com/car-additives/ ... e-winter-d</a><!-- m -->
...та идеята ми е, че след като си я купих се случи да заредя на Петрол обикновена нафта (не знам имат ли "специална") + добавката и до момента за първи път усетих положителна разлика предимно в разхода. До сега съм сипвал на ОМВ - обикновена и скъпа нафта, на Еко - обикновена и скъпа, на Лукойл - скъпа и както вече споменах на Петрол, та от последните за сега съм най-доволен. За да са по пълни впечатленията ми, сипвам до горе от почти празен резервоар.

Поздрави,
Никола
Reply

#14
На Петрол нафтата е с добавка и идва от ЛукОйл .. не знам какво означава обикновена и необикновена нафта, но според мен трябва да ни продават горива, които отговарят на БДС и евродирективи, а не Нитро, Турбо, Пента и т.н. съкращения!
Има си стандарт и той е ясно дефиниран в Наредбата ... дали се спазва - не, но няма кой да им наклони каскета Wink
BG VOLVO Member #00409
Reply

#15
Днез заредих 130лв авио дизел и останах приятно изненадан.
Плед като покарах 10-15км показва 1050КМ До празен резервоар. Обикновено на пълен резервоар показва не повече от 860км Big Grin
Явно съм попаднал на добра пратка Smile


Attached Files Thumbnail(s)
   
Reply

#16
Само дано горивомера да не е дал фира... :lol:
Опитвам се да се пошегувам, ама не знам дали се получи! :oops:
Надявам се наистина всичко да е ОК и да си доволен...
Поздрави!
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#17
Ако се е развалил ще се смени... но си е ОК.
Наистина (засега) съм мн доволен от тоя дизел.. Времето ще покаже

Весели празници Big Grin
Reply

#18
Колеги, а като зареждате от него слагате ли добавки и 2Т масло. :? Smile
[Image: 7961663Q.jpg]

[Image: 7961666b.jpg]

[Image: ouplad89af1.gif]
Reply

#19
Аз от където и да зареждам си слагам 2Т-то...., мисля вече 2годинки. За подобрения в работата не мисля да споменавам, защото това си е сериозна инженерна работа. Вярвам на писанията за ползите от 100-150гр на резервоар бездимно 2Т масло.
Човек цял живот се учи . . .


[Image: ab250839.gif]
Reply

#20
И аз слагам 2т - гаранция прави двигателя с няколко идеи по-тих и "по-мазен" на звук ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)