The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Щека за маслото на V40 1.9 115 hp 2001

#1
счупи ми се щеката за маслото и половината остана вътре !! някой знае ли каква ще е процедурата по махането картера ли ще се маха .. щеката ми за маслото е на капачката на двигателя където се налива масло махнах двата болта за да скъся разстоянието и надявайки се да видя останалата част но не се вижда проблем ли е защото карам така все още другия месец отивам на майстор да я сваляме и да купувам нова в автосервиза не им излизаше щека ако някой може да ми помогне ще съм му благодарен
Reply

#2
Опитай с магнит.
ex XC90
Reply

#3
Щеката е от пластмаса.
Reply

#4
Знам за хора които си карат с по 2-3 счупени щеки вътре в картера. Ако не си намериш оригинална щека имам такава от лагуна ,само че капачката е жълта. Двигателя иначе е абсолютно същия и става 1:1.
Volvo XC90 2.4 D/200 hp - 2011 - now
Volvo XC90 2.4D/185hp - 2008 - R-design - ex
Volvo V40 1.9D/115hp - 2001 - Sport - ex  
Volvo S40 1.9D/115hp - 2002 - ex
Volvo S40 1.8i/115 hp - 1997 - ex
Reply

#5
Сега отивам до мой приятел има същата кола със същия период двигател да измеря точно колкото е дълга щеката... Аз не знамм дали е паднала в картера или стои права защото е точно половината едва ли е паднала и то така е направено че като влиза се изкривява самата щека прави завой и точно там се е счупила
Reply

#6
baipetko Wrote:Знам за хора които си карат с по 2-3 счупени щеки вътре в картера. Ако не си намериш оригинална щека имам такава от лагуна ,само че капачката е жълта. Двигателя иначе е абсолютно същия и става 1:1.

Взимай я! Капачките се сменят ,не е проблем и са 1:1,както ти казва колегата. Smile
Volvo V50 D5 2006
Volvo S70 2.5 TDI
Volvo V40 1,9D 115h.p 2004
Nissan Primera P10 2.0D - ex.
Reply

#7
Здравейте отново.... измерих колко е дълга щеката 54 сантиметра според мен щото е малко гърбава и затова не съм сигурен опъвах я нали и също я пробвах дали влиза.... влиза без проблем така че може да не се отваря картера вие какво мислите колеги....

Още един въпрос на запален двигател нормално ли е като отворя капачката за доливане на маслото леко да подухва е то не е постоянно а на тласъци леко и като се подаде глас да намаля? Защото никога не го бях правил и си сложих ръката да видя значи колата нито пуши отзад нищо просто се притеснявам моя приятел ми каза че не трябва да прави така днеска го питах според него си заминавали сегментите.. Какво е вашето мнение ако имате такава кола какво прави тя когато е запален двигателя.... Пак казвам не съм компетентен
Reply

#8
<!-- m --><a class="postlink" href="http://renault.avtoshans.com/product_info.php/kapachka-sas-shteka-za-maslo-p-306">http://renault.avtoshans.com/product_in ... aslo-p-306</a><!-- m --> потърсих за рено лагуна и гледайте какво ми излезе момчета същата само размерите не знам дали ще влезе главата и щракне в моята капачка аз измерих дължината с рулетка и я изкарах 54 см... на тази пише 53 сантиметра дали е същата?
Reply

#9
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=38623">viewtopic.php?f=8&t=38623</a><!-- l -->
колега прегледай и тази тема (и аз изпадах в подобна ситуация). Сега вече 8000 КМ съм с тази от снимката и нямам проблем.
Reply

#10
Добре можеш ли да ми помогнеш да намеря нова каква цена е някой сайт за поръчка или някое рено в продавалника.?

И според тебе проблем ли е останалото над 20 см парче от нея в двигателя? Както казах по горе вкарвам друга щека без проблем но да не стане някоя беля
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)