The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Кратка история с моето "ново" xc70

#11
Хммм интересна тема е за делфи какво вижда. Ако има колега от София с подобен автомобил и който има желание и време да почовъркаме съм насреща да видим какво излиза с делфито(имам налично). С вида съм гледал и знам, че излиза дори температура по отделно на всеки един спирачен диск...
Reply

#12
Маслото би трябвало да е същото щот сме го коментирали с него, каза, ми че са сложили 7,2 л масло. Колата е на 170 000 км (по километраж) и на 600 след ремонта. Човека който оправя колата не бе с делфи, друга програма бе, но не можах да разбера каква е щото бе при него, нещо мобилнно бе, но не бе бош, устроиството бе 3-4 пъти по-голямо.
Reply

#13
MichaelLeRoi попитай човека каква марка е маслото и кажи тука да видим.
Аз продължавам да настоявам да си провериш нивото на маслото в кутията. Според мен е препълнена. Дано не съм прав но от проверка глава не боли. Върви при човек който ги знае нещата наистина. При проверка на нивото маслото трябва да е с 50 градуса температура. През лятото колата ми работи около 10 минути докато я достигне. Зимата ще е повече. Освен това двигатела трябва да работи непрекъснато. В противен случай кутията ще остане с малко масло.
Колеги кажете му къде да отиде колегата да си провери нивото.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#14
Маслото е мобил 3309, казаха ми че със софтуера с които разполага е кутията е ресетната, но може би няма адаптация (ако правилно съм чел и разбрал). В мотофое ми казаха, че първо се ресетва, после майстора покарва колата малка и я качва пак на компа.
Reply

#15
Quote:Маслото е мобил 3309
Много добре. Сега провери нивото на маслото.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#16
Добре де,Нали пръчката има две деления.За топла и студена кутия?Като достигне 50 градуса,до къде трябва да е?
Reply

#17
Quote: от LUBO555 » Пет Сеп 16, 2016 2:19 pm
Добре де,Нали пръчката има две деления.За топла и студена кутия?Като достигне 50 градуса,до къде трябва да е?

6 - степенния Айсин няма пръчка.
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#18
che4ef Wrote:
Quote: от LUBO555 » Пет Сеп 16, 2016 2:19 pm
Добре де,Нали пръчката има две деления.За топла и студена кутия?Като достигне 50 градуса,до къде трябва да е?

6 - степенния Айсин няма пръчка.
Грешката е моя.Съжалявам!
А при 5-степенния кога и как се мери.Съжалявам,че използвам темата на колегата,но имам съмнения,че нивото на моята кутия е високо
Reply

#19
Здравей колега,
Погледни първо картинката. При 40 градуса маслото трябва да е на MIN или малко над него. При добре загряла кутия и температура на маслото 80 - 90 градуса нивото трябва да е на MAX или малко под него. При температура на маслото 120 градуса маслото може да е около 5-6 мм над MAX. Нивото се проверява винаги, повтарям винаги при включен двигател и разходка на лоста през всички степени с 5 секундна пауза два пъти поне и после изчакване 1-2 минути, няма значение че колата е карана преди това. Тогава се мери маслото. Температурите най-добре да се мерят с VIDA.
Поздрави


Attached Files
.jpg   113a.JPG (Size: 8.6 KB / Downloads: 36)
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply

#20
che4ef, показаното от теб е вярно но за 4 и 5 степенната кутия. 6 степенната /TF-80SC/ няма щека, а една шантава двойна пробка.
   
   
Ще говоря по номерацията на 2-рата картинка!
Когато се източва кутията /падат само около 3 литра, а не всичките 7/ се развива 3. Всъшност за да развие човек 3 трябва да е махнал 5, понеже 5 пречи да си вкараш шестограм /12мм обръщам внимание/ за да го развиеш.
Когато се гласи нивто на кутията, процедурата е много сходна с описаната от теб: Колата е запалена, изредени са всички позиции на лоста за по 3-5 секунди поне на 2 тура и при температура на маслото 60 градуса /гледа се от VIDA-та/ се развива пробка 5 и се изчаква да спре струйката от нея и да започне само леко да прокапва. Малка подробност за развиване на пробка 5 е, че с нормален камък не можах да бръкна. Много са им дебели стените. Имам един комплект малка тресчотка /от най-малките/ със хубави камъни, та техните стени са по-тънки и успя да влезе.

Сега се заглеждам ... Еми то на картинките пробка 5 е нарисувана, че се развива с Торкс. Моята е прост шестостенен болт. Явно някой преди мен е правил свободни съчинения. Може би се е заоблил и са изровили някой болт с подходяща резбва, знае ли човек...

Абе да Ви потам, при така стеклия се разговор: По каталожни номера на VOLVO тези двете пробки в МП струват майка си и баща си. Някой има ли възможност да провери номерата им по на Тойота примерно, защото по магазините за авточати нищо не им излиза от нашия номер. Гложди ме нещо тая пробка и искам да си я сменя.


п.п. Извинявай, che4ef. Не видях, че LUBO555 е питал за 5 степенната, а един пост по-рано си му казал че за 6 е без щека. Нищо, поне на едно място са събрани обяснения и за двете Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)