The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S40 1.9 TD Bosch ГНП

#11
Здравейте, колеги, стана студено и при мен започна тормоза с паленето. Колата е В40 1.9ТД 1997г. рено мотор. Сутрин е кофти паленето притриса за няколко секунди и чак тогава работи но на ниски обороти 800, че даже и по малко, като позагрее малко сякаш някой цъква с копче и оборотите рязко скачат в нормата. А като не я паля ден или два е по лошо, като запаля почва да тресе и се чуди дали да гасне или не. На втори трети път става. Дайте съвет докато не е станало по-студено. Тоя аванс клапан ли е или вакум регулатор.
Предварително благодаря.
Reply

#12
Подгревните свещи проверил ли си?
Reply

#13
Свещите са на две години беру доста се изръсих
за тях. Като нови пак така правеше.
Reply

#14
Здравейте, колеги явно никой не влиза в тоя раздел. Дайте съвет. Мисля си вече да сменя акумулатора с по-мощен, мисля че е 80 ач с 800 стартов ток( стария е 75/640). Мнения?
Reply

#15
Здравейте, отново явно сам ще си пиша. Но да не започна и да си отговарям Smile . Днес правих диагностика и излезе 1 грешка: EFI-713 електромагнитен клапан на муфата за изпреварващо впръскване - грешен сигнал. Дайте съвет и цени за това чудо.
Reply

#16
Съдейки от годините на автомобила, помпата ти е Лукас, със старата ми кола имах подобно премеждие и в Мото Пфое ми обявиха цена за смяна на клапана 1100 лева - луди хора. Клапана го смених в Пловдив в един сервиз на Кукленско шосе / не му помня името/ за 350 лева. Потърси си такъв клапан, моя беше на Делфи и ако го намериш, смяната можеш и сам да си направиш. Ако не ти се занимава, звънни на mevdo, той със сигурност ще ти помогне - сервиза му е във Варна, до Товарна гара.
Reply

#17
Здравеите, наистина е толкова че даже и по скъп на рено оригинал е над 400, но намерих в нета и по евтинки мин 110 до 200, което ми е по-приемвливо като цена. Но ще видя и майстора да ли ще може нещо марково с отстъпка. И дано наистина се оправи това палене че аман, да не махам колата, макар и старичка ми харесва.
Reply

#18
И така ходих на майстор, прегледа я човека каза че си е ок. Свещите са наред. И мн. интересно се получава, при мен ми прави проблем, а ка- то я занеса, казват че пали нормално. Направил следната манипулация: охлабил жилото на вакумния регулатор(или както се казва там, мисля ще ме разберете)отпуснал му е още 1 мм ход, добре, но като се върне има видимо луфт на жилото. Оборотите по показания на стрелката при нормално загрят двг са около 800, и леко тресе даже каза че и тия му се струват високи. А колкото до грешката може клапанът да задържа или компа пуска решен сигнал.Ще покарам и ще видя. И последно и последно ако сам си сменя клапана( не съм чак толкова вързан в ръцете),трябва ли после някакви настройки или за нещо да се внимава или сменям и карам?
Благодаря предварително.
Reply

#19
Здравейте , колеги, явно мн сте заети по празниците или вече никои не влиза. Чакам за вашия съвет.
Reply

#20
Здравей колега аз преди карах Рено с мотор като твоя и ми остана помпата и турбото имам и други части.Помпата е със сменени уплатнения и стендована имам и комплекта дюзи ако говорим за F8Q мотора
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)