This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Намаляване на нивото на антифриза
Здравейте колеги, за първи път пускам тема във форума - може да има подобна, но не успях да намеря. Както и да е. Горд притежател съм на Волво s40 2007г. с двулитров бензинов двигател. Сложих газова уредба преди около година и съм повече от доволен - да струваше ми 1500 лева, но всеки инвестиран лев си заслужава. След монтажа на уредбата забелязах, че нивото на антифриза е намаляло. Реших, че е поизтекло при монтирането и след това го смених изцяло - източиха цялата система и наляха от червения. Всичко си е ок, но вчера забелязах, че нивото е паднало с около 7-8 мм в разширителния съд. По колата няма течове (поне видими), маркучите са ок (на пръв поглед). Питането ми е, защо се получава така и трябва ли да се притеснявам. Да уточня, че смяната на антифриза беше преди около месец, даже и по-малко. Предварително благодаря за помощта!
Цитирай
Thanks given by:
ia60 написа:Здравейте колеги, за първи път пускам тема във форума - може да има подобна, но не успях да намеря. Както и да е. Горд притежател съм на Волво s40 2007г. с двулитров бензинов двигател. Сложих газова уредба преди около година и съм повече от доволен - да струваше ми 1500 лева, но всеки инвестиран лев си заслужава. След монтажа на уредбата забелязах, че нивото на антифриза е намаляло. Реших, че е поизтекло при монтирането и след това го смених изцяло - източиха цялата система и наляха от червения. Всичко си е ок, но вчера забелязах, че нивото е паднало с около 7-8 мм в разширителния съд. По колата няма течове (поне видими), маркучите са ок (на пръв поглед). Питането ми е, защо се получава така и трябва ли да се притеснявам. Да уточня, че смяната на антифриза беше преди около месец, даже и по-малко. Предварително благодаря за помощта!
Не доливай,а изчакай да видиш дали ще спадне още.Нали не е под минимума?И аз миналото лято долях че ми беше паднало нивото,а на следващия ден погледнах и беше над максимума.Много е чувствително когато си спрял под наклон,макар и минимален!
[Изображение: ab188268.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Колата е в гараж, няма наклон. Не е под минимума, малко над него е, но си беше ок няколко дни след смяната. Колата не ми е прегрявала, няма и бели облаци дим. Това според мен изключва лошия сценарий антифриза да влиза в двигателя. Притеснява ме, че след обезвъздушаването (което се надявам да е направено, след смяната) нивото пак падна. За сега стои малко над минимума, но не мога да си обясна къде е останалото количество!
Цитирай
Thanks given by:
Това за колко време? Тя ще пуши ако заминава много антифриз.
Цитирай
Thanks given by:
Възможно е да сълзи някъде по връзките към изпарителя и да се изпарява. Възможно е разликата в нивото да е от температурни разлики. За сега си следи нивото и ако продължи да пада чак тогава търси причината.
Цитирай
Thanks given by:
Колата не пуши, нямам абсолютно никакви проблеми. Това с връзките ми звучи логично и ще намина през сервиза да си ги погледнат. Все пак газовата уредба е със седемгодишен гаранционен срок. Благодаря на всички все пак, но ако някой има други идеи все пак може да пише.
Цитирай
Thanks given by:
iasku написа:Това за колко време?
:roll:
Няма да се притесняваш колега, норамално е за сега, ако продължиш да губиш антифриз, тогава търсиш проблема. Месец време е и много, и малко, но ако положението се задържи всико е наред, иначе наистина тръгваш по ред на номерата от газовата уредба.
VOLVO
S60 AWD 15 249hp
V70 AWD 97 193hp
144 70 82hp

--------------------
     EX
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Цитирай
Thanks given by:
Възможно е да е останала въздушна възглавница и с течение на времето и циркулацията на антифриза тя да е изкарана.Долей до мах на студен двигател и следи нивото няколко дни.
[Изображение: ab188268.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Ето и една идея от мен,провери си мокета под стелките на шофьорското място да не би да сълзи от уплътненията на радиатора в купето,при мен така се получи след смяна на антифриза.
[Изображение: ab284934.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Ако скоро е слагана газовата е добре да се притегнат всички нови скоби при монтажа и. Казвам го от личен опит с няколко коли.
Поздрави
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)