The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Повдигачи - D5 185 к.с.

#11
Ако позволиш (мисля,че колегата отдавна не е влизал във форума), може ли и аз да кажа нещо по въпроса с повдигачите? Аз също смених моите с такива, каквито е сложил и glamav и вече карам с тях повече от 20хил. без никакви проблеми. Дори наскоро ми се наложи да сваля капака отгоре по друга причина и използвах възможността да разглобя единия вал и да огледам повдигачите и кобилиците отблизо и мога да кажа, че състоянието им е такова, каквото беше когато ги сложих, т.е. чисто нови. Освен това доста си играх тогава да сравнявам свалените оригинални с новите и мога да кажа най-отговорно, че 420 0086 10 са АБСОЛЮТНО същите като оригинално заложените в мотора. Дори мога да дам 2 линка към един руски сайт, в който авторът прави същото сравнение и там може да се уверите, че нямат разлика. Лично измервах с микрометър разглобени на части старите повдигачи с един от новите - 1 към 1 са...Относно маслото, аз лично си карам с 0W40, което отговаря на заводската спецификация А3/В3/В4 и по вискозитет също. За белия пушек не се тревожи, за тези мотори си е нормално(без майтап), дори и при по-нови екземпляри го има. Ето линковете, ако някой иска да хвърли едно око; НО да не става ОБЪРКВАНЕ !!! 420 0086 10 са същите като оригинално заложените, а не като тези, които излизат по каталог в момента за D5 и струват 3 пъти повече...

https://www.drive2.ru/b/506861392461037605
https://www.drive2.ru/b/507411698030739749
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#12
Здравей j-ikata ! Благодаря за инфото . Аз съм с XC70 2008 АСК 185к.с. - двигател D5244T4.
Следващата седмица ще се сменят вихрови клапи и идеята е тогава да се проверят дюзите ,повдигачите ,кобилиците и тампоните на двигателя за да се установи евентуално защо тресе колата и завишеният разход . Относно повдигачите INA 420 0086 10 ги намерих на цена от 11.46 лв - https://www.avtochastionline24.bg/ina/2384058 . А може ли за съвет и за кобилиците , каталожен номер ? Предполагам е най-добре да се сменят всички х 20 , а не само ,които са повредени? Другото , което ме притесни е силният тракащ звук след като отвъртях капачката на маслото. Ти имаше ли такъв звук и след смяна на повдигачите изчезна ли?
Благодаря ти предварително
Reply

#13
Ще започна отзад напред: не знам за кой точно звук говориш, защото понякога има един шум от вакуум помпата, който се чува силно като отвориш капачката, но той е нормален и няма нищо общо със състоянието на повдигачите. Ако можеш направи клипче с телефона да видим дали е това. А иначе кобилиците са с номер 422 0017 10 и ако питаш мен си е направо задължително да се сменят ако сменяш и повдигачи. По принцип повдигачите и кобилиците са едни и същи на двата мотора D5244T4 и D5244T. По-нагоре в темата сигурно си видял как се износват повдигачите при другите колеги; при мен имаше може би 2-3 "меки" повдигача, а повечето бяха със "замазани" глави отгоре, подобно на тези на автора на темата, но не толкова зле. И това само на около 240хил.(истински) километра пробег.Странна работа...Ще е интересно да видим при теб дали ще има такива неща...
Volvo S60 D5 - D5244 T - 2004
Reply

#14
Здравей j-ikata , извинявам се за късното писане. Да спеделя какво се случи през последните 10-на дни. Докато чаках да пристигнат вихровите клапи и да се сменят , бях на доста подробна диагностика. Всичко е много добре , дюзи , DPF , скоростна кутия и всичко , което може да се види на диагностика. Споделих с човека притесненията ми за повдигачи и кобилици и го помолих да чуе тракащият звук ( съжалявам , че не мжах да направя клип , но е същото като : https://www.youtube.com/watch?v=QHLyubTrIQ8 ) . Каза категорично , че проблем с повдигачи и кобилици няма . Тресенето е от някой тампон - 4 броя и около 650 лв оригинални от Мото Пфое. Помолих майстора , който ще сменя вихровите клапи да погледне и повдигачите - и той каза , че са ок. карам колата от сутринта - като , че ли една идея по -млако тресе , но може и аз да си втълпявам и да ми се иска. Друга разлика не намирам. Та това е засега - ще се търсят тампони или поне ако може да се установу кой е проблемен.
Поздрави
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)