This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S60 Bi-Fuel
Здравейте,

Преди 2 седмици си закупих Volvo S60 Bi-Fuel LPG, 2002г. докарана на ход от Холандия.
Иии със заводската му газ естествено се появи проблем или поне мисля, че проблема е там. Не съм много на "ти" с колите, за това ако може да ми обясните по като на малоумен Big Grin
Спрях се на Волво и не съжалявам, но след седмица каране ми изкочи следният проблем. Първоначално забелязах, че на 3та предавка нещо губи мощност, но не обърнах внимание, а и не го правеше постоянно. Ходих до Пловдив и по магистралата я изпънах с около 200. Добре си вървеше, автопилоти, работи, всичко беше наред. На другия ден вече се прояви същият проблем, но по сериозно и нямаше как да не забележа, че има нещо нередно. На 2ра и на 1ва предавка взе да придърпва и да губи мощност дори и при настъпан педал до края!
Първите дни след като установих проблем общо взето можех да карам (когато пробвах на газ) само с около 2-3000 оборота, но настъпя ли газта и скоростта и оборотите падаха до 1000 и надолу.. Естествено реших да не я мъча и минах само на бенз. Сега от време на време включвам газта да пробвам дали няма да се оправи като по чудо, но дори сякаш е по-зле и не може да държи и обороти до 2к. На бензин нямам проблем или поне ми се струва за сега да има. Сякаш е малко по-чувствителен и педала на газта ( и то от време на време, незнайно как ;d ), но все още не мога да определя дали губя мощност и на бензин. Може би един път набира по-бавно, друг по-бързо, ама това може да е от това, че съм много добър шофьор :lol: :lol:
Мисля да ходя до Пловдив за диагностика в Moto Pfohe, защото никъде нямат подходяща програма да я закачат и да видят проблема. Ходих при редица газ- майстори, но общо взето само ме препращаха. Единия от тях естествено ми каза, че е заводска и нямала компютър, защото била стара и не можели да я оправят, че и да я поддържат след това. Предложи ми да си купя нова газова, но това значи че все едно ще платя и за 2ра, понеже и цената не беше много ниска..
Та реших аз да търся други алтернативи и тайно се надявам, че проблема може и да не е много сериозен. Филътра го проверихме, но изглеждаше наред. Друго не се е гледало все още. Приемам всякакви съвети!

Благодаря на отзовалите се и поздрави,
Филип Tongue
Цитирай
Thanks given by:
Ако колата е заводска би фуел, търси майстора от град Септември, той е точният човек за проблемите с фабрична газова.
VOLVO
S60 AWD 15 249hp
V70 AWD 97 193hp
144 70 82hp

--------------------
     EX
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Цитирай
Thanks given by:
bg_tiger1978 написа:Ако колата е заводска би фуел, търси майстора от град Септември, той е точният човек за проблемите с фабрична газова.

Да, разбрах аз за този майстор, но мисля, че ще е редно първо да установя с точност какъв е проблема, а не да отида за едно, а да се окаже съвсем друго и положението да е само "гъз път и разходи да види" :mrgreen:
Цитирай
Thanks given by:
Здравей,
ако проблема се проявява само на газ, а на бензин всичко е ок се свържи с Янис от Септември - опиши му какви са признаците и той ще ти каже по телефона дали ще може да я оправи. До МП няма смисъл да ходиш - там няма да ти помогнат с газовата.
На ЛС ти бях писал, че може да е проблемна дроселовата клапа, но в такъв случай щяха да се проявяват мизериите и на бензин и на газ.
Поздрави
Цитирай
Thanks given by:
jtboev написа:Здравей,
ако проблема се проявява само на газ, а на бензин всичко е ок се свържи с Янис от Септември - опиши му какви са признаците и той ще ти каже по телефона дали ще може да я оправи. До МП няма смисъл да ходиш - там няма да ти помогнат с газовата.
На ЛС ти бях писал, че може да е проблемна дроселовата клапа, но в такъв случай щяха да се проявяват мизериите и на бензин и на газ.
Поздрави

Да, добре. Идеята беше да отида до МП, за да ми направят пълна диагностика да знам какво що има.. Но и там няма ли поне да могат да определят какъв е проблема на газовата? Не е нужно те да я оправят разбира се..
Поздрави
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)