The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo s40 1997 г. ,ел. Стъкла.

#1
Добър ден колеги,
Карам волво с40 97 година, колата ми не е обурудвана с ел. Стъкла, но има всичките нужни кабели и места за поставяне на машинките и копчетата. Има ток в главния бушон, машинките също проверих с ток директно от акумулатора -работи. Но когато свържа клемите влизащи във вратите -нищо. Не работи, някакви идеи?
Reply

#2
Нещо не схващам, купил сте си машинки и копчета и сте ги монтирал във вратите но не работят. Според мен трябва да има и някакъв електронен модул който да управлява цялата работа, а дали го има?
Reply

#3
Аз съм правил тази процедура, нямах окабеляване и взех и него. Трябва да имаш и модула който е между двете седалки, реално той е управляващ. Дали имаше реле не помня, но мисля, че не. Реално по спомен, че беше отдавна, средното управление, кабелите и машинките във вратите и всичко тръгва. А и още нещо много важно, което забравих, ел.механизмите във вратите и тези с ръчно вдигане са различни, сменя се цялата механика в кората.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#4
bg_tiger1978 Wrote:Аз съм правил тази процедура, нямах окабеляване и взех и него. Трябва да имаш и модула който е между двете седалки, реално той е управляващ. Дали имаше реле не помня, но мисля, че не. Реално по спомен, че беше отдавна, средното управление, кабелите и машинките във вратите и всичко тръгва. А и още нещо много важно, което забравих, ел.механизмите във вратите и тези с ръчно вдигане са различни, сменя се цялата механика в кората.

Благодаря за отговора колега ,
модула между двете седалки го взех и монтирах , машинките за двете врати също ги имам , окабеляването го имам но някъде по веригата се губи ток .Пробвахме следното : дали идва ток до бушона за ел. стъклата -идва , машинките работят подменихме всичко (механизма) в самата врата , монтирахме модула между седалките , там и във вратата си имше клеми за свързването на съответните модули , но стъклата не тръгват .Пропуснах да проверя дали има ток до модула между седалките , според мен има прекъсване на веригата някъде , но не знам от къде и как минават тези кабели, и другото което е дали зад самото табло има още клеми или кабели за свързване, благодаря на отзовалите се колеги
п.с. старая се да бъда максимално подробен и ясен
Reply

#5
И аз мисля, че от там трабва да започнете, да проверите до модула дали стига захранване при даване на контакт и така по веригтата.
Reply

#6
Проверих модула между седалките , до него не достига ток , моля за съвети къде може да е прекъсната веригата , има ли бушони на друго място освен по предния капак специално за стъклата ? благодаря предварително
Reply

#7
А бушоните под волана гледа ли? Възможно е и да имаш празно гнездо, където да се сложи бушон, тъй като до сега не си имал ел.стъкла.
V90 97 200hp
S60 AWD 15 249hp
144 70 82hp
--------------------
     EX
V70AWD 97 193hp
S80 07 200hp
S70 97 140hp
V40 96 115hp
940 95 155hp
S80 06 170hp
940 95 122hp
Reply

#8
bg_tiger1978 Wrote:А бушоните под волана гледа ли? Възможно е и да имаш празно гнездо, където да се сложи бушон, тъй като до сега не си имал ел.стъкла.

Погледнах и там .. всички бушони са си на място , вече не знам какво да гледам а 200 лв на жичкаджия не ми се дават ...
Reply

#9
Ами може и реле да липсва, а не бушон.<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=11273">viewtopic.php?f=8&t=11273</a><!-- l -->
Отваряш първият линк в темата и на диаграма 13 към края на ръководството е схемата на ел. стъклата. Освен конзолите си има и отделно реле и три предпазителя. Успех.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)