This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
реален километраж от компа на колата
Здравейте колеги и фенове на 850ки! Имам едно питане, дали мога да си проверя реалните километри от конзолата за самодиагностика ,която се намира пред двигателя до компютрите...колата е средата на 95 г. 2.5 бензин 20 клапана 170 коня ...няма обд куплунг ,а само две гнезда с червен диод и едно бутонче за четене на кодове
Благодаря и поздрави на всички тук!
Цитирай
Thanks given by:
ивооо850 написа:Здравейте колеги и фенове на 850ки! Имам едно питане, дали мога да си проверя реалните километри от конзолата за самодиагностика ,която се намира пред двигателя до компютрите...колата е средата на 95 г. 2.5 бензин 20 клапана 170 коня ...няма обд куплунг ,а само две гнезда с червен диод и едно бутонче за четене на кодове
Благодаря и поздрави на всички тук!
Не,няма!И на нито едно Волво не могат да се видят реалните.Може само да видиш дали е манипулиран киломеража,но на тези след 1999 година.
[Изображение: ab188268.gif]
Цитирай
Thanks given by:
Ако не е много сложно за обяснение, може ли да кажеш как става проверката за манипулиран километраж? Колата ми е S40, след 2004г. Имам Dice и Vida.
Цитирай
Thanks given by:
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.youtube.com/watch?v=9K-1WChRr9k">https://www.youtube.com/watch?v=9K-1WChRr9k</a><!-- m -->
old volvo never die they only go fasterSmile
Цитирай
Thanks given by:
Много благодаря..направих го и действа!
Цитирай
Thanks given by:
Информацията за изминати километри се съхранява не в компютъра, а в таблото на колата. Ясно е, че ако таблото е сменяно някога поради някаква причина, информацията вероятно не е вярна.
Като опция е заложена еднократна възможност за промяна на данните през диагностичната конзола именно в случаите когато се налага смяна на таблото. Тази опция може да се използва и за манипулиране на информацията в посока надолу, но като имаме предвид техническата грамотност на повечето авто-джамбази, вероятността е сравнително малка.
Цитирай
Thanks given by:
ivopifa написа:като имаме предвид техническата грамотност на повечето авто-джамбази, вероятността е сравнително малка.

Според мен грамотността на джамбазите няма нищо общо с грамотността на хората, които се затимават с манипулации от този род.
Тези хора са доста по-малко от борйката на джамбазите, но няма да се учудя ако изкарват доса повече от самите тях...
666 - The number of the Beast.
[Изображение: ab279758.gif]
Цитирай
Thanks given by:
pamporov написа:Ако не е много сложно за обяснение, може ли да кажеш как става проверката за манипулиран километраж? Колата ми е S40, след 2004г. Имам Dice и Vida.
Пускаш му една диагностика и кликваш на DIM (модул за информация на водача).Ако е превъртан,отдолу излиза грешка в жълто millage manipulated.На някои автомобили излиза още в началото при четена на колата,в информация,срещу показанията на километража.
Цитирай
Thanks given by:
При мен ми даде показания почти 6 хиляди км в повече от километража,но зъбното колелце е счупено..така я взех ..
Цитирай
Thanks given by:
ивооо850 написа:При мен ми даде показания почти 6 хиляди км в повече от километража,но зъбното колелце е счупено..така я взех ..
Не го знаех това!Щом са 6 а не 206 хиляди - ти си късметлия!
Цитирай
Thanks given by:

Отваряне на:

Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)