The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Volvo S60 странни обороти при пълна газ

#11
Олее дано не се наложи че гледам струва 1000лв :?
Reply

#12
Дори и да е приплъзвал и да има неравномерно износване по маховика.Същият маховик,може да бъде шлайфан и балансиран,стига да не са му разбити демпферите. Wink
Нека говорят,а ние ще правим каквото трябва и каквото е редно.
Шампион за сезон 2011-2012 с Volvo S60 D5- Шампионат по издръжливост на пилоти и автомибили
Шампион към БФАС 2014 с Volvo 480 ES - Шампионат по издръжливост на пилоти и автомобили
Reply

#13
Здравейте и Честита Коледа!
От скоро съм собственик на Волво С60 Д5 185 коня и днес забелязах следното нещо: при подаване на повече газ в движение на 1ва и 2ра оборотите се вдигат сякаш непропорционално на скоростта. Колата си трягва нормално, съеденителят не отделя горе, скоростите си влизат нормално, няма хъркане и подскачане. Изглежда като признак за тръгнал съеденител, но много се надявам да не е , тъй като няма други признаци за това като че ли. Знам от предишния собственик, че е сменял наскоро лагер / помпа на съеденителя. Да спомена, че колата е на 139 000 км ( реални км). Моля някой с такъв проблем или някой с мнение по въпроса да сподели как да проверя точно какъв е проблема. Благодаря предварително!
Reply

#14
Vladistiq Wrote:Здравейте и Честита Коледа!
От скоро съм собственик на Волво С60 Д5 185 коня и днес забелязах следното нещо: при подаване на повече газ в движение на 1ва и 2ра оборотите се вдигат сякаш непропорционално на скоростта. Колата си трягва нормално, съеденителят не отделя горе, скоростите си влизат нормално, няма хъркане и подскачане. Изглежда като признак за тръгнал съеденител, но много се надявам да не е , тъй като няма други признаци за това като че ли. Знам от предишния собственик, че е сменял наскоро лагер / помпа на съеденителя. Да спомена, че колата е на 139 000 км ( реални км). Моля някой с такъв проблем или някой с мнение по въпроса да сподели как да проверя точно какъв е проблема. Благодаря предварително!


Педала твърд ли е?
Ами честито...
Ако е твърд - си за съединител. Обикновенно като се строши лагер-помпа(спуква се цилиндъра и се и изтича спирачна течност в съединителя). Номера който се прави е сменя се само лагер-помпата и се продава колата...
И така разходите за нов съединител отиват в при новия собственик... Ако и маховика е заминал - цената става доста груба.
Reply

#15
Тишо, педала си е мек. На 5-та с 60-70 като му подам рязко газ си опъва нормално. Имам го отскоро, може да не съм му свикнал и 1ва и 2ра да са му по-къси и да ми се струва ,че боксува. Някой знае ли за по-добър начин да тествам съединителя дали е за смяна и какво точно му е за смяна. Аз лично знам за този: на висока предавка (примерно 5та) кик даун и ако боксува - лошо.
Reply

#16
Vladistiq Wrote:Тишо, педала си е мек. На 5-та с 60-70 като му подам рязко газ си опъва нормално. Имам го отскоро, може да не съм му свикнал и 1ва и 2ра да са му по-къси и да ми се струва ,че боксува. Някой знае ли за по-добър начин да тествам съединителя дали е за смяна и какво точно му е за смяна. Аз лично знам за този: на висока предавка (примерно 5та) кик даун и ако боксува - лошо.
Дръпни ръчната спирачка,включи на трета предавка,подай леко газ и плавно отпускай съединителя.Ако изгасне - добре,ако замирише на феродо и не гасне - ясно!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)