The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Сервиз XC90, София, семеринг м/у двигател и скоростна кутия

#11
Съжалявам, не ходя по сервизи /спестявам си излишните разправии/ пък и ми е кеф да си правя колата сам. Съответно не мога да ти перпоръчам сервиз.
Освен 2 бири и да запретваме заедно ръкавите, друго нямам какво да предложа...

УСПЕХ
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#12
Аааааа чакай беееееее, оффффффф
Много съм зле. Извинявай, Аз през цялото време ти говоря за друг компонент.
Да, както е казал един от колегите в темата - най-лесно е двигателя с кутиятата заедно с магарето остават на земята, а колата се повдига нагоре. Сменя се каквото ще се сменя и обратно.
Друг метод е, слага се една грдеда за бомбетата, която държи двигателя на мястото му. Ето такава:
   
Вдига се колата с повдигача, сваля се магарето /стотвтно всичко необходимо за целта - полуоски, носачи, кормилна рейка/ и се сваля кутията надолу, като трябва поне един помагач да не бъде изпляскана на пода. Има и стойки за целта де...


Аз поради липса на повдигач вадя двигателя и кутията отгоре с лебедка, бутам купето назад, пускам двигателя с кутията на земята, Сменям каквото ще сменям и връщам обратно. Тази процедура АБСОЛЮТНО САМ я правя за ден и половина, без канал, без повдигач, само с една лебедчица на тавана и стандартен набор от инструменти. Ако го направя защото ми е работа и целя да изкарвам пари, не да се кефя и да пия 10 кафета с 2 кутий цигари сигурно и за ден ще се справя.

Забрави за линка, който ти дадох. Той казае раздатъчната кутия за 4х4 колите. Просто в 1 през ноща съм чел през ред и съм разбрал че ти тече от друго място... /което ми беше на мен на дневен ред/. Съжалявам.
Да, по-трудоемко е от казаното от мен в темата, но практичски това си е смяна на скоростна кутия. Масово вземат по 300 лева. Семерината като такава е 1 минутка и започват наобратно.
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#13
yuckuJackD Wrote:Приспособление за откачане на шарнир от носач - има готови, аз ползвам тъпа скоба за гърне и лост.

Бате, тва ме заинтригува - търсих готова такава, но безуспешно. Светни ме как става и каква е тая скоба или цъкни едно фото ако не те затруднява.
1983 Volvo 244, B200E - carb., manual M46, 121hp., 158Nm.- Аврора
1999 Volvo S80, B5204T4, manual M56, 180hp., 240Nm - Албиноса
R.I.P. Холандецо
Неам нерви,за тва карам Волво! :-)
Reply

#14
Утре кат акустирам у Зарата, ако се видим ми напомни да ти я извадя от куфара Smile
[Image: ab276107.gif]
[Image: ab245320.gif]

[Image: ab245321.gif]
VOLVO S40, 1.8 115hp, 97г. -Р 9969 минало
VOLVO 440 1.7i 89г. B18E, Р 1401 РС - минало
VOLVO 460 1.8 моно 91г. B18U, Р 0345 РС - минало
Reply

#15
Влезнах сега тук за друго, но да кажа как приключи проблема с теча на маслото.

След контакт с още няколко сервиза и водене на всякакви безумни диалози, казах на жената да закара колата в Мото Пфое (София, Люлин) - с идеята, като е жена и видят кола в какво състояние докарва, да й обърнат внимание веднага.

Така и се получи - човекът там просто й обяснил, че с тази кола тя няма да си тръгне оттам и да дойде след 48 часа да си я вземе. Прередили си графика и я взели (преди да разбере какво точно й има на колата, същият човек й казал, че може да вземе кола най-рано след 20 дни и то ако е за нещо дребно, да си запишела час от сега и т.н.).

Хората звъннаха на другия ден да попитат колко над това, което са казали като цена имат право да направят - говорих с тях и им казах "всичко". Ставаше въпрос за ръждясали болтове и всякакви неща по пътя до разглобяването. Накрая дадоха фактура с всяка гайка и болт описана, както и старите, смениха маслото, филтъра и не помня още какво. Прибрах си колата аз, човекът ме инструктира подробно за някои детайли на поддръжката.

Като резултат - платих повече пари, отколкото бих се навил за сервиз, но получих фактура (отива си разход на фирмата), 1 година гаранция и куп други неща. Може да е невероятно - но съм много доволен от всичко. До тук съм към 9000+ км след смяната - нищо не е мръднало.

И още нещо - нямаше сервиз/майстор, който да не ми обясни колко много работа е това - с дни... Разценката на МФ е 6.5 (или 6.7 да беше) часа труд - за автоматик.

Безаварийно каране на всички!
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)