The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Подобряване на озвучението на S60 с радио HU-450

#1
Привет на всички. Както се разбира имам желание да подобря звука на колата. Тя е оборудвана с въпросното радио, а звука, който възпроизвежда е направо ужасен.. нито силно, нито качествено, а такива неща като бас и ниски, или високи са направо мираж. Това, че няма СД го преглътнах. Разгледах в книжката характеристиките и на останалите радиа и там нещата са значително по - добре. Според Вас какво може да се направи. Видях, че говорителите са 4х25w поставени във вратите.. На задната кора дупките стоят празни..само със замяната им с по-качествени биха ли се променили нещата. Като цяло не искам да сменямам радиото и да прекарвам инсталация. Не търся ефект, с който да озвучавам квартала и разни туби да се търкалят в багажника, а просто да ми е приятно да пътувам. Предишната ми кола беше с Босе... а сега това.. Sad
Reply

#2
chuchulin Wrote:Привет на всички. Както се разбира имам желание да подобря звука на колата. Тя е оборудвана с въпросното радио, а звука, който възпроизвежда е направо ужасен.. нито силно, нито качествено, а такива неща като бас и ниски, или високи са направо мираж. Това, че няма СД го преглътнах. Разгледах в книжката характеристиките и на останалите радиа и там нещата са значително по - добре. Според Вас какво може да се направи. Видях, че говорителите са 4х25w поставени във вратите.. На задната кора дупките стоят празни..само със замяната им с по-качествени биха ли се променили нещата. Като цяло не искам да сменямам радиото и да прекарвам инсталация. Не търся ефект, с който да озвучавам квартала и разни туби да се търкалят в багажника, а просто да ми е приятно да пътувам. Предишната ми кола беше с Босе... а сега това.. Sad


Разликата между HU-4xx и HU-6xx е само в наличието на CD плеър и пластмасата на панела. Wink

HU-8xx е доста по различно нещо. Усилвателя му е външен и т.н.

По принцип тези музики си свирят доста добре. А ако ползваш FM трансмитер - не очаквай чудеса, от повечето радия също - излъчват смачкани MP3-ки, които звучат ужасно.
Reply

#3
chuchulin Wrote:.. На задната кора дупките стоят празни..само със замяната им с по-качествени биха ли се променили нещата.

Това ми звучи като намеса на джамбазите, от които си взел колата. Не е фабрично без колони отзад. Иначе съгласен съм с Тишо, никак не е лош звукът на фабричната музика. Вземи и сложи колони там, където липсват и ще се убедиш Wink
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#4
YoYo Wrote:
chuchulin Wrote:.. На задната кора дупките стоят празни..само със замяната им с по-качествени биха ли се променили нещата.

Това ми звучи като намеса на джамбазите, от които си взел колата. Не е фабрично без колони отзад. Иначе съгласен съм с Тишо, никак не е лош звукът на фабричната музика. Вземи и сложи колони там, където липсват и ще се убедиш Wink

Не всички са с колони отзад фабрично, очевидно колегата е с най-ниския клас озвучаване. Поправимо е, но няма да ти е евтино. По-приемливия вариант е да си сложиш музика като на останалите коли. Иначе трябва да си накупиш 9бр. колони HU 803 + Усилвател (8х50 или 8х75В) и имаш адаптация, която правих преди 3г беше към 80-90лв и не беше сигурно, че ще стане!
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#5
Аз имах HU-413, i го замених с HU-613.
Разликата не е голяма, и старото си свиреше чудесно.

Но трябва да го запозная с колата, защото не му работи подсветката, но си свири.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)