The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Покупка на V70

#21
Удивително е колко много помагате на човека да си купи кола с вашата караница за гаранцията... Idea :roll:
Reply

#22
Здравейте,
Ако някой може да погледне въпросчетата за дизеловите модели, които пуснах ще е супер Smile

Между другото изкочиха още няколко въпроса. Не съм много запознат с историята на Волво, но доколкото съм чел до скоро е била собственост на Форд, а някъде бях срещал и мнение, че Волво В70 е на платформата на Мондео точно от тези години, вярно ли в това? Ще ми е много интересно ако пратите линк с история на модела и марката като цяло Smile
Reply

#23
Tisho Wrote:Удивително е колко много помагате на човека да си купи кола с вашата караница за гаранцията... Idea :roll:
Прав си Тишо, направихме офтопик.
За да конкретизираме малко. Към бъдещия член на клуба:
1. XC-то в оказиона на МП виси там от март. Изводите си прави сам.
2. Ако продавача предлага такава възможност искай си гаранция. Само да не е от типа "аз гарантирам".
---
Бих препоръчал дори клубна, но не знам някой да продава.
Приятел, стар член на друг автомобилен клуб, така си продаде колата. Той е маниак естествено и си беше поддържал колата перфекно.
Купувача взема колата и докато се прибира, за лош късмет събаря автоматика.
Моя човек вика - нямаше как, дадох 2-3000 лв за ремонта на кутията, защото ако ме бяха разнесли във форума че съм мошеникк ... Wink
)
Reply

#24
DimitarDimitrov Wrote:Не съм много запознат с историята на Волво, но доколкото съм чел до скоро е била собственост на Форд, а някъде бях срещал и мнение, че Волво В70 е на платформата на Мондео точно от тези години, вярно ли в това? Smile
... а после преминава в китайски ръце, но това не означава, че преминават на платформата на Грейт Уол Big Grin
До колкото съм запознат ползват агрегати на Форд, но доработени от Волво.
Няма място за притеснение според мен. Няма нищо лошо на днешно време да се ползват добре работещи платформи и да се адаптират за съответната марка със съответния стил, качества и т.н.
Двигателя в комбито, за което ти писах е на Форд, но си е доработван от Волво и е напълно адаптиран от шведите.
За кола от България според мен е най-удачно да търсиш от човек, купувана като нова от България и гледана безкомпромисно, но това е идеалния вариант, който не се случва често...
Поздрави
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#25
Второто поколение на S80, както и въпросното на V70 използват платформата, на която е и Форд Мондео. Би следвало да има сходства в окачването и някои от агрегарите, за електрониката нямам идея.
Повечето двигатели или поне по-мощните са си на Волво, но съм гледал за маркирания като T4 1.6 литров бензинов 179 коня, който бил на Форд и му се слага и автоматичната powershift кутия на Форд. Може би да я слагат и с някой от по-слабите дизели.
Би трябвало маркираните като D3, D4, D5, T5, T6 двигатели да са си на Волво.
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#26
DimitarDimitrov Wrote:Здравейте,
Ако някой може да погледне въпросчетата за дизеловите модели, които пуснах ще е супер Smile

Между другото изкочиха още няколко въпроса. Не съм много запознат с историята на Волво, но доколкото съм чел до скоро е била собственост на Форд, а някъде бях срещал и мнение, че Волво В70 е на платформата на Мондео точно от тези години, вярно ли в това? Ще ми е много интересно ако пратите линк с история на модела и марката като цяло Smile

Винаги човек може да научи нещо ново.
Сега водях, че Р2 платформата е също Ford D3, но поне Гугъл казва че на нея са само чисто американски коли, за Мондео май няма дума...
Нещо важно - платформата си е чисто шведска от 1998 после я прилапват американците ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#27
bell Wrote:Винаги човек може да научи нещо ново.
Сега водях, че Р2 платформата е също Ford D3, но поне Гугъл казва че на нея са само чисто американски коли, за Мондео май няма дума...
Нещо важно - платформата си е чисто шведска от 1998 после я прилапват американците ...

Става въпрос за третото поколение на V70 и платформа P3 или EUCD
S60 D5 Momentum, 163hp MT, 2005
Reply

#28
Мненията на Pliva , след негова изрична молба в доклад до модекипа са премахнати !
Volvo 940 Estate 1994 D24TIC 122hp
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)