The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем на автоматичната скоростна кутия на Volvo S40 2.0 D

#1
Здравейте!
Скоро и аз влязох в семейството на Волво. Купих си Volvo S40 2.0 D 136 к.с. 2008г от човек, който го е закупил от МП. Преди няколко дни при превключването на скоростите чух някакъв странен стържещ звук. При смяна на скоростите над 120 км/ч оборотомера играе, ако поддържам тази скорост. Другото което забелязах е , че при превключване от скорост на скорост се усеща леко придърпване. Ходих в сервиз Волво и ми казаха, че проблема може да се оправи при смяна на маслото на скоростната кутия. А не би ли трябвало първо да ми направят диагностика преди да го сменят? Смяната на маслото ще помогне ли да се отстранят тези проблеми? Какво ще ме посъветвате?
Предварително благодаря!
Reply

#2
Колега, по принцип смяната на маслото е първият, най- бърз и сравнително лек вариант. Задължително е да се направи обслужване- смяна масло и филтър. Оттам нататък проблемите могат да бъдат от соленоиди, "torque convertor" и др. Закачиха ли колата за диагностика? Каза, че си посетил сервиз на Волво- "Мото Пфое" ли имаш предвид?
Reply

#3
Здравей,колега!
Сега се връщам от Мото Пфое.Смених маслото-проблема си остава. Качиха я на диагностика и другите грешки ги оправиха, но остана една,която много ме притеснява:
dim -0001 mileage manipulated.Не знам какво да правя.Какво ще ме посъветваш?
Reply

#4
petbs Wrote:Здравей,колега!
Сега се връщам от Мото Пфое.Смених маслото-проблема си остава. Качиха я на диагностика и другите грешки ги оправиха, но остана една,която много ме притеснява:
dim -0001 mileage manipulated.Не знам какво да правя.Какво ще ме посъветваш?


Ами на първо време да се подпишеш в подписката на СБА за криминализиране на връщането на километража... :twisted:

И после да запалиш една свещ да не е манипулиран с много километража. По принцип има начин да се разбере на колко км е колата. :roll:

А за кутията - няма да е евтино. Sad
Reply

#5
petbs Wrote:Здравей,колега!
Сега се връщам от Мото Пфое.Смених маслото-проблема си остава. Качиха я на диагностика и другите грешки ги оправиха, но остана една,която много ме притеснява:
dim -0001 mileage manipulated.Не знам какво да правя.Какво ще ме посъветваш?

Бях чувал че и МП пускали перката на километража - май е вярно :lol:
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#6
Колега, спомена че от Мото Пфое са изтрили грешките- имаш ли идея какви бяха те? Самото изтриване не решава проблема. Ако имаш проблем със скоростната кутия, то пак ще се запишат грешки. Ако имаш разпечатка от диагностиката, то това би било отправна точка към разрешаването на проблема. Ако си от София мога да те посъветвам да посетиш сервиз, които специализира в ремонт и техническо обслужване на автоматици. Аз лично няколко пъти съм посещавал Джемини 4 и съм доволен- сменял съм масло и филтри при тях. Доста хора са доволни и от сервиза в "Малинова долина" в София. Иначе, доколкото ми е известно, придърпване при смяна на предавки може да се дължи на проблем с торк конвертора.
Reply

#7
Дааааа и аз съм чувал за киломтрите в МП!
<!-- w --><a class="postlink" href="http://WWW.TOKODESIGNBG.COM" onclick="window.open(this.href);return false;">WWW.TOKODESIGNBG.COM</a><!-- w -->
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)