The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Питане за избор на туристически автомобил

#1
Здравейте,
Надявам се съм пуснал темата в правилният радел!

Със семейството започваме един "семеен проект", а именно дълга поредица от туристически пътувания.
Един от елементите на проекта е избор на кола за тези пътувания.

Оновните изисквания са:

-Да събира багаж
- Комфорт
- Надеждност
-Разход (предпочитам дизел, защото при пътувания извън страната, не е ясен въпросът с газта, а и честно казано не обичам тоя вид гориво),
- Поддръжка


След доста гледане избиране, каране на коли на познати и приятели, ровене съм се спрял на няколко коли.
Моля за мнение препоръки и насоки, разходи за поддръжка и т.н.
Основната идея е избор на по-стар автомобил, който да бъде потготвен, за дълги преходи без да го мисля.


1. Volvo V70 Ver 1 до 99 г. 2.5 TDI или 2.0 126 коня с газ
Това е и основната причина да пусна поста тук.
-Поддръжка
-Реален разход
-Рискове

Няколко човека ми казаха, че с този мотор 2.5 има и от следващото поколение.

2. Шкода ОКтавия 1 - 1.9 TDI 110 k.

3. Пасат B5 същият мотор

4. Subaru Outback или Legacy - тук вече с моторите леко не мога да се оправя (ама все тръгват нещата на газ).

5. Audi 100/A6 C4 2.5 TDI като на волвото.

На този етап съм се спрял на тези коли, които всяка сама по-себе си има някакво предимство пред другите.

Както виждате съм се ориентирал все към коли с над 100 коня.

Основната прирична да започне такова търсене е,че семейната ни кола в момента е
Mazda Premacy 2.0 TD 90 коня и при наличие на багаж и клима и 3-ма човека в колата,
планинско каране или изпреварване са си леко изнервящи, а и дългите преходи се усещат с колата.
Преди 2 седмици пътувахме група коли към Батак и честно казано постоянно ми се налагаше да догонвам групата, при положение, че не бяха с кой знае какви коли.

Моля за мнение и съвети, препоръчки!

Благодаря предварително!
Reply

#2
Като за начало ако си се ориентирал към Волво, ти препоръчвам V70 D5 - доста здрав автомобил, ако е бил поддържан от предишния собственик както трябва. Събира половин апартамент без пералнята Big Grin , като мощност и динамика определено превъзхожда всичко изброено от теб, без Субаруто. Необходима е диагностика за да намалиш рисковете, които са като за всеки стар автомобил.
Reply

#3
STEW Wrote:Като за начало ако си се ориентирал към Волво, ти препоръчвам V70 D5 - доста здрав автомобил, ако е бил поддържан от предишния собственик както трябва. Събира половин апартамент без пералнята Big Grin , като мощност и динамика определено превъзхожда всичко изброено от теб, без Субаруто. Необходима е диагностика за да намалиш рисковете, които са като за всеки стар автомобил.

Бензиново по-добре:
1. Много по тих двигател. От значение си е за дълго пътуване.
2. Почти безпроблемен(ако е потдържан както трябва) за разлика от дизела... :roll:
3. Много по приятен за каране - особенно ако е с турбина.
Reply

#4
Според мен избора на кола за дълго пътуване изключва автомобили на по 20години.
Каквото и да го правиш като одъртеее(без значение от марка и модел), все нещо му се разхлопва, разскърцва и започва да се троши по-често...

Да V70 е добър избор, ако сте повечко хора и ще пътувате с деца.
Ако планирате пътуванията ви да са 2-3ма човека с малко багаж - S80 - мнооого по комфортен автомобил. Почти не се усеща пътуването. Преди карах такова S80 - 2.0T 163hp и се е случвало(не често) да минавам по 1200км за един ден. Това го направи с една Октавия или Пасат например...
Изобщо сравнението между V70/S80 и коли като Октавия и Пасат...
Reply

#5
Честно казано под туристически автомобил си представям някак си по-повдигната работа.
Моето V70 е с просвет 12 см. и не бих го пуснал някъде извън асфалт щото на морето без малко да му отпоря карантиите отдолу Smile
Иначе по магистрала можеш и 1000 да навъртиш и пак няма да ти се слиза от него Smile
Колегата не е казал и някакъв бюджет, за да имаме и база за сравнение. Дано темата не се превърне в поредното чесане на езиците ...
The Easy Driver
MOSKVICH 426 combi - 1968 - ex
SEAT TOLEDO/1.6 m.i - 1993 - ex
VOLVO S40/1.8 i - 1996 - ex
VOLVO V70 D5 - 2003 - ex
VOLVO S80 V8 - 2006 - now
Reply

#6
hocus Wrote:1. Volvo V70 Ver 1 до 99 г. 2.5 TDI или 2.0 126 коня с газ
Изискванията ги покрива Волвото, на което си се спрял.
Тишо обаче е прав за годините на автомобила и за горивото, но тука влизаме в противоречие с твоите очаквания за икономично пътуване откъм гориво.
Вероятността да попаднеш на безпроблемен дизелов автомобил на такава възраст е почти нулева. Парите, които искаш да спестиш от гориво ще ги дадеш за ремонти няколко пъти...
За удобството на път над 1000 км. на ден потвърждавам - с Волво В70 не е уморително.
Очакваме те в клуб Волво.
Успех с избора.
666 - The number of the Beast.
[Image: ab279758.gif]
Reply

#7
Здравей Колега,

Вземи си Волво ХС70 Т5 2,5 литра бензин. Колата да бъде след 2003г.
Бюджета какъв е?

Подръжка:
Пряко свързана с отношението от предния собственик към колата. Ако е било добро и имаш кадърен механик който да се грижи за автомобила тази кола би трябвало да те изкара до 400к - 500к без особени проблеми.
Реален разход:
4 човека разстояние 4200 км - 90% магистрала - Ванкувър - Лос Анжелис - 10 л/100км със средна скорост 100 - 110км/ч. Автоматик. Градското - със задръствания и прочие 14 л/100км.
Рискове:
Ако колата е издухана това значи много пари. Волво ХС70 за да остави някой на пътя значи... абе не знам или си се блъснал, или скъсал ангренажен ремък, или горивна помпа е изгоряла, или си скъсал мотовилка.

Карал съм старото си 850 на 4 цилиндъра като на 3тия цилиндър клапана беше прегорял и така 300км. Колата още си върви при новия собственик. Единствено ме остави когато изгоря горивната помпа. Кола на 21 години беше тогава.

Колега, казвам го на всеки, дай малко повече пари дори ако трябва вземи и назаем. Купи си свястно Волво и не се занимавай с разни шкоди и фолксвагени или стари коли. За ауди няма да коментирам. Субарото е особен автомобил. Имаха проблем с гарнитурите и май още го имат. Новия голям проблем при тях са CVT кутиите или така наречената безстепенна кутия. Аз лично не мога да препоръчам Събаро защото не съм запознат добре с тази кола. Забелязъл съм че във щата Вашингтон карат много Субару, но не знам защо.
Ако ти си мислиш че старата кола е по-евтина за подръжка и ще създава по-малко проблеми, а особено "обичания" от мене дизел, забрави.
Късмет
I am not suffering from panic attacks, I enjoy them.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)