The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
S80 2.4D губи мощност при ускорение

#1
Здравейте, колеги,

Карам S80 2.4D автоматик модел 2008. Колата е на 170000 км. Преди половин година ми се случи следното за първи път, като през последния месец става почти всеки път.

При извънградско каране (магистрала и в ограничението) колата рязко губи мощност, двигателят започва да бучи и не може да изкачи дори елементарен наклон. Чувството е все едно няма турбо (самата турбина звучи перфектно през другото време). За да поддържа скорост ми се налага да изключа климатика до следващата отбивка. След гасене и палене на двигателя - всичко се оправя. Ако продължа да натискам педала до долу, когато това се случи, колата изписва грешка "Urgent engine service required".

При първата случка бях в Германия и се добрах до сервиз на волво, където при прочитане на грешките, заключиха, че става въпрос за проблем с EGR клапана. След като ми изчистиха грешките с Vida, проблемът изчезна за няколко месеца, но сега е отново на лице. Казаха ми, че ако пак се случи след премахването на грешките, най-вероятно ще се наложи да се сменя.

Купих си Dice и Vida и сам започнах да си чета и чистя грешките. При един от тестовете успях ръчно да отворя EGR клапана (през ECM модула) и колата започна да издава същия звук, като този при загуба на мощност. Моля за съвет ако имате опит с нещо подобно. Прилагам грешките, които бяха записани, след един от пътите, при които се случи.


Attached Files Thumbnail(s)
                               
Reply

#2
Къде е правен тунинга на мотора?
Да не е объркано нещо там?

Добре е да се почисти хубаво EGR-а и прилежащите му тръбопроводи, MAP сензора и след това по списъка с грешки докато намерите проблема.
Друг вариант е някоя тръба да е спукана.
Reply

#3
Тунингът е от Rica.nl - с него съм от 3 години и не съм имал проблеми. Софтуерът е оригиналният на Волво D5 205 коня. Тъй като имам устройство за програмиране/връщане на оригиналния софтуер - пробвах и с оригиналния (163 к.с.), но положението е същото.

Има ли някаква процедура, при която да съм сигурен дали е EGR или MAP? Колата не записва никакви грешки, ако проблемът не се прояви. В момента, в който изгуби мощност и продължа да упорствам с газ до дупка, записва всичко това от прикачените снимки. В този случай, когато имам вече и индикация на таблото, оправията е само чистене на грешки с Vida. Ако обаче спра, изключа и включа двигателя - колата се оправя сама.
Reply

#4
Здравей, аз имах същия проблем. Също като теб И на мен при първата диагностика ми даде проблем в електромагнитния клапан, подмених го в МП И изгубих мощност излизайки от сервиза. Върнах се, едно от момчетата само отвори капака И каза дроселовата клапа е за смяна.След като я подмених с нова се оправиха нещата.
Reply

#5
На дизелов мотор, когато и да решиш да чистиш ЕГР, МАП и прилежащите им тръби - все има нужда. Wink
На Рика им е добър софтуера, според мен не идва оттам проблема.
Reply

#6
roadkil Wrote:Здравей, аз имах същия проблем. Също като теб И на мен при първата диагностика ми даде проблем в електромагнитния клапан, подмених го в МП И изгубих мощност излизайки от сервиза. Върнах се, едно от момчетата само отвори капака И каза дроселовата клапа е за смяна.След като я подмених с нова се оправиха нещата.

Здрасти, мерси за отговора, а имаш ли някаква представа какви грешки е логвала колата? Симптомите същите ли бяха? Проблемът е, че не съм в БГ, и тук не мога да попадна на читави механици - тук всички са сменявачи на части за безумни пари, а не ми се иска да сменям половината двигател, докато търя какво е Smile
Reply

#7
djvalentino Wrote:
roadkil Wrote:Здравей, аз имах същия проблем. Също като теб И на мен при първата диагностика ми даде проблем в електромагнитния клапан, подмених го в МП И изгубих мощност излизайки от сервиза. Върнах се, едно от момчетата само отвори капака И каза дроселовата клапа е за смяна.След като я подмених с нова се оправиха нещата.

Здрасти, мерси за отговора, а имаш ли някаква представа какви грешки е логвала колата? Симптомите същите ли бяха? Проблемът е, че не съм в БГ, и тук не мога да попадна на читави механици - тук всички са сменявачи на части за безумни пари, а не ми се иска да сменям половината двигател, докато търя какво е Smile
Не си спомням, съжелявам. Показваше нещо за ниско налягане на турбото май. Не можеш ли просто в някой сервиз да ги накараш да видят дроселовата клапа? Ако тя ти е ок моето мнение само ще те обърква.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)