The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Проблем с парното (клапи)

#1
Здравейте колеги,
имам въпросче: Колата ми е Волво V40 1.8 2002 г.
Имам проблем с клапите на парното. Не насочва въздуха където искам от копчето. Сменил съм пулта за управление на климатроника и моторчето за управление на клапите, но няма резултат. Клапата забива и въздухът духа само над челното стъкло. Моля, ако някой има идея от къде идва проблема да сподели мнение. Благодаря!
Reply

#2
bambolero Wrote:Здравейте колеги,
имам въпросче: Колата ми е Волво V40 1.8 2002 г.
Имам проблем с клапите на парното. Не насочва въздуха където искам от копчето. Сменил съм пулта за управление на климатроника и моторчето за управление на клапите, но няма резултат. Клапата забива и въздухът духа само над челното стъкло. Моля, ако някой има идея от къде идва проблема да сподели мнение. Благодаря!
Трябва да се закачи на VIDA и да се направи адаптация на клапите.
Reply

#3
Здравейте колеги!
Volvo S60 D5 2004g - като си усиля парното от копчето и после не мога да го намаля,даже гася двигателя,то пак си работи,докато не ми издъхне акумулатора ?
Моля за помощ!
Благодаря Ви предварително.
Reply

#4
Vagit Wrote:Здравейте колеги!
Volvo S60 D5 2004g - като си усиля парното от копчето и после не мога да го намаля,даже гася двигателя,то пак си работи,докато не ми издъхне акумулатора ?
Моля за помощ!
Благодаря Ви предварително.

Три пъти четох това и не можах да го разбера... Да не говорим, че въпроса ти няма нищо общо с темата...
Reply

#5
Vagit Wrote:Здравейте колеги!
Volvo S60 D5 2004g - като си усиля парното от копчето и после не мога да го намаля,даже гася двигателя,то пак си работи,докато не ми издъхне акумулатора ?
Моля за помощ!
Благодаря Ви предварително.
На AUTO пробвал ли си?Явно има проблем в модула на климатроника(ЕСС).
Reply

#6
Имам същият проблем с клапите на въздуха нямам обдухване на предното стъкло. Въпросът ми е задължително ли е обучението с VIDA ( каквото и да е това Smile ) ? И къде да ми обучат климатроника с VIDA


П.С. Възможно ли е този проблем да е свързан с разкачането на модула на климатроника за смяна на осветлението
Reply

#7
topsonik Wrote:Имам същият проблем с клапите на въздуха нямам обдухване на предното стъкло. Въпросът ми е задължително ли е обучението с VIDA ( каквото и да е това Smile ) ? И къде да ми обучат климатроника с VIDA


П.С. Възможно ли е този проблем да е свързан с разкачането на модула на климатроника за смяна на осветлението
Възможно е самото моторче на клапата да е дало фира или просто да е ,,запецнало" Smile С VIDA се прави калибриране на клапите и ако има някакъв проблем,ще покаже къде е .Понякога помага и просто пръскане с някакъв смазващ спрей(може и WD40) и раздвижване,като помагаш с ръка. Wink
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)