The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
V50 2,0 Въпрос свързан с ДПФ филтър

#1
Здравейте. Автомобила е от скоро в мен 1500 км . Обслужих го и за сега всичко е наред. Само имам малко притеснения относно ДПФ филтъра. Колата е 2006г. има наличен ДПФ в което съм сигурен понеже има модул до акумулатора с две тръбички които слизат до самият филтър. Питането ми е относно това че на няколко пъти вече при скорост около 90 км/ч и обороти около 1500 колата изведнъж спира да ускорява или ускорява много бавно . В този момент на борд компютъра не изписва никакво съобщение, а като изгася и пак запаля всичко е наред.
При диагностика изписва 2 грешки :
1. 242F - Филтър за частици
-С прекъсване
-Блокиран
2. 2452 -Налягане датчик ,капан частици
- С прекъсване
- Повреда сигнал

Какво значат тези грешки и как мога да разбера в какво състояние е филтъра. Може ли да се провери с диагностика освен VIDA ?
На диагностиката която ползвам аз ( Auto com cd+) имам опция за регенерация на филтъра - има ли някакви лоши последствия ако го пусна?
Reply

#2
Здравей колега,

принципно може да изкараш колата на дълъг път и да я караш поне 10-15мин с над 3000-3500 оборота. След това виж как ще се държи.
Силно те съветвам манипулациите да се извършват от някой с опит във Вида и Dice, всичко останало е руска ролетка с неизвестни последствия.

успех.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)