The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Още малко лично мнение и препоръки за XC 70(90) или V70

#11
toninikolaev Wrote:Понеже съм чел и много мнения на разочаровани собственици на по-новите модели волво произведени след 2005, които се отказват завинаги от марката.Няма да изброявам проблемите сега.Разбира се тези негативни мнения са по-малко в сравнение с тези на щастливите собственици-какъвто съм и аз))))
Въпроса ми е: търся актуални мнения и препоръки от рода „питай патило”.Приемам всякъкви мнения без значение. Колебая се между дизел и бензин,автомат/ръчка XC70/90. Или V70 като по-малко усложнения заради липсата на AWD. Бюджета само за закупуване е до 15 000лв. За сега везните клонят към бензин/газ, ръчка.
Е, аз съм с Волво от 2005-та . Все още не съм се "отказал завинаги от марката", но определено смятам, че или Волво вече произвеждат "еднодневки", като повечето марки от класа "ширпотреба" или местния представител на марката - Мото Пфое са най-грандиозните марди, крадци и некадърници!

При избора на кола казвам едно и също нещо на всички - купувайте си кола, не според емоциите си, а според нуждите.
Когато аз избирах кола, логиката беше следната - Често ходя по планини и труднодостъпни места - трябва ми 4х4. Имам три малки деца, т.е. нужда от голям багажник- трябва ми комби. => XC70
Иначе XC-90 е по-гъзарския вариант, но за 15 к. трудно ще намериш нещо читаво.
Остават двете комбита. Ако не ни се налага често да ползваш 4х4, не си навличай излишни грижи на главата. Има едни муфи, едни раздатки, едни халдекси....
Една камара неща, които могат да се счупят, а са и скъпички за поддръжка и ремонт.
Та, ако нямаш някакви по-специфични изсисквания В70 е логичния избор. За същите пари, ще можеш да си вземеш нещо по-ново.

ПС.
Един пример с мен.
Една гумичка ми изпуска масло. Струва 5 лв. Майстора я гледа и вика:
На "нормалните" Волва тази гумичка се сменя за 15 минути, обаче при тебе е 4Х4 и за да стигна до нея трябва да разглобя раздатката, а това минимун 3 часа работа.. е
Reply

#12
Благодаря, Ignat40. Да, действително за тези пари мога да взема V70 3-то поколение и с много екстри. Не съм планинар и не ходя по труднодостъпни места често.Но ми се е случвало да карам по пътища потънали в кал от порои,в снежни виелици няколко пъти(от северна България съм) и още 1-2 пъти годишно ходя в Украйна и там има участъци където трябва висока и понякога 4х4 кола. Досегашното ми волво се справя отлично при условие че имам тракшън и добри гуми и никога не ме е оставяло на път, но няколко пъти съм опирал и затъвал и съм изпадал в ситуации почти на косъм да остана блокиран на пътя .Та затова ми се иска да е 4х4 и ако не е джипката то поне ХС 70, за да съм по-сигурен на път. Но тази вечер пак имахме "дебати" с жената и ХС90 може и да отпадне ((( Но имам още много време за размисъл и убеждения. В крайна сметка и V70 ми харесва,но трябва да гледам да не изпадам в критични пътни ситуации.ПС: твоето си го взел ново и досега предполагам си нямал критични ремонти и ситуации по пътя?Поздрави
Reply

#13
toninikolaev Wrote:ПС: твоето си го взел ново и досега предполагам си нямал критични ремонти и ситуации по пътя?Поздрави
За съжаление , НЕ. Има цяла тема по въпроса.
Накратко: купих го на 120 000 км. от Мото Пфое, за 12 000 лв. с "гаранция", че е в"пИрфектнУ състояние", "само се качваш и караш". За 6 месеца съм налял 6000 лв и на практика не е излизало от сервиза.
Два пъти ме е е оставяло на пътя. с повреди за по около 1000 лв всяка. ( в рамките на 7 000 км)
Между другото и първия собственик не се радвал особено - близо 50 записа в сервизната история, от които половината свързани с някакви постоянни повреди. И това при положение, че на колата е правено пълно обслужване на всеки 10 000 км.
За "компенсация" шефа на софийското МП и "даде" 20% отстъпка, за труд и части ( то не че кракът ми ще стъпи там) и със съжаление заяви, че не може да направи нищо на измамниците, защото като уволни едни некадърници, на мястото им идвали по-големи некадърници.
Сам си прави изводите.
Reply

#14
Да, Ignat40, наистина трябва да сме осторожни както се казва и да не се доверяваме много-много на МП(както и на всеки друг официален дилър) като наивни купувачи, заслепени от марката, а те в същото време да си играят игрички с някой "техен" вътрешен продавач на возилото.Само и само някой балама да лапне въдицата-малко километри, добре поддържано, много внимателен собственик и т.н. Наскоро имах разговор с познат(понеже споделих, че търся по-нова кола и може би от дилър ще я взема) и той ми разказа такива истории(от първа ръка) с официалните дилъри, че направо не можех да повярвам какви ГАДОСТИ правят, когато трябва да пробутат някое проблемно возило и в същото време как си уреждат свои хора за хубавите машини.Направо отврат. Май най-добре от западна Европа да си взема кола-на реални км и повече доверие в хората имам.Поне съм живял там и долу-горе ми е ясна картината.Макат че два пъти (от общо 4 коли купени там) имах леки технически проблемчета)))) , но не е като в БГ, което чета тук и слушам от познати. Наистина ти съчувствам за премеджията с твоята кола! Тези проблеми с АСК, раздатки и т.н. май ще ме откажат от 4х4 и накрая ще грабна едно В70, за да съм по -спокоен ...пък ще планирам и избягвам рисковите пътища и маршрути
Reply

#15
И аз да взема да се изкажа по въпроса... Миналата година реших да сменя колата, карах v70 1999г (нафта). Исках да купя по-висока кола, че в нашето село правиха канализация и пътищата са леш и често удрях колата отдолу. Избора ми бе между нисан патфайндъра (ако правилно го пиша, 2005/2006), хонда си ер ви (след 2007) и накрая харесваното от много хора хс 70 (тук се чудех дали преди 2007 или след нея като цената бе х2). Взех волвото щото имах преди него още две а и бе по-евтино, колата е 2006 година, реших се на него понеже е по-евтино от другите а и колата чат-пат работя с нея (правя мебели и я пълня с кото мога когато се наложи). Знаех за скоростната кутия и това проверих на на място и всичко бе ок, прегледаха е в мото фое и всичко бе ок (само някакъв носач бе тръгнал)... и след 500 км започнаха главоболията със скоростната кутия, почна да рита яко а на 3000 блокира, ядосах се и почнах да звъня на джамбазина, исках директно да му я върна и да взема друга ама не се получи, все пак я взе колата да я оправи и така я оправиха, че нищо не стана, после чинно си платих за половината ремонт на кутията, другата година другата част. Взех си колата от сервиза за кутии с проблем (ся не знам дали точно при тях се е получил проблема или съм я закарал с него, но имаше едно щракане а преди го нямаше), оказа се муфа (деба муфата)... ама муфата прецакала едни шлици от раздатката и ко да се прави ся, плащаш ако искаш да караш... муфа 300 лв, раздатка 500 лв втора ръка, като искам да кажа, че раздатката я имаше и за 1000 лв, вероятно като я свалят от хс 90 и е по-висока цената. Взимам си колата от сервиза и хоп, тече ми масло от скоростната кутия, а тя е ремонтирана преди 200 км. Това го пиша за да покажа, че почти всички сервизи са безгрешни, карах я в два сервиза и си я взимах с проблем и питам вие ли направихте това и всеки казва аз там нямам работа, само вадя и слага (кат оная другата работа)...
Искам само да кажа да внимаш с колата която закупиш, че ремонтите са високи, диагностиката няма да реши целия проблем, ако имаш доверен майстор взимай го с теб и гледайте. Аз като избирах моята имаше 3 коли в след 2006. Ще завърша накрая, че вече нямам никакъв мерак на тази кола, а ся ще и оправям предницата... скоро може и да я пусна на пазара. И решил съм вече, че другата ми кола вероятно ще е нова на лизинг и ще взема баничарка.
Reply

#16
Колега MichaelLeRoi, благодаря за искренността и подробното описание на проблемите-съжалявам за проблемната кутия и некадърните майстори! Аз вече много се наплаших от това ХС 70 с АСК.Най-добре В 70- ръчка, за да имам по-малко главоболия и нерви после. Много негативизъм се събра дотук и от други източници, не само от този форум. Ще видим , засега не бързам толкова.
Reply

#17
Колата и жената са на късмет. Wink
Във форумите хората пишат обикновено когато имат проблем и няма статистика която да покаже от Н броя коли с АСК колко са имали проблем.
Аз лично съм доволен от колата която карам(3.2 със 6 степенна АСК). Купих я случайно(след година и половина ровене в нета за Х5) - висеше пред МП-младост. И се наложи да увелича бюджета драстично, от 15 на 25 бона, но не съжалявам.
ex XC90
Reply

#18
Общо взето всичко е на късмет, знам само, че джамбазите купуват таратайки и ни ги продават и ние страдаме после а него го боли фара ко се случва след случката. Смятам че АСК се ремонтира рядко в чужбина и като тръгнат да се чупят ги продават. Там където правих моята кутия почти винаги има по 2-3 волва. Ся не казвам, че колата е лоша, това ми е трето волво и с него имам най-много проблеми главно заради факта, че не е стопанисвано добре или щото са го карали мундари.
Reply

#19
MichaelLeRoi Wrote:заради факта, че не е стопанисвано добре или щото са го карали мундари.

Това важи абсолютно за всичко в живота. Като започнеш колите и като свършиш с държавите. Sad
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)