The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined variable $thumblist - Line: 1033 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1033 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined array key "dateline" - Line: 1000 - File: inc/functions_post.php PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/inc/functions_post.php 1000 errorHandler->error_callback
/inc/functions_post.php 834 get_post_attachments
/showthread.php 1121 build_postbit
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
За "ремонтите" в Мото Пфое София

#61
Shrek Wrote:...
Не зная кой си, не зная какъв опит имаш и какви контакти имаш с въпросния сервиз, но ако ти си имал добър опит, това не е гарантирано за останалите посетители на въпросния сервиз.
...
Казвам се Явор Янков. Ако името не ти говори нищо, подсказвам - няма го в списанията. Това е защото съм само клиент на въпросният сервиз.
Опитът ми с този сервиз е само положителен.
Контакти с въпросният сервиз имам само с единият приемчик (записан в телефонният ми указател на телефона, нищо друго).
И съм напълно съгласен с теб, че ако аз съм имал добър опит с въпросният сервиз, това не е гарантирано за останалите. Дори не съм споменавал нещо различно. Просто споделям моят опит.

Коментирам само тази ти част от мнението, защото всеки коментар по останалото го намирам за неоснователен.
Ако все пак имаш нужда да коментирам всяко едно нещо по твърдението ти горе с моят цитат вътре - кажи ми и ще го направя.


Здраве на всички!
Янков
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#62
Yankov Wrote:А това с тия рапидки на някаква дърта кола...може и да има. Може и тел да има. Знае ли човек какъв мизерник я е стопанисвал. И какъв ще я стопанисва.
Не знам защо се плюе сервиз, като вниманието според мен трябва да е насочено към стопанинът на возилото.

Но все не мога да свикна, че темата е плювалник...
Явно и такива теми трябва да има, за да се отличават градивните и полезните.

1. Знае, МНОГО ДОБРЕ знае. Собственикът на колата се казва МОТО ПФОЕ!
Първият лизингополучател (до 100 000 км) е шефът на "Търговска лига". (Ако не знаеш коя е фирмата, използвай Гугъл ... )
Обслужвана е САМО в МП, за да важат гаранционните условия. Потвърдено, както от сервизната история така и от шефа на гаража на Търговска лига (до къде ми се наложи да стегна в разследването...)
Вторият лизингополучател е служител на МП, колата е имала пълно КАСКО към застрахователя на МП, така че не е имал избор къде да я оправя в следващите 20 000 км. ( да не говорим, че служителите на МП, ползват 40% отстъпка на труд и части.)
Приемчика, който ме убеди да купя точно тази кола, ми гарантира, че колата е правена САМО в МП. (което се потвърждава и от сервизната история)
Ако смяташ, че ме е излъгал, разправяй се с него.
---
2. Дърта е в момента (135 х.), но когато са правени повечето от "подобренията" е била под 100 000. Ако смяташ, че Волво под 100 000 е "дърто" ... явно не си фен на марката.

3. До колкото разбирам от твоята логика - Намираш за нормално, "На "тузарите" новите коли ще ги правим старателно, а на цървулите майната им!"
За съжаление твоята логика не важи, защото голяма част от "подобренията" са правени, докато колата е била нова и я е карал тузар ...

4 . Да, темата може да е плювалник, но е не по-малко градивна и полезна от останалите.
Ако преди да си купя колата, имаше подобна тема, кракът ми нямаше да стъпи в МП и щях да си спестя десетки хиляди левове. Майната им на парите, изкарват се, лошото е, че изхабих страшно много време и нерви, които няма как да си възстановя.
Точно заради "розовите" теми завършващи с 'иди в МП" съм на този хал.
--------------------
Ако това ще те поуспокои, подобно отношение е "нормално" в голяма част от оторизираните сервизи в Източна Европа.
Мой приятел, българин, който работи в Москва, след като му споделих моите премеждия си направи експеримент:
Чисто нов служебен Фолцваген Пасат 2016. Маркира всички части подлежащи на подмяна, преди да я вкара в сервиза. Издават му я. Казват - Всичко сменено. Даже му отварят багажника да покажат "старите", "сменени" части.
Той отваря предния капак, гледа че маркерите си стоят и ОПАААА. После скандали извинения и т.н. по каналния ред.
---
Ето тук пък видео как изглежда двигател на Мазда на 70 000 км, обслужван само в оторизиран сервиз. https://youtu.be/LNtRTePSCN0
---
В заключение - Темата-плювалник съществува с цел, хората да не се предоверяват на "маркови" сервизи (и не само) и да си контролират какво им се прави по колата.
Защото, както показва опитът дори най-здравите коли могат да бъдат съсипани от некачествена, некомпетентна и откровено злонамерена "поддръжка".
Reply

#63
За да не ме набеди някой в злонамереност към изтоноевропейците: Приятел, който живее в Италия ми е споделял, че и там имат подобна "практика", ОСОБЕНО за скъпите фирмени автомобили.
Знаят, че клиентът им ще кара колата не повече 100 000 км., после ще я подмени с нова, а "старата" вече негаранционно ще отиде в някой друг.
Зная също, че моторите на тези коли са толкова добри, че олио да наливаш все ще изкарат 100 000 км. Затова не пипат нищо. Само доливат (ако има нужда). После, цървулите, които ще я карат, да се оправят.
Та както казах - нищо ново под слънцето. Мислим си, че сме хитри, ама повечето тарикатлъци вече ги е измислил някой преди нас.....
Reply

#64
Малко се позабавих,трябваше да е към историята с мигача, но едва вчера ми пристигна нагледния материал за сравнение:

От както започнаха големите жеги, при определени обороти започна да се чува едно дрънчене .. като в Дачия - на евтина пластмаса.
Започнах да се ослушвам и след известно време установих, че дрънчи декоративната пластмаса, на пътническата врата, която прикрива болта на огледалото за задно виждане.
Докато я докосна и ми падна в ръцете. Оказа се счупено и (не)умело прикрито. Държи на една от 3-те пъпки и .....
Сигурно си мислите, че "професионалистите" бяха използвали рапидки? НЕЕЕЕЕ как не ви е срам да си мислите подобни работи?! Ще си кажете може би силикон. УЖАС! НЕЕЕЕ "професионалистите" не правят така! Свинска опашка? Неее! Пластмаската се държеше на мястото си благодарение на няколко пласта двойнозалепващо тиксо.    
Ето как трябва да изглежда
На всичкото отгоре бяха счупени и захватитите на самата врата. Единия изобщо липсваше а другия (долу в дясно) увит с някаква лепнеша лента и заврян в дупката колкото да не падне.
   
   
А ето как трябва да изглежда:
   
   
   
Убеден съм, че ако им се даде възможност, тези "професионалисти" ще сглобят автомобил само от тел, свински опашки, рапидки, силикон и двойнозалепващо тиксо.
Даже нямам желание да коментирам повече ...


Attached Files Thumbnail(s)
                       
Reply

#65
Човече, всичко което споделяш е трагикомично! Зависи от коя страна на сцената се намираш... Wink
Ама ще те попитам за пореден път - Изглежда имаш понятие от автомобили, как точно успяха да те убедят/зарибят с тази кола?!
Не се ли усъмни поне малко като я купуваше? Или беше толкова добре подготвена за продажба, че не се забелязваше нищо подозрително.
Ето по този левашки начин се получава предубеждение към автомобилите на иначе една толкова симпатична марка автомобили...
От "майстори" и "качествена поддръжка"...
TO DARE IS TO DO

Volvo XC90, D5 240 hp, R-Design, Polestar, 04.2017
Volvo 960, 2.9i 204 hp, GLE, AT, 10.1992
Reply

#66
Spurs Wrote:Човече, всичко което споделяш е трагикомично! Зависи от коя страна на сцената се намираш... Wink
Ама ще те попитам за пореден път - Изглежда имаш понятие от автомобили, как точно успяха да те убедят/зарибят с тази кола?!
Не се ли усъмни поне малко като я купуваше? Или беше толкова добре подготвена за продажба, че не се забелязваше нищо подозрително.
Ето по този левашки начин се получава предубеждение към автомобилите на иначе една толкова симпатична марка автомобили...
От "майстори" и "качествена поддръжка"...

Колега Spurs,

1. На предишната, 7 години освен да да доливам бензин и течност за чистачки друго не бях правил. А, и крушки съм сменял 3-4 пъти. Най-сериозната инвестиция/ремонт беше в моторче за чистачки.
2. Освен това в оторизирания сервиз (бях купил 3 коли от тях) един шефовете ми беше близък. Не знам поради коя от двете причини или заради двете заедно или просто хората бяха готини, но имахме изградени прекрасни приятелски отношения. Приемчика пък просто беше златен.
3. Тук във форума бях изчел едина дузина постове, колко са супер-дупер невероятни МП и изобщо най-великите на света.

Всичко това накуп успа бдителността ми. Когато приемчика на МП ми се обади да ми каже, че има кола "като за мен" изобщо не се усъмних.
Освен това бях сам не знаех какво да гледам. Всички, като си купуваш употребявана кола викат "иди в МП да ди я огледат". Ами аз като съм в МП, къде да отида?!?!? Па и нали били най-точните и честните на света.
Викам си - моето тъпо Рено (дето какви ли не вицове има за френските коли) за 105 000 км - едно моторче за чистачки, това Волво на 120 000 км (най-здравата марка на света, поддържана в най-невероятния сервиз в България) трябва да е като ново.
Истината е, че почти не съм го гледал. Беше февруари мръсно, студено гадно. Приемчика основно ме успиваше със сервизната история. То не е много за хвалба, ама от коли не разбирах много преди година и половина.
Само я обиколих, направих едно кръгче толкова.

Сега като връщам лентата имаше толкова много неща, които можеше да забележа с днешните си знания .... ама .. нали знаеш какво казват - най силния акъл на българина е този, който му идва след това ....
Reply

#67
Колега лафа не беше ли "Турчина казал,че нищо друго не му трябва освен втория акъл на българина"
V70   2.4 - (2017-)
V40   2.0 - (2010-2017)
Reply

#68
petyostoev Wrote:Колега лафа не беше ли "Турчина казал,че нищо друго не му трябва освен втория акъл на българина"
Може и така да е Smile
Лошото е, че резултатът е същия Sad
Reply

#69
Да се смея ли, да плача ли...
Да плюя ли, да не плюя ли...

По-добре да кажа само (понеже имаше чуденка горе някъде), че съм фен на Волво. Фен съм и на Ауди. Фен съм и на Мини.
Фен съм на русите моми, фен съм и на къдравите...

И каквито и "забележки" да ми образуват ядове по тях...пак ще съм им фен!

Любов, братче...иди я обясни...


Здраве!
(ex) 2013 - 2017/ Volvo XC70, D5, 2007
(ex) 2016 - 2018/ Audi A4 1.8T Quattro, 1999
2011 - present/ Volvo S80, 2.0T, 1999
2017 - present/ Audi A8 4.2 Quattro, 2005
2017 - present/ Mini One, 2017
2020 - present/ Volvo V70 AWD, D5, 2005
Reply

#70
За да не изглежда, че всички тука сме щастливци, а само Игнат е карък, ще разкажа и моята история. Тя не включва единствено, но и не изключва МП.
Купих колата си в края на зимата. Макар да съм среден автомобилен техник, отдавна съм се откъснал от практиката и взех със себе си при огледа човек, който 30+ години с коли се занимава. Освен многото фактури от МП,/сменени бяха скоро дори съединител и полуоска/ неговата положителна оценка беше фактор да я купя. Обслужих я при него, временно отлагайки помпата и ролките, за което сам си нося отговорност. В МП смених масло на хидравликата и накладки. Също казаха, че колата е добре, километрите - колкото пише... Който я види - ръкопляскания. Смених скоро слагани амортисьори в МП Пловдив, лош монтаж, работите се оправиха, поведението добро, шумът отзад изчезна.
Погледнаха ми и горния тампон на двигателя, казаха, че е добре. Проверих сам - скъсан е. Ще го сменя после, че ...

После започна нещо, дето бих нарекъл - бръкнал си в носа, счупил си пръста или хроника на предизвестените неприятности. Нещо се разтропа отпред. Във всеки сервиз, включително и на стендовете ми казаха, че ми тропа главата. Всички клатят с щанга чарколяците, никой не се вози и не слуша.
Приятелят ми също търси дълго, после обвини рейката и се хвърли в бой. Рециклира я, изчезнаха автопилотът и клаксона, както и светна лампата на въздушните възглавници. Човекът с токовете и диагностиката /друг сервиз/ каза , че вероятно е скъсан лентовият кабел. При демонтажа за запояване на кабела счупиха пластмасовата ръчка за чупещия волан. Cry
Шумът не изчезна, на поредния стенд казаха, че вероятно е тампон на двигателя. Ходих в МП. Там установиха, че централните болтове на главините са проблем. Единият, на сменяната полуоска в МП Пловдив е разхлабен, а другият направо изхвъркал. Смениха ги с нови, шумът утихна, после пак се появи. Болтовете си се развиват, както искат. За 1500 км ги притягах 4 пъти, накрая скъсах единия, като междувременно бях минал през четвърти сервиз.
Върнах се в сервиз А, където извадиха скъсания болт, сложиха пак нови, стегнаха ги с лепило и динанмометър по указания на производителя и изчакахме лепилото да стегне 12+ часа. Сега нямам доверие на болтовете, Имам счупена ръчка на волана и лентовият кабел е последна грижа на партията в друг сервиз.
И, да знаете, всички са ми познати, а унизителни пазарлъци не съм правил, за свински опашки не съм говорил.
Е?
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
2 Guest(s)