The following warnings occurred:
Warning [2] Undefined property: MyLanguage::$thread_modes - Line: 58 - File: showthread.php(1621) : eval()'d code PHP 8.2.4 (FreeBSD)
File Line Function
/inc/class_error.php 153 errorHandler->error
/showthread.php(1621) : eval()'d code 58 errorHandler->error_callback
/showthread.php 1621 eval



 
Not a member yet? Why not Sign up today
Create an account  

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Нов в клуба на S60

#31
Супер, много благодаря !

Колата е на английски и това ме устройва повече от чудесно!

Присъединих се към групата, писах на Николай и очаквам отговор да видим какво може да се направи от негова страна.
Ако ли не, едно пътуване до Румъния хич няма да ми е зле, хем и да видя на много дълъг път дали ще ми остане удобна колата, защото аз пътувам доста и удобството е важна част, че е имало коли, с които не мога да сляза от колата след пътешествието хаха.

Изключително много съм ви благодарен за коментарите! Остава само да се повозим Smile
Reply

#32
Имам въпрос относно смяната на маслото в скоростната кутия.

До колкото разбирам, голям проблем в тези скоростни кутии са липсата на филтър и за това и ако не се сменя маслото дава фира доста бързо (около 170-200 хиляди километра живот им дават).

От четенето по форуми останах с впечатлението, че се ползва минерално масло, но за съжаление на много места обясняват малко различно кое и как и не съм сигурен кое да направя.

Какво масло трябва да ползвам в скоростната кутия? Марка, модел, минерално, синтетично? Някой ако може да ме посъветва, ще съм много благодарен!
Reply

#33
Vichko0o Wrote:До колкото разбирам, голям проблем в тези скоростни кутии са липсата на филтър и за това и ако не се сменя маслото дава фира доста бързо (около 170-200 хиляди километра живот им дават). ...
Да,200 000 ако е купена ,,нов внос" на ,,реални 170 000 км".Глупости! Болшинството са на над 400 000 км. За маслото чети тук - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=14541&hilit=%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE+%D0%90%D0%A1%D0%9A&start=80">viewtopic.php?f=8&t=14541&hilit=%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE+%D0%90%D0%A1%D0%9A&start=80</a><!-- l -->
Reply

#34
Здравейте,
От вчера и аз се сдобих с S60. От втория ден съм влюбен в колата. Много нов, подържан и само на 37000км автомобил.
Колегата е споменал липсата на USB но аз днес открих че колата има AUX вход. Намира се в подлакътника и с един 3.5mm жак ще си пускаш музика директно от телефона.
С колата ми дадоха два ключа и два сервизни ключа. Изглеждат по малки от ключа на колата и са само с "Lock" и "Unlock" бутони. Някой знае ли за какво служат?
Reply

#35
tilkov Wrote:С колата ми дадоха два ключа и два сервизни ключа. Изглеждат по малки от ключа на колата и са само с "Lock" и "Unlock" бутони. Някой знае ли за какво служат?
Ако жабката е заключена с нормалния ключ, не може да бъде отворена със "сервизните". Единственото им практическо приложение, според мен, е на автомивка. Ако има нещо ценно в нея - заключвате я и хората, които мият колата няма да могат да гледат какво има вътре.
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply

#36
pliva Wrote:
Vichko0o Wrote:До колкото разбирам, голям проблем в тези скоростни кутии са липсата на филтър и за това и ако не се сменя маслото дава фира доста бързо (около 170-200 хиляди километра живот им дават). ...
Да,200 000 ако е купена ,,нов внос" на ,,реални 170 000 км".Глупости! Болшинството са на над 400 000 км. За маслото чети тук - <!-- l --><a class="postlink-local" href="http://www.volvoclub-bg.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=14541&hilit=%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE+%D0%90%D0%A1%D0%9A&start=80">viewtopic.php?f=8&t=14541&hilit=%D0%BC%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE+%D0%90%D0%A1%D0%9A&start=80</a><!-- l -->


Не ми е това скоростната кутия, обаче!

Моята се води awtf-80 sc, няма маслен филтър, който да почиства маслото, което се върти вътре и на много места четох, че на реални 170-200 000км мозъкът на кутията си отива, защото се запушва.

За момента колата работи чудесно, като изключим, че снощи ми светна лампа за emission problem, та за момента я оставям в гаража преди да е станалото каквото и да било и другата седмица я вкарвам в сервиза, стягам я и тогава вече ще се кара повече.
Но все пак не разбрах какво масло трябва да ползвам за скоростите, защото се оказва, че за този автомат е хубаво да се ползва специфично масло, а не просто някакво за автоматична скоростна кутия?


Тилков, честито и със здраве да си го караш!

За съжаление, мен не ме устройва да ползвам AUX, защото имам големи флашки с музика, подбирана, правени, различни стилове и общо към 200-250гб музика на различни флашки, нямам толкова място за SD карти в телефона Big Grin А и не ми е удобно постоянно да го включвам в AUX-а, че да слушам музика от него. Та ще правя варианта с джаджата за USB, скъпичко е, ама то все едно си купуваш радио на колата!
Reply

#37
Vichko0o Wrote:Та ще правя варианта с джаджата за USB, скъпичко е, ама то все едно си купуваш радио на колата!
Пробвай Grom Audio... аз съм с такова и не се оплаквам.
ex - Volvo S60 2.4i BSR 188hp
Volvo S60 2.5 T5 Platinum 285hp Rica
Reply

#38
Leper Wrote:
Vichko0o Wrote:Та ще правя варианта с джаджата за USB, скъпичко е, ама то все едно си купуваш радио на колата!
Пробвай Grom Audio... аз съм с такова и не се оплаквам.


Точно за такова съм се насочил и ми харесва много, в единия от сайтовете пичът ми обясни подробно какво що и определено ще е това, изглежда удобно, елегантно и достатъчно малко, че да не се налага да слагам ремарке, че да си го нося Smile
Reply

#39
Vichko0o честито, много добре изглежда.
До колкото разбирам не си взел директно от Мото Пфое.
Ако е първоначално купена от там вероятно е и обслужвана на същото място и има история.

Гледам, че си мераклия.
Провери ли състоянието и какво е правено по колата в сервиза на МП?

В неделя 27 ноември има среща на клуба - паркинга на НИМ в София от 12:00ч. (всяка последна неделя на месеца).
Всеки с Volvo е добре дошъл.
Reply

#40
Vichko0o Wrote:Но все пак не разбрах какво масло трябва да ползвам за скоростите, защото се оказва, че за този автомат е хубаво да се ползва специфично масло, а не просто някакво за автоматична скоростна кутия?

Маслото трябва да е JWS 3309 (същото, като за AW55-50 кутииите). Сменя се на всеки 60000 км, цялата прецедура в МП струва 600 лв. (поне толкова беше преди 2 години, когато сменях на моята).
Цената на маслото при тях е 145 лв. за 4 л. (номер: 1161640) и 41 лв. за 1 л. (1161540).
Volvo XC90 D5 (D5244T18) R-Design, АСК, дизел, 2012 г.
-------------
Volvo S80 2.5T (B5254T6) Momentum, АСК, бензин, 2009 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S4) Sport, РСК, бензин, 2008 г.
Volvo S60 2.4  (B5244S2) Move, РСК, бензин, 2006 г.
Reply



Forum Jump:


Users browsing this thread:
1 Guest(s)